Windows Azure Web Sites– סביבת אחסון נוחה ומשתלמת גם לאתרים קטנים!

20 בספטמבר 2012

אין תגובות

cloud-services-azure-logoלפני מספר חודשים הצגנו את פורטל Azure החדש אשר אפשר לכם להקים תשתיות תוכנה לאתרי אינטרנט ואפליקציות בצורה קלה ומהירה. היום אנחנו שמחים להציג מספר יכולות חדשות ומלהיבות המיועדות גם לפרוייקטים, אפליקציות ואתרים בתקציב נמוך או כאלה אשר אינם דורשים משאבים חזקים בעלות גבוהה.

 

אופציה חדשה – shared scaling tier

Windows Azure מאפשרת לכם לארח 10 אתרים/אפליקציות ווב בחינם, בסביבת shared hosting. אתם יכולים לפתח ולבדוק 10 אתרים ללא כל עלות, באופן מיידי, בסביבת משאבים משותפים, כל עוד אתם לא עוברים את המגבלה של 5GB בחודש (או 165Mb ביום) – בהחלט מכובד ומספק יחסית לעלות (מזכירים – ללא עלות!..).

עד עתה, למי שרצה בצורה אלסטית להנות מיתרונות מחשוב הענן ולבצע הרחבת יכולות וגדילה או בקיצור scaling, היה יכול לבצע שדרוג ל- reserved instance בתשלום ולקבל משאבים לא משותפים. זוהי אופציה מצויינת ומומלצת. אך היום, אנו חושפים עוד אפשרות ביניים, במחיר זול יותר – אפשרות לבצע shared scalingבקלות!  מתוך הממשק ניהול לחצו על הטאב “Scale”, בחרו את האופציה שאתם מעוניינים ולחצו על “Save”. תוך מספר שניות יבוצע בצורה אוטומטית Re-Deployment לאתר וסיימנו!

 

 

מהו ה- Shared mode החדש?

שלא כמו ב- free tier, אתר שנמצא בסביבת shared, אינו בעל מגבלה כלשהי של גודל או תעבורה. עדיין אתם נהנים מ- 5Gb של תעבורה חודשית חינמית, אך מעבר לכך אתם משלמים pay-as-you-go, בתעריפים הרגילים (זאת אומרת ללא תשלום מראש, אלא תשלום רק עבור השעות שהפיצ’ר הופעל בהן).
אתר שפועל ב- Shared Mode עולה כרגע כ- 1.3 סנט לשעה בלבד (9.36 דולר בממוצע לחודש).

אתר שפועל ב- Shared Mode גם נהנה מיכולות ה- Custom Domain החדשות, המתוארות בהמשך פוסט זה.

 

מהו ה- Reserved Instance Mode?

זוהי אינה אופציה חדשה, אך חשוב להכיר ולהבין את ההבדלים בינה לבין Shared Instance.
במידה והאתר או האפליקציה שלכם דורשת זאת, אתם יכולים לבצע scaling למכונה וירטואלית (VM) קטנה, בינונית או גדולה, אשר כולה תהיה מיועדת אך ורק לכם, ללא שיתוף של לקוחות אחרים. במכונה זאת תוכלו להקים web site אחד או אפילו 100. אין הגבלה.

אתם יכולים להשתמש ב- instance אחד למכונה הוירטואלית שלכם, או להשתמש במספר Instances. הכל בהתאם לצרכי האפליקציה/אתר האינטרנט שלכם. כמובן שלבצע upsclae או downscale זוהי משימה פשוטה שמבצעים בקלות, על ידי הזזת ה- Slider המתאים.
scaling מעולם לא היה פשוט יותר!

שלא כמו Shared mode, אין תשלום pay-as-you-go, אלא אתם משלמים רק על אותו Instance שאתם צריכים, ללא קשר למספר האתרים שאתם מריצים על אותו Instance.
העלות ל- reserved instance למכונה וירטואלית קטנה מתחיל ב- 8 סנט לשעה.

 

Pay As You Go – מאפשר לכם לשלם בצורה נכונה ויעילה יותר

אחד היתרונות של מחשוב הענן בכלל הוא האלסטיות בשליטה של משאבי המחשוב שלכם. אם פעם היינו צריכים פיזית להגדיל זכרונות ודיסקים, או לשכפל נתונים והגדרות מורכבות – היום אנחנו יכולים לבצע זאת בלחיצת כפתור. באמצעות Windows Azure המשפט הנ”ל, שנראה כמו נאום מכירות שחוק של מחשוב ענן – הופך למציאות נהדרת עבורכם המפתחים ועבור אנשי ה- IT.

באמצעות ה- DashBoard, לוח הבקרה של Azure Portal תוכלו לנטר בזמן אמת את צריכת המשאבים של האתרים שלכם ולהחליט את ההחלטות הנכונות. לוח הבקרה מראה לכם את כמות ה- request לשנייה, כמות התעבורה, צריכת הזכרון והמעבד ועוד. שלא לדבר על העבודה שאנו משכללים עוד ועוד את הפורטל כל הזמן.

מודל התמחור של Azure מאפשר לכם לבצע הרחבה/הקטנה של המשאבים בצורה מיידית וקלה, ללא תשלום מראש. אתם משלמים רק עבור מה שאתם משתמשים, ללא התחייבויות, ללא תקופת מינימום, מקסימום או תשלומים מראש.

אתם יכולים להרים את האתר שלכם על סביבת Shared. ברגע שיש דרישה, לבצע scaling לסביבת Reserved. ברגע שנגמרה הדרישה – לבצע שוב downscale לסביבת ה- Shared וכו’. כל זאת בלחיצת כפתור וללא שינויים והגדרות או קונפיגורציות. פשוט קל ונוח ומשתלם כלכלית.

 

תמיכה משופרת ב- Custom Domain

אתרים אשר רצים בסביבת Shared או Reserved, יכולים להנות מהאופציה של custom domain. זאת אומרת, היכולת להצמיד שם מתחם לאתר שלהם, למשל www.mysite.com.

בעדכון האחרון הוספנו תמיכה ב- A-Records, מה שמאפשר לכם שם מתחם עם תחילית ה- WWW או בלעדיה. זהו פיצ’ר שהרבה משתמשים ביקשו. כמו כן שיפרנו את ממשק המשתמש של פורטל הניהול של Azure Web Sites, בכל הקשור לניהול שמות מתחם, כמו גם שיפורים רבים בנושא אימות בעלות על שמות מתחם ושיפור תהליך העברת שמות מתחם קיימים ל- Azure.

 

ביצוע Deployment באמצעות Git ו- Codeplex או GitHub

אחת מהפיצ’רים הפופולריים ביותר ששחרנו בקיץ היה יכולת ההפצה הישירה ממערכות source control כמו Git או TFS ישירות ל- Azure Web Sites, בקלות רבה כפי שרואים בצילומסך הבא:

 

אופציית ה- TFS מאפשרת לכם לפתח בקונספט ה- Continuous Integration ולבצע אוטומציה של בדיקות וקומפילציה כל פעם שאתם מבצעים check-in למערכת ניהול הקוד שלכם.

העדכון האחרון מרחיב את היכולות ומאפשר לכל מי שמשתמש ב- Git על גבי CodePlex או GitHub, להנות מאותן יכולות. זוהי יכולת המאופשרת בכל סוגי החבילות של Azure Web Sites, כולל הסביבה החינמית, סביבת ה- Shared וכמובן ה- Reserved.

כאשר תבחרו “Set Up Git Publishing”, תראו את היכולות החדשות מופיעות על המסך:

לחיצה על אחת מן האפשרויות תוביל אותכם לתהליך צעד אחר צעד, אשר יאפשר לכם בקלות “לחבר” את האתר שלכם למערכת ניהול הקוד אשר נמצאת ב- CodePlex או GitHub, כך שבכל פעם שתבצעו Check-In, Windows Azure תוכל “למשוך” את השינויים ולבצע קומפילציה והפצה אוטומטית. נחמד, לא?

סיכום

בעדכונים החשובים שבצענו ל- Windows Azure, אנו רואים יכולות משמעותיות המאפשרות גם למפתחי אתרים קטנים או כאלה אשר אינם דורשים משאבים חזקים, לפתח בקלות אתרים, אשר בעת הצורך יכולים להיות סקלביליים בקלות. כמו כן אנו רואים שיפורים רבים בנושא עבודה בצוות מול Source Control ו- Git, תסריט מאד פופולרי ונדרש. אנו מבטיחים להמשיך לשפר וכבר עכשיו אנו עובדים על שיפורים רבים נוספים שיעלו בקרוב, כמו תמיכה באימ’גים של Windows Server 2012 ו- .net 4.5. השארו מעודכנים!

 

אין לכם עדיין חשבון Windows Azure??.. פתחו עכשיו אחד בחינם לתקופה מוגבלת.

יש לכם שאלות בנושא פיתוח ל- Windows Azure? כנסו לפורום שלנו בעברית!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *