חבילת TFS ו- Visual Studio לכולם, ללא עלות!

10 ביוני 2012

5 תגובות

חבילת TFSו- Visual Studioלכולם... בחינם!סטרטאפ קטן של 5 מפתחים שונה בתכלית מחברה גדולה ומבוססת עם צוות פיתוח גדול. כך למשל, מנהל הפיתוח משמש גם כמנהל המוצר, הבדיקות מבוצעות על ידי כולם, עיצוב ה- UI מבוצע ע"י יועץ חיצוני ורוב העבודה מתבצעת בדרך כלל מהבית. אבל גם צוות קטן, יעיל ודינמי ככל שיהיה, חולם לגדול ולהתפתח לחברה מאורגנת עם תשתיות, אבזור טכנולוגי מעודכן וכלי פיתוח נאותים.

כשחברות גדולות נראות כמו סטארטפים

במקביל צוותים בחברות גדולות אימצו שיטות פיתוח המבוססות על עקרונות ה-Agile, כמו Scrum, המאפשרות ליישם את יתרונות השיתוף והזריזות של סטארטפים קטנים. חבילת Visual Studio 2012 עם TFS מאפשר למנהלי המוצר, צוותי הפיתוח וצוותי הבדיקות לשתף פעולה בצורה מיטבית על גבי פלטפורמה אחודה, המשלבת שיטות פיתוח יעילות.

ניתן לומר שאותם סטארטאפים קטנים יכולים לאמץ את פלטפורמת הפיתוח מבלי לאבד מיתרון הגודל והזריזות של הצוות המצומצם. ככל שצוותים אלו יסגלו לעצמם את תשתית הפיתוח ה- ALMית בשלב מוקדם כך יוכלו להנות מהיתרונות הבאים:

הגדרה יותר מסודרת של התפקידים, המאפשרת ייעול תהליכים מירבית ובניית מתודולוגיות עבודה מסודרות מבלי לאבד את עקרונות פיתוח ה-Agile

 • מוכנות טובה יותר להגדלת הצוות (Scalability)
 • הגברת שיתוף הפעולה והתקשורת בין חברי הצוות, שותפים וקבלני משנה
 • נראות גבוהה יותר של בעיות בזמן הפיתוח עצמו (ולא לאחריו)
 • מוכנות טובה לבדיקות אוטומטיות ובדיקות עומסים
 • ייעול תהליך איסוף הדרישות ותעדוף נכון של אותן דרישות

 

אז כמה זה עולה לנו? כלום

צוותי פיתוח קטנים או סטארטאפים בתחילת דרכם מאוד רגישים לנושא המחיר. ובכן גם בתחום זה ישנה בשורה חשובה. מיקרוסופט השיקה גירסה מיוחדת של Team Foundation Server, שמצטרפת למשפחת גרסאות ה-Express.

TFS Express הינה חבילה חינמית הכוללת את מרבית הפונקציונליות של TFS המלא: ניהול קבצים ב-control source, ניהול דרישות ומשימות, מעקב באגים, והרצת build אוטומטי. בנוסף לגרסאות Visual Studio הסטנדרטיות, שרת TFS Express תומך גם בגרסאות החינמיות:

בשילוב גרסאות ה- Express של Visual Studio, ה- SQL Server Express החינמי עליו יתבסס המידע של TFS, צוותי פיתוח קטנים יכולים להיות פרודוקטיבים כבר מהיום הראשון ללא צורך בהוצאות כבדות על תשתיות ורישוי. עם זאת, יש לציין שגירסת TFS Express כוללת את המגבלות הבאות:

 • מוגבל ל-5 משתמשים
 • תמיכה ב- SQL Server Express בלבד (מותקן אוטומטית כחלק מחבילת ההתקנה)
 • תמיכה בשרת אחד (ללא תמיכה בריבוי שרתים)
 • לא כולל כלי תכנון task board וכלי ניהול פידבק
 • לא כולל את שירות TFS Proxy ותוסף ה- Preemptive Analytics

 

חבילת TFSו- Visual Studioלכולם... בחינם!

TFS בענן

מוצר נוסף שיהיה זמין בסמוך להשקת 2012 TFS הוא שירות אירוח TFS בענן של מיקרוסופט. ה-Team Foundation Service מאפשר לצוותי פיתוח לשלב את Visual Studio כקליינט של TFS ברשת. שירות זה מתאים במיוחד לארגונים שלא מחזיקים צוות IT או שמעוניינים להתרכז בפיתוח מבלי להיות טרודים בענייני תחזוקה של שרת פיזי.

יתרון נוסף הוא הנגישות לשרת, כך שכל חברי הצוות יכולים להתחבר לשירותי ה- TFS מכל מקום.

ניתן להתנסות בשירות ה- Team Foundation Service ע"י רישום באתר tfspreview.comההרשמה להתנסות מוגבלת ודורשת קוד הזמנה. ההרשמה בחינם ודורשת משתמש Windows Live.

 

שידרוג קל ופשוט

כאשר הצוות יגדל אל מעבר ל- 5 מפתחים, ניתן בקלות לשדרג את ה- TFS Express לגירסה המלאה של TFS מבלי לאבד את המידע הקיים. המעבר יתבצע ע"י שדרוג השרת הקיים כך שבסוף ההתקנה יישמרו הנתונים מקודם ויתווספו הפיצ'רים של הגירסה המלאה.

מאחר והמידע בשרת TFS נשמר ע"ג בסיס נתונים של SQL Server, תהליך השדרוג פשוט יחסית שעיקרו הסרת ה-TFS Express שלא פוגע בנתונים, והתקנה של הגירסה המלאה של TFS שיחובר לבסיס הנתונים הקיים שגם הוא ישודרג מגרסת SQL Server Express ל- SQL Server 2012 בגרסת standard ומעלה.

 

נסו עכשיו והורידו את Visual Studio  Express 2012 RC !

לשאלות נוספות בנושאי Visual Studio ו- ALM אתם מוזמנים לפורום שלנו בעברית

 

kobi moraz הפוסט מכתב על ידי קובי מורז, מוביל תחום ALM בחברת CodeValue, ארכיטקט ALM ומנהל פרוייקטים בהטעמות TFS. ליצרת קשר ומידע נוסף בבלוג שלו.

CodeValue מובילה במתן מענה ובפיתוח פתרונות תוכנה למגוון חברות ומציעה מגוון רחב של שירותים מקצועיים ושירותי ייעוץ. החברה מתמחה ומתמקדת במספר נושאים מרכזיים העומדים היום בקדמת הטכנולוגיות של עולם התוכנה:
Cloud Computing, Mobile, UX, Microsoft Technologies, ALM and TFS

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 תגובות

 1. אבי8 ביולי 2012 ב 12:23

  האם הוא יתמוך ב-visual studio 2010 professional

  הגב
 2. ערן ש.8 ביולי 2012 ב 12:49

  התשובה חיובית: תוכל להתחבר ל- TFS Express 2012 באמצעות קליינט של VS 2010. הדבר היחיד שתצטרך לוודא שה- VS של מעודכן ובדגש על העדכון הזה:
  http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29082

  אגב, לשאלות בנושא אתה מוזמן לפורום שלנו בעברית, הלינק למעלה בסוף הפוסט.

  הגב
 3. טל8 ביולי 2012 ב 13:19

  כתבה מעולה!

  הגב
 4. חרטה ברטה להמונים9 ביולי 2012 ב 11:18

  אין קישור, אז חפרתי עד שמצאתי את זה:

  http://www.microsoft.com/visualstudio/11/en-us/downloads#tfs-express2
  וזה תוכנה שמפסיקה לפעול בחמשה עשר לינואר 2013. לא יודע מי חושב שצוות פיתוח יכול או יסכים לעבוד ככה, אבל אתם מוכרים חרטא ברטה להמונים, וכחלק מההמון אני מאוווד כועס.

  2. TIME-SENSITIVE SOFTWARE. The software will stop running on 15, January, 2013. You will not receive any other notice. You may not be able to access data used with the software when it stops running.

  הגב
 5. kmoraz15 ביולי 2012 ב 20:53

  גרסת RC כמו כל גרסאות ה-RC למיניהן מוגבלת בזמן עד שתצא הגרסה הסופית (RTM), כך שאפשר לעבוד עם ה-RC בבטחה עד לשחרור הגרסה הסופית (שלא תהיה מוגבלת בזמן כמובן).

  הגב