2 אפליקציות חדשות ומסקרנות ב- Windows Phone Market

28 במאי 2012

תגיות: ,
אין תגובות

Windows Phoneבחודש האחרון שוחררו שתי אפליקציות חדשות ומשמעותיות ל- Marketplace של Windows Phone 7, שנראה שנעשה מאמץ גדול להתאים אותן לחווית המשתמש של הטלפון, ולא לעשות העתקה של האפליקציה מפלטפורמות אחרות אל הטלפון. שתי האפליקציות לקוחות מעולם הרשתות החברתיות, ומאפשרות למשתמשים להיות מחוברים לחברים שלהם בכל רגע נתון, גם מה- Mobile.

 

 

Linked-In for Windows Phone

האפליקציה החדשה של Linked In  הושקה בתחילת החודש האופן רשמי ע"י Linked-In, וההשקעה ללא ספק ניכרת באפליקציה. האפליקציה מורכבת ממסך פנורמה רחב שמתחיל בעדכונים השונים שמעניינים אותי, אחריו מסך Tile-ים שמייצגים את הטאבים שיש בד"כ באתר ה- webי של Linked-In: חדשות, קבוצות, Inbox, הצעות עבודה וחברות. כל אחד מהם מביא למסך Pivot ובו תוכן הטאב. בהמשך מופיע הפרופיל האישי של המשתמש, עם אפשרות להוסיף עדכוני סטטוס, לראות מי צפה אחרון בפרופיל שלי ולנהל את הקשרים שלי, בפורמט דומה מאוד לזה של רשימת ה- Contactים בטלפון.

LinkedIn for Windows Phone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בנוסף, כותבי האפליקציה השקיעו גם ב- Live Tile במסך הכניסה, ובו עדכון מצב ה- Inbox ה- Linked-Inי שלי, ורשימת הצעות ההתחברות שמחכה לי. בנוסף, את ה- Live Tile של Linked In Today גם אפשר לנעוץ למסך הכניסה של הטלפון וכך להתעדכן בחדשות שמפורסמות ב- Linked-In בכל רגע נתון.

למרות עושר המידע שהאפליקציה מספקת, העיצוב הנקי שלה וההתאמה הטובה לחוויית המשתמש של הטלפון הופכים אותה לאפליקציה שנעים מאוד להשתמש בה, ועבור מי שנמצא בסטטוס של חיפוש עבודה או סתם בעניין של לגלות מכרים ישנים/חדשים – היא יכולה להיות שימושית מאוד. כמו במקרה של פייסבוק, גם פרופיל ה- Linked-In הוא פרופיל שאפשר להוסיף ב- Settings של הטלפון על מנת לראות עדכונים מ- Linked-In ב- People Hub של הטלפון. מצד שני, כמו במקרה של פייסבוק, עובדה זו לא הופכת את האפליקציה למיותרת, היות והעדכונים ב- People, שמגיעים מכל הפרופילים של המשתמש ב(כמעט) כל הרשתות החברתיות רבים ועמוסים, ולא נותנים מענה למי שרוצה רק לראות מה התחדש ב- Feed ה- Linked-Inי שלו. לפיכך האפליקציה הזאת מסתמנת כשימושית מאוד, ואפילו קצת ממכרת למי שמאוד אוהב את ה- Linked-In שלו בכל רגע נתון.

Skype for Windows Phone

בחודש אפריל הושקה רשמית אפליקציית Skype עבור Windows Phone, מהלך מתבקש אחרי הרכישה של החברה ע"י מיקרוסופט בשנה שעברה. האפליקציה פשוטה ביותר ומורכבת מ- Pivot ובו שני איזורים: רשימת ה- contactים שלי בסקייפ, ואיזור Recent ובו השיחות והצ'אטים האחרונים שביצעתי. במסך ה- Contactים יש אפשרות לחפש ולהוסיף Contactים חדשים, ויש אפשרות כמובן ליזום שיחה או צ'אט עם אחד ה- Contactים, כולל שיחות וועידה, שיחות ווידאו לחסום Contactים מסויימים.

Skype for Windows Phone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בבלוג הרשמי של Skype אפשר למצוא את כל הפרטים על הגרסה ששוחררה, ועדכונים לגבי Know Issues.

מאז שהתקנתי את האפליקציה כבר יצא לי להשתמש בה כמה פעמים, בהנאה רבה. האפליקציה אינטואיטיבית מאוד, פשוטה מאוד לשימוש, העיצוב שלה פשוט ונקי בצורה מעוררת הערכה, ואיכות הסאונד והשיחות מפתיעה ברמתה. בנוסף, הממשק שלה מזכיר מאוד אפליקציה נוספת בעלת שימוש דומה, גם היא מבית היוצר של מיקרוסופט: Lync for Windows Phone. ביחד, שתי האפליקציות מכסות את כל צורכי התקשורת שלי: לשיחות בתוך הארגון אני משתמשת ב- Lync, והחוצה ממנו – כדי לדבר עם חברים שלי, יש לי את סקייפ.

לסיכום:

סה"כ נראה שבשתי האפליקציות הנ"ל הושקעה מחשבה בעיצוב ובחוויית המשתמש, באופן התואם ביותר את חוויית המשתמש של הטלפון. נשאר רק לחכות לגרסאות המסקרנות של האפליקציות האלה ל- Windows 8.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *