זמין לצפייה: תכנות אסינכרוני בעזרת 5.0 #C ו- NET. 4.5 כולל המודל האסינכרוני ב- Windows 8

28 במרץ 2012

תגובה אחת

בתאריך 26.3.2012 קיימנו במיקרוסופט ישראל יום עיון בנושא פיתוח אסינכרוני באמצעות הכלים החדשים ש- NET. 4.5 מציעה לנו ובאמצעות היכולות החדשות של 5.0 #C. אנו שמחים להביא לכם את הוידאו מהאירוע המעניין, שכלל גם הרצאה על המודל האסינכרוני ב- WinRT, סביבת הריצה החדשה של Windows 8.

יישומים צריכים לעתים קרובות צריך להפעיל משימות שאינן מיידיות, כגון קבלת נתונים ממסד נתונים, קבלת נתונים מ-Web Service, או ביצוע חישוב ארוך. הפעלת משימות אלה בצורה אסינכרונית, ללא בזבוז משאבים ועם יכולת שליטה טובה היא קשה לכתיבה, תחזוקה והבנה.

5.0 #C מספקת מילות מפתח חדשות שהופכות כתיבת קוד אסינכרוני קל לכתיבה כמעט כמו כתיבת קוד סינכרוני. במפגש זה ראינו איך עושים את זה, תוך שימוש ביכולות חדשות שמגיעות עם .NET Framework 4.5. כמו כן בחנו את הדומה והשונה מול ה-Windows Runtime, סביבת הריצה החדשה ב-Windows 8.

כאן תוכלו להוריד המצגת בתור קובץ PDF.

 

חלק ראשון – תכנות אסינכרוני עם 5.0 #C

תכנות אסינכרוני הוא אף פעם לא קל, ומגושם במקרה הטוב. תכנות אסינכרוני עם היכולות החדשות שנחשפו עם C# 5 מאפשר כתיבת קוד נקי בדומה לקוד סינכרוני. בחלק זה בחנו את העקרונות הבסיסיים של המודל החדש לתכנות אסינכרוני.

 

רוצים להוריד את הסרטון לממחשב, למובייל או לטאבלט? כאן תמצאו לינקים להורדה במגוון פורמטים.

 

חלק שני – Tasks in .NET Framework 4.5 and WinRT

בחלק זה העפנו מבט קצת מתחת למכסה המנוע של היכולות החדשות של C# 5.0. דיברנו על Tasks והקשר שלהם את מילות המפתח החדשות. התבוננו על המודל האסינכרוני ב-WinRT, וכיצד להשתמש בו מ-#C, ובמה הוא שונה בשימוש ביחס ל-.NET הסטנדרטי.

 

רוצים להוריד את הסרטון לממחשב, למובייל או לטאבלט? כאן תמצאו לינקים להורדה במגוון פורמטים.

 

את יום העיון הנחה פבל יוסיפוביץ’ אשר משמש כ- CTO פיתוח תוכנה בג'ון ברייס-היטק. בעבר שימש כ-CTO של מטריקס גלובל. בעבר היותר רחוק היה ממקימי הסטארטאפ Quiksee שבו שימש כמפתח מוביל וראש צוות. Quiksee נמכרה ל-Google בספטמבר 2010. ניתן למצוא מידע נוסף על עבודתו בבלוג שלו.

 

יש לכם שאלות נוספות? כנסו לפורומים שלנו בעברית ב- MSDN!

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. בר30 באפריל 2012 ב 11:39

    נכחתי באירוע ואני רק רוצה לציין לטובה את איכות ההרצאה של פבל.
    גם הסבר פשוט וקל להבנה, גם התעמקות בפרטים ואחוזים מאוד גבוהים של קוד יחסית למצגות.

    הגב