צפייה ישירה: חומרים מיום העיון על פיתוח אפליקציות מטרו לחלונות 8 באמצעות HTML5 ו- JavaScript

20 במרץ 2012

בתאריך 19.3.2012 קיימנו במיקרוסופט ישראל את יום העיון השני בנושא פיתוח אפליקציות מטרו לסביבת Windows 8 והפעם על הפרק: כיצד לפתח אפליקציות מטרו באמצעות שימוש בכלים שכל מפתח ווב מכיר: HTML5 ו- JavaScript.

Windows 8 עם ממשק המטרו המהפכני אשר מותאם למכשירים שונים, מציבה אתגרים חדשים ומלהיבים לחברות תוכנה ומפתחים. מטרת יום העיון היתה להציג את העקרונות הבסיסים והחשובים ביותר בבואנו לפתח אפליקציות מטרו וללמד מפתחים כיצד להשתמש בכלים ובטכנולוגיות מוכרות  על מנת להכנס לעולם חדש ומופלא של פיתוח אפליקציות Windows 8 שגם מאפשרת הזדמנות עסקית מצויינת לכל אחד ואחת ממכם: להפיץ ולמכור בקלות את האפליקציה שפיתחתם באמצעות ה- Windows 8 Store. אז בהצלחה!..

ביום עיון זה, למדנו על עקרונות הפיתוח ל- Windows 8 ב- HTML5, ראינו איך ניתן לקחת את הידע והניסיון מעולם ה- Web לעולם ה- Desktop והבנו את ההבדלים בין העולמות. כמו כן הכרנו את WinJS – ספריית ה- JavaScript של מיקרוסופט המכילה פקדים ורכיבים המותאמים לסוג החדש של האפליקציות, ואת WinRT – שכבת ה- API החדשה לגישה ליכולות של Windows מקוד JavaScript.  

חלק ראשון – מבוא לתכנות בחלונות 8
 

רוצים להוריד את הסרטון לממחשב, למובייל או לטאבלט? כאן תמצאו לינקים להורדה במגוון פורמטים.

במהלך ההרצאה אלעד סקר את מבנה אפליקציות HTML5 ו- JavaScript ואת האלמנטים הבסיסיים לפיתוח אפליקציות מטרו ל- Windows 8. בנוסף, הכרנו את WinJS ו WinRT – הספריות המשמעותיות ביותר עבור מפתחי HTML5 לחלונות 8 ולמדנו על הדרך בה הן משולבות באפליקציית JavaScript.

חלק שני – WinJS ו WinRT לעומק

 

רוצים להוריד את הסרטון לממחשב, למובייל או לטאבלט? כאן תמצאו לינקים להורדה במגוון פורמטים.

כאן צללנו לעומק של חלקים נרחבים בתוך WinJS ו- WinRT – למדנו איך לעבוד עם פקדים, DataBinding ו- Templates, וראינו איך מממשים contracts של חלונות 8 כמו חיפוש ו Share.

 

eladאת יום העיון הנחה אלעד כץ, ארכיטקט בכיר ומרצאה בקבוצת סלע המתמחה בארכיטקטורה של אפליקציות UI מורכבות ב HTML5 וב XAML. אלעד הינו מרצה מבוקש בכנסים בארץ ובעולם על נושאים אלו, כשמאחוריו יותר מעשר שנות ניסיון בתכנון, ניהול והקמה של פרוייקטי תוכנה בתעשייה.

 

צפיתם ואתם רוצים לשאול את אלעד שאלות נוספות? כנסו לפורום אותו הוא מנחה באתר הפורומים שלנו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. ס.א.17 באפריל 2012 ב 8:53

  היי

  אפשר לקבל לינק לחומרים שנלמדו ביום העיון הראשון ?

  תודה רבה

  הגב
 2. Eran Sharvit17 באפריל 2012 ב 11:17

  הי. החומרים מיון העיון הראשון נמצאים בפוסט הזה:

  http://blogs.microsoft.co.il/blogs/msdn/archive/2012/03/14/windows-8-camp.aspx

  הגב