שלום לכולם !

9 באוקטובר 2007

תגיות: ,
2 תגובות

אני חדש. יקח לי קצת זמן להשתלט על כל הרכיבים של Community Server, ואיך מיישרים פה בדיוק בשביל RTL לעברית, אבל גם זה יקרה בסוף.


שמי משה, מגרד את העשרים מלמטה ומשרת היום בצה"ל כפקיד רבנות. מתכנת מזה כ-10 שנים. זה התחיל בתכנות בסיסי בשפת Basic, עבר מתישהו ל-VB 6 ובמקביל HTML, JS, CSS, ASP ובהמשך גם ASP.net. במקביל עסקתי גם קצת בתחום ה-System בשביל להכיר קצת יותר את המערכות שעליהן אני עובד ובעיקר כדי לתכנן פיתרונות יצירתיים.


"רבי מאיר רימון מצא, תוכו אכל – קליפתו זרק" (חגיגה ע"ב)


יש כאלה שאצלם מערכת ההפעלה  זה דת. אצלי מערכת ההפעלה (ו/או סביבת הפיתוח) היא כלי שנבחר לפי העניין ולפי הצורך ולפי העניין. סביבת הפיתוח העיקרית שלי היא  Windows 2003 – IIS6 + ASP.net + VB.net + MySQL כאשר הכלים מסביב נבחרים לפי העניין.


בשנת תשס"ב-2002, התחלתי להרים אתר לתנועת הנוער בה הייתי חבר – "עזרא". יחד עם האתר העלתי מערכת פורומים מוכנה (סניץ) שאותה תרגמתי לא הרבה זמן קודם. עם הזמן הפורומים תפסו תאוצה ואני נכנסתי למעגל קסמים:
האתר מתפתח וגדל > נהיה כבד ואיטי > אני מייעל את הקוד ומשכתב > הבעיה נפתרת > האתר גדל עוד יותר וחוזר חלילה.
העובדה שמדובר היה באתר ללא תקציב שאוחסן על שרתים חינמיים ו/או אחסון שיתופי בסיסי, חייבה אותי לבנות את האתר עם חשיבה מקסימלית על ביצועים, מה שאיפשר לו לשרוד עם קרוב למאה משתמשים בפורום בו זמנית על מסד הנתונים Access.


עם השנים פיתחתי או מימשתי שיטות עבודה ששמות דגש חזק מאוד על ביצועים, וזו מן הסתם תהיה נקודת  המבט העיקרית של הבלוג.

בפעם הבאה:

מה זה "מורשת", מה זה "אינטרנט רימון" ואיך הם ממררים למנהלי אתרים את החיים.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. ליאור צורף9 באוקטובר 2007 ב 11:54

  ברוך הבא שיהיה בהצלחה!
  ליאור

  הגב
 2. michalnis9 באוקטובר 2007 ב 12:03

  ברוך הבא!!
  🙂

  הגב