רוצים יותר מבקרים בבלוג?

21 באוקטובר 2007

12 תגובות


תתחילו לכתוב באנגלית


יותר מ 60 אחוז מהמבקרים מגיעים מחוץ לישראל, בעיקר מארה"ב, אנגליה ,קנדה, הודו, גרמניה ואוסטרליה.


כמה מהם חוזרים ומבקרים בבלוגים? בערך שליש.


איך מוצאים את הבלוג שלכם?


הרוב הגדול מגיע ממנועי חיפוש, יש כאלו שמגיעים ישירות ואחרים מגיעים דרך הבאנרים מאתר מיקרוסופט. כמות מכובדת מגיעה מ codeplex.com מהבלוגים של MSDN ומפורומים שונים בתפוז.


אם אתם משתתפים פעילים בפורומים – אל תשכחו לצרף בחתימה לינק לבלוג. שימו לב למה שג'סטין אנג'ל הגדיל לעשות, הוא פרסם את השאלה ואת התשובה המלאה של אחד מגולשי תפוז בבלוג והפנה אליה מהפורום.


blogs_4_10


 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

12 תגובות

 1. michalnis21 באוקטובר 2007 ב 14:08

  היי דורון,
  לכותבים שונים סיבות שונות לכתוב בלוג. אחת מהסיבות האפשריות היא חשיפה לקהל גדול של קוראים וסיבה אחרת יכולה להיות פניה לקהל מפולח ויצירת קשר אישי עמו. הפוסט שלי נתן טיפים לכאלו שרוצים להגדיל את החשיפה לבלוג שלהם, אולי לא הסברתי את עצמי נכון שם, אני מתנצלת. לגבי המודל המדובר, אנחנו עדיין לא גיבשנו את הנוסחה הסופית.

  הגב
 2. Doron Ben-David21 באוקטובר 2007 ב 14:15

  הפוסט שלי חלילה לא בא לתקוף את הפוסט שלך.. להפך, הוא בא להסביר שלפעמים… המניעים לפתיחת בלוג הם לאו דווקא כמות מבקרים וחשיפה.

  באתר ה"מסחרי" שאני מנהל, ללא ספק כמות הגולשים היא מדד עיקרי. ככל שיש יותר גולשים, יש יותר הקלקות על פרסומות, מה שבהכרח מתבטא ביותר כסף.

  בבלוגים כאן אני חושב שהצלחנו להשיג משהו יפה. אנחנו קהילה יחסית סגורה. מתעדכנים האחד מהשני… וזה מה שאני אוהב פה. אם גולשים מבחוץ קוראים את הבלוג שלי, זה מבחינתי רק ערך מוסף. זו הסיבה שבאופן מופגן אני אכתוב את הבלוג שלי באתר הזה בעברית.

  וכאמור – זו רק בחירה שלי.. והרגשתי צורך לשתף את כולם בה.. בעיקר את גולש הבלוג הנאמן שלי, שתוהה למה אני לא כותב באנגלית :)… אז עמית, עכשיו אתה יודע.

  ובכל מקרה, ברוכה הבאה למערכת.. אני קורא (גם אם לא מגיב) כל פוסט שאת שכתבת.

  הגב
 3. michalnis21 באוקטובר 2007 ב 14:32

  שוב שלום,
  תודה על התגובה וההבהרה,
  🙂

  הגב
 4. שחר גבירץ21 באוקטובר 2007 ב 15:16

  מיכל,
  אני חושב שאתם, בתור מנהלי המערכת, צריכים לעודד יותר את הבלוגים בעברית. ברור לחלוטין שכשכותבים באנגלית תהיה יותר חשיפה. אבל חלק מהמטרות של האתר הזה, זה תוכן בנושאים טכנולוגיים ו*בעברית*.
  כמובן, שלא כדאי למנוע מאנשים לכתוב באנגלית אם זאת הבחירה שלהם. אבל צריך לעודד אנשים לכתוב בעברית, כי מידע באנגלית כבר יש במילא בהרבה מקומות, ואכסניות לבלוגים טכנולוגיים באנגלית גם לא חסרות.
  אם כולם פה יעברו לכתוב באנגלית, פשוט המטרה של האתר הזה אבדה. ולכן, אתם צריכים להשקיע ולעודד אנשים לכתוב בעברית. דברים באנגלית יש בשפע, בעברית "קצת" פחות.

  שחר.

  הגב
 5. michalnis21 באוקטובר 2007 ב 15:53

  היי שחר,
  אנחנו לא מעודדים בלוגרים לכתוב באנגלית או בעברית, הפוסט שלי כנראה ממש לא הובן כהלכה… 🙁 כל בלוגר יכול וצריך לכתוב בשפה שנוחה לו ושמתאימה לסיבות ולמטרות שלשמה קיים הבלוג שלו.כפי שדורון ציין,יש התלבטויות לכאן ולכאן באיזה שפה לכתוב את הבלוג וכל בלוגר צריך לשקול את המכלול ולקבל החלטה.
  הפוסט שלי בא לכוון את אלו שרוצים להרחיב את תפוצת הבלוג ומציע להם דרך להגיע לקוראים נוספים.
  אני מבינה את השיקול של העברית ותרומה לגוף הידע בשפה שלנו אבל שוב, זו החלטה שכל בלוגר צריך לקבל בעצמו.
  אפשר להסתכל על המטרות של אתר הבלוגים בדרכים שונות, אחד יכול לראות את האתר כמקור ידע טכני איכותי בעברית ואחר יכול לראות זאת כפלטפורמה להגדלת קהל קוראים. לכן, אני לא בטוחה שזה נכון יהיה לעודד כתיבה בשפה מסויימת ושוב זה מחזיר אותי להבהרה על הפוסט שכתבתי – לא באתי לעודד כתיבה באנגלית, באתי להציע לאלו שרוצים להרחיב את מעגל הקוראים לכתוב בשפה זו – אם זה מה שמתאים להם 🙂

  הגב
 6. שחר גבירץ21 באוקטובר 2007 ב 16:09

  הבנתי.
  תודה על ההבהרה.

  הגב
 7. BoR|S21 באוקטובר 2007 ב 16:54

  אני מנוי על ה-RSS הכללי של כל הבלוגים (ומעבר לזה גם על מספר בלוגים באופן פרטני). ממבט מהיר ברשימת הרסס שלי, אני רואה שכל הפוסטים באנגלית הם בעיקרם טכניים ויבשים בעוד הפוסטים בעברית נראים לי יותר אנושיים (מבחינת התוכן שהם מכילים).

  בלוג טוב ירכוש פופולאריות בלי קשר לשפה שבה הוא נכתב. השאלה היא לאיזה קהל כל בלוג פונה.

  הגב
 8. Tamir Khason21 באוקטובר 2007 ב 18:22

  זה עניין של גישה ונוחות. לי, לדוגמא, הרבה יותר קל ומהר לכתוב באנגלית. כמו כן, בלוג זה אינו בלוג אישי שלי, אלה כלי תקשורת ויח"צנות. להיות ומחצית מלקוחותיי אינם בארץ, הבלוג הוא באנגלית. כן, כמו שנאמר: ראה מי קהל יעד שלך ולפי כך תחליט

  הגב
 9. המתוקה שלך24 באוקטובר 2007 ב 21:05

  שכחת להגיד שיש גולשים ישראלים שגרים ו/או גדלים בחו"ל ונכנסים לבלוגים שנכתבו בעברית.

  הגב
 10. לוח יד שניה16 בנובמבר 2009 ב 13:14

  הצעה טובה מעניינת אכן אייסם !!!

  הגב