סמינר Dr.DBA: מה אנחנו מתכננים עבורכם ב-SQL Explore

4 ביוני 2012

אין תגובות

אזהרה: עורך האתר חושב שזה הפוסט הוולגרי ביותר שעלה פה אי פעם. אם אתם בעלי נפש עדינה, אתם מוזמנים לסגור מיד דף זה ולעבור לבלוג של SQLCAT, שם אין סיכוי שתמצאו את המילים “טחורים” ו”תתכופף” באותה פסקה. אם אתם ממשיכים מכאן – על אחריותכם.

יום ראשון, 3 ביוני 2012, 16:30 אחה”צ

“תשמע, מאיר, יש משהו שאני צריך לדבר איתך עליו”

“או קי”

“אבל זה קצת אישי”

“אממ, טוב… אבל אני מזהיר אותך שאני רגיש וקשוב בערך כמו סטוקנט 2”

“אה, זה בסדר. אני בסה”כ צריך שתבדוק אם יש לי טחורים”

“אה, מה?”

“כן, התחלתי לחשוד בזה לפני שבוע. אני לא יודע אם ההתמחות שלך היא בפרוקטולוגיה אבל אני מניח שאתה מבין בזה באופן כללי אז העדפתי לפנות אליך בתור חבר”

“התמחות בפרוקטולוגיה? על מה אתה מדבר?”

“כן, היות ואתה רופא וכל זה”

“אני DBA”

“אתה ד”ר DBA, לא?”

“אה, הבנתי. תשמע, לא זאת הכוונה”

“מה זאת אומרת? אתה לא רופא? אז למה קוראים לך ד”ר DBA ?”

“זה שם שהשיווק המציאו, לא אני. ובכלל הכוונה היא למי שיבוא לסמינר – הם ד”ר DBA”

“על אמת בפרסום שמעת? לא מעניין אותי! אתה בודק לי עכשיו טחורים או שאני תובע לך את הצורה!”

“טוב, תירגע. תפעיל את הפרופיילר ותתכופף”

 

למען הסר ספק: סמינר “ד”ר DBA – מאיר מארח חברים” אינו קשור לרפואה, אינו מאושר על ידי משרד הבריאות, ואינו מחליף התייעצות עם רופא. מומלץ לקחת אותו אחת לשנה, לפני, תוך כדי, ואחרי האוכל.

תמיד יש לקרוא את העלון לצרכן לפני השימוש:

המוצר: סמינר המיועד להכניס DBAים לכל הנושאים החדשים והיותר מעשיים ב-SQL Server 2012. הופך DBA שלא מעודכן בנושאים החדשים, ל-DBA שיודע לנצל את היכולות הרלוונטיות החדשות לצרכי הארגון.

המוצר אינו מיועד ל-DBAים שאין להם מושג ב-SQL. ההרצאות יהיו ברמה מתקדמת ומתאימות ל-DBAים בעלי ניסיון.

חומרים פעילים:

עמי לוין – ה-MVP שחזר מסבב הרצאות בעולם, יציג גם בישראל איך סביבת העבודה של ה-DBA והמפתח הולכת להשתנות. עם שימוש נכון ב-SSDT (לאו דווקא מול סביבת 2012), האינטגרציה בין ה-DBA למפתחים, וקלות הפיתוח מול סביבת בסיס הנתונים עולה מדרגה.

מיכאל זילברשטיין – אם האופטימייזר במקום כלשהו בעולם עולה לרמת סיבוכיות שהוא לא יודע להתמודד איתה, הוא מתקשר למיכאל. הרבה מיתוסים, בעד ונגד, נכתבו על ColumnStore. כמו במקרה של הסודנים, חלקם נכונים וחלקם הכללות גזעניות (רק ש-ColumnStore לא מגיע בטנדר מאזדה 82 של בדואים). האם אתם מתכוונים לבסס את החלטות הארכיטקטורה הבאות שלכם על שמועות? כדי להבין באמת את היתרונות והחסרונות, מיכאל יעשה סדר בנושא ויקנה את הידע ההתחלתי המתאים לקבלת ההחלטות על שימוש בפיצ’ר.

גרי רשף – האיש שמצליח להבין מה איציק בן גן כותב בטור החגורה השחורה שלו. למזלנו, SQL Server מקל עלינו מגירסה לגירסה. אם אתם רוצים לדעת איך לעשות את מה שעשיתם עד עכשיו רק בלי לאמץ את ה-CPU האישי כדי להבין איך זה עובד, גרי יראה לכל אחד מכם איך נכון להשתמש בפונקציות החלון החדשות שנחשפות בגירסה החדשה.

צחי חקיקת וקרן ברטל – כל אחד בפני עצמו הוא חומר בלתי מזיק. שניהם ביחד יוצרים מסה קריטית שקשה לעצור אותה. 888 עדיין מנסים להבין איך השרתים שלהם עובדים כל כך מהר. לדעת שניהם, כל DBA צריך להתחיל לעבוד עם Extended Events, במיוחד לאור הכרזת מיקרוסופט ש-Profiler הולך לאותו מקום שאליו הלך הפיצ’ר English Query. אבל לא רק בגלל זה: EE מאפשרים לכם תחקור ברמה שלא הכרתם, ועכשיו גם בקלות שאתם רגילים אליה מכלים אחרים.

אביעד דרעי – נציג הארגונים שהבינו את היכולת של Spatial לכל מערכת מידע רלוונטית. אם אתם לא שם – אתם תהיו. אביעד יחשוף את היכולות החדשות בתחום המידע הגאוגרפי, כך שתוכלו להכיר וליישם אותן במערכות שלכם. גם אם השתמשתם עד היום ב-Spatial, וגם אם לא.

מאיר דודאי – אינו דוקטור ולמעשה גם ללא תואר ראשון. אבל יש לו הרבה ניסיון עם SQL Server והוא יודע לזהות מגמות טכנולוגיות כשהוא לא עסוק באבחנות פרוקטולוגיות. ואחת מהמגמות האלה היא: שימוש ב-DAC. אמנם טכנולוגיה זו אכזבה בעבר, בעיקר את מאיר, אבל הוא הראשון להודות במהפיכה. DAC הולך לפשט את ניהול תצורת הפיתוח בפרויקטים מבוססי SQL Server, העלאת גרסאות ל-Production  ועוד. ובגירסה החדשה זה אפילו עובד.

 

תופעות לוואי: עייפות קלה לאחר ארוחת הצהריים, מיקי בוגנים.

תרופות חלופיות: קורס SQL Server 2012 של שלושה ימים, על ידי ג’ון ברייס ו-Valinor.

 

אם עדיין לא נרשמתם, ואתם מגדירים את עצמכם כ-DBAים – הגיע הזמן. ברישום תציינו את הקוד “פרוקטולוג” ותוכלו לבחור בין 10% הנחה לסמינר לבין חוקן חינם אחרי ארוחת הצהרים.

* המלאי מוגבל ( של ההנחה כמובן – חוקנים יש לנו המון).

http://www.sqlserver.co.il/?p=3961

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *