כוחו של האינטרנט: איך כל DBA יכול להפוך לסופר DBA

28 בפברואר 2012

אין תגובות

The Horror

אתמול בבוקר קמתי עם כאב מוזר בכף רגל. זה הרגיש כמו מתיחה קלה, כזו שכואבת כשמסובבים את הרגל לכיוון מסויים. לא משהו היסטרי, תפקדתי די רגיל במשך היום והלכתי עליה בלי להתרגש.

Big mistake.

עד הלילה הכאב התחזק מאוד. הלכתי לישון,  ולפנות בוקר התעוררתי בצרחות וזיעה קרה. זה הרגיש כאילו שאול יהלום יושב לי על האצבעות. צעקתי לאשתי: “איך זה יכול להיות? לא הגיוני ששאול יהלום הצליח לעבור את האזעקה בכניסה!”. אשתי אמנם רגילה שאני מתעורר בצרחות וזיעה קרה כמו בכל לילה, זה קורה לכל DBA שרואה במהלך היום זוועות כמו ORM או auto_shrink ולא יודע להפריד את העבודה מהחיים האישיים. אבל כשהתחלתי לדבר על שאול יהלום היא אמרה שכדאי שאלך לטרם. טרם, למי שלא מכיר, זה Synonym למיון במודיעין. 100 אלף איש במודיעין והסביבה לא מספיקים בשביל לבנות בית חולים. אז במקום זה שכרו שטח בבניין משרדים, הכניסו לשם פקיד קבלה, אחות וכמה רופאים מתמחים בתורנות. וגם כמה עשרות מקומות ישיבה בהמתנה עם טלוויזית LCD שמותקן בה אלגוריתם מיוחד שמקרין בכל רגע נתון את התוכנית הכי פחות מעניינת שיש באותו זמן.

בשלוש לפנות בוקר, למזלי, לא כל ה-100 אלף איש במודיעין מגיעים לביקור בטרם, אז נכנסתי די בזריזות לחדר הרופא. בזריזות יחסית, אם מתייחסים לזה שכל צעד מלווה בכאבי תופת במהירות של עשרים מטר בשעתיים וחצי.

אמרתי לרופא שכואב לי בכף הרגל. הרופא (שהיה אגב מאוד נחמד) עשה את הבדיקות המעמיקות שלו, ואחרי מישושים, דפיקות, לחצים ומדידות הגיע למסקנה נחרצת מה יש לי. האבחנה שלו היתה:

Metatarsalgia

“כן ידידי, יש לך Metatarsalgia”, הוא אמר לי.

למותר לציין שהייתי די מסוקרן לדעת מה זה, ולא למען הרחבת הידע הכללי שלי ברפואה וגוף האדם. שאלתי אותו. אבל הרופא לא ממש הצליח להסביר לי מה האבחנה שלו אומרת ופשוט הפנה אותי לחפש בגוגל.

חזרתי הביתה, חיפשתי בגוגל. ובכן, מסתבר שהאבחנה שלו היתה נכונה. במילים פשוטות האבחנה היא: “כואב לך בכף הרגל”. באמת תודה רבה.

חצי שעה של שיטוט ברשת הפך אותי למומחה ברמה עולמית לבעיה שהיתה לי. תכל’ס, היום כל אחד מאיתנו חשוף לכל כך הרבה מידע באינטרנט שמאפשר לו לדעת לא פחות מהרופא שלו על נושאים נקודתיים.

סופר DBA

בעולם ה-DBA יש הרבה גורואים. אחד מכיר Internals, אחד TSQLים מהגיהנום, אחד HA ועוד.

שום דבר לא באמת מחליף שנים של ניסיון. אבל בשביל לתת מענה לארגון שלכם לבעיה ספציפית, אתם לא חייבים להיות בעלי 15 שנות ניסיון ולהכיר כל פינה. בשביל זה יש את האינטרנט. לכל נושא שתרצו ללמוד עליו יש הרבה מקורות מידע:

  • התיעוד הרשמי
  • התיעוד הלא רשמי: בלוגים
  • מדריכים בוידאו (של מיקרוסופט ועצמאיים)
  • Podcasts למי שרוצה להתעדכן תוך כדי נסיעה ברכב

חצי שעה של לימוד, התנסות עם דוגמאות – ואתם בעניינים.

תוספת טריה למאגר

החלטתי לתרום את תרומתי הצנועה למאגר הידע העברי, לקראת יציאת SQL Server 2012: הכנתי סדרה של 3 מדריכים בוידאו על הקמת AlwaosOn.

הסדרה מתחילה מהקמת ה-Cluster Service, דרך התקנת SQL Server 2012 ומסתיימת בהתקנת AvailabilityGroups.

קבלו את החלק הראשון – הקמת ה-Cluster:

 

http://www.sqlserver.co.il/?p=3712

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *