10 הפיצ’רים המובילים של SQL Server 2008 R2

10 במאי 2010

תגיות:
אין תגובות

בימים אלה מוכרזת הגרסה החדשה של SQL Server: R2.

 


קבוצת CAT במיקרוסופט (ראשי תיבות של Customer Advisory Team) היא צוות שמגיע לפרויקטים היותר מעניינים בעולם ב-SQL Server הנבחרים על ידי מיקרוסופט. הוא מלווה את הלקוח בפרויקט כדי לבצע אותו בצורה הנכונה ביותר מבחינת הארכיטקטורה, היישום והקונפיגורציה. המטרה היא גם להצליח בפרויקט, אבל בעיקר כדי לייצר מסמכי Best Practices, סיפורי לקוח והמלצות איך נכון לבצע פרויקטים מאותו סוג. יש להם בלוג מעניין.

הקבוצה פרסמה מסמך על החידושים העיקריים ב-2008R2, פרטים כאן.

 

לדעתי חלק מהחידושים אכן מעניינים, למשל דחיסה של Unicode (שימושי במיוחד אצלנו שיש דרישה לכמה שפות), ו-Data Tier Application, או בקיצור DAC. האחרון עדיין לא בשל ובמתכונתו הנוכחית הוא לא ממש ישים. אבל בגירסאות הבאות הוא כנראה יהיה פיצ’ר מעולה להטמעה אוטומטית של סביבת בסיס הנתונים ב-Production. עוד פרטים לגביו ובכלל על הגירסה החדשה, במאמר שכתבתי על SQL Server 2008 R2.

פרטים על DAC אפשר לראות גם בהקלטת המצגת שלי מכנס DevAcademy או מהמפגש של קבוצת המשתמשים כאן.

שאר הפיצ’רים לא יהיו שימושיים עבור רוב האנשים, כמו תמיכה ב-292 ליבות, או Master Data Services שהדעות חלוקות לגבי כמה הוא יתפוס. אני אישית חושב שנראה התקנות ספורות בלבד שלו בארץ. שלא לדבר על גירסת PDW, או בשמה המלא Parallel Data Warehouse. מדובר על גירסה לסביבות DWH של מעל 30TB. לא שאין לנו כאלה בארץ, אבל מכיוון שהיא כוללת גם חומרה אני לא חושב שיש כרגע ספק שמתכנן למכור אותה כאן.

 

ולמי שרוצה לקרוא בשירותים על כל החידושים ב-R2, מיקרוסופט הוציאה ספר להורדה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *