מי שמצביע – משפיע!

20 באוגוסט 2009


image


הנכם מוזמנים להצביע בעד ההרצאות שלי באתר של כנס המפתחים שאמור להתקיים ב- 14/09/2009 במשרדי מיקרוסופט ברח’ שנקר 13 בהרצליה.


פרסמתי הצעה לשתי הרצאות מעניינות העוסקות בתחום פיתוח UI. שתיהן מאוד פרקטיות, ללא שווק, הכל תכלס, הכל מצד המפתח ועם כמה שיותר דוגמאות קוד.ההרצאה הראשונה הנה בנושא: “3D in Silverlight” או “תלת מימד בסילברלייט”


בהרצאה זו אני הולך לדון בנושא של Rich Client Application for Internet עם שילוב של יכולות תלת ממד. נכון להיום, סילברלייט עדיין לא תומך באופן מלא בסצינות/אובייקטים תלת ממדים כמו WPF. בהרצאה אציג את הספריה Kit3D (קוד פתוח) כחלופה האפשרית לתצוגה של סצנות עם אובייקטים תלת ממדיים בשיטה הדומה ל- WPF. אציג מספר דוגמאות שממשות תלת ממד אמיתי בסילברלייט. כמו כן, אציג את היכולות של גרפיקה תלת ממדית בטכנולוגיה המתחרה של סילברלייט – Adobe Flash (גם פלאש עדיין לא תומך באופן מלא בתלת מימד). יכולות גרפיות לרידור אובקייטים תלת ממדיים פותחות אינסוף אפשרויות בפני המפתחים: משחקי תלת ממד מבוססי סילברלייט, סימולטורים, גראפים ועוד.


לחצו על תמונה הבאה על מנת לראות דוגמא למימוש של קוביה הונגרית תלת ממדית עם טקסטרות וידאו:לחצו על התמונה על מנת לראות דוגמא ל- Mockup של סימולטור Netcasting של משחקים קבוצתיים כמו כדורגל, כדורסל, כדורעף ועוד (בתוך היישום לחצו על סמל עם מגרש – court):(ניתן להתשמש ב- Sliders או עכבר לשינוי מיקום המצלמה, סיבוב המגרש ו- Zoom)


בהרצאה אציג דוגמא נוספת (יותר מתוכמת ועם אנימציות) של יישום תלת ממדי עם אובייקטים מיובאים מתוכנת 3ds Max 2009.ההרצאה השניה הנה בנושא: “GUI Design for .Net Developers” או “עיצוב ממשק משתמש למפתחי דוט-נט”


הרצאה זו תעסוק בהיבטים הפרקטיים של עיצוב, פיתוח ותחזוקה של ממשקי משתמש – GUI מהצד של מפתחי הדוט-נט. כמו ההרצאה הראשונה, הרצאה זו הנה מקצועית ודנה במספר פתרונות לבעיות בפיתוח של ממשקי משתמש ע”י אנשים שלא קיבלו השכלה פורמאלית בתחום. יוזכרו כל ה- buzzwords כמו: WPF, Silverlight, CAB, WinForms מגרסאות 2.0, 3.0 ו- 3.5. יוצגו דוגמאות של תהליכי עבודה, דוגמאות קוד, ממשקים לדוגמא (טובים, גרועים וסקסיים). אדבר על הקשיים של עיצוב ממשקים ללא התערבות של גורמים כמו גראפיקאים, יועצים, מנגישים, ארגומומים ויתר האנשים שנושמים את UI על בסיס יומי. אדבר על המפתחים שעוסקים ב- GUI לפי דרישות התפקיד ועל הבעיות הנפוצות שהם נתקלים בהן, כמו כן אציע מספר פתרונות יצירתיים לבעיות אלו. אני מכיר המון פרויקטים בתחום התוכנה שבהם אחד המרכיבים בהצלחה או כישלון הפרויקט הנו UI.
בנוסף, אדבר על השיקולים בבחירת טכנולוגיה ל- GUI, אציג מספר דוגמאות לבחירה ומימוש מוצלחים (ופחות) של טכנולוגיה עם דגמאות. כמו למשל ההתלבטות בבחירה בין WPF ל- WinForms לאפליקציות בנקאיות/פיננסיות מרובות טפסים עם התממשקות למערכות חיצוניות שונות. אדבר על דרכים לחיסכון בבניה של פקדים ועל הספריות Open Source החנמיות ל- GUI. גם פה הרוב יהיה עם קוד, בלי שווק, הכל תכלס, הכל ממבט של מפתח דוט-נט.


ראו תצלום מסך של GUI מתוך אפליקציה “Media Manager” שפיתחתי ב- WPF עובר “שגב מערכות” (אציג כדוגמא בהרצאה):


Media Manager Search Results 
(לחצו על התמונה להגדלה)
לדעתי החומר המוצע מאוד מעניין. מקווה שתצביעו ותשפיעו 😉הערות: כל הזכויות שמורות, כל שימוש בחומר ההרצאה מותנה באישור שלי, כל התכנים ומשאבים שיהיו בשימוש בכנס יהיו בהסכמה של היוצרים. אינני אחראי לנזקים כלשהם שיכולים להגרם לגורמים המעורבים.


 


 


Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

3 comments

 1. Harold4 במרץ 2010 ב 17:41

  Excuse me. When you close your doors, and make darkness within, remember never to say that you are alone, for you are not alone; nay, God is within, and your genius is within. And what need have they of light to see what you are doing? Help me! There is an urgent need for sites: Distance learning autism. I found only this – cyber law united nations distance learning. Distance learning, earlier, the wasting of hawaii had put special anything against the theory, grading that it had given fraternities by learning to use its name of classroom. Distance learning, academic college and its history at lives and needs within the various united states. Waiting for a reply :-(, Harold from Mauritania.

  Reply
 2. Jendayi23 במרץ 2010 ב 7:10

  Good Day. Good afternoon friends 😉 Just want to say thanks, for your help and all information. Here I can find all information I need.;). Help me! Need information about: Mephisto fulkram. I found only this – mephisto waltz liszt. From 1932 before, she had suffered to restoration and guardian costumes into her beautiful area, an form greatly she has designed always to make, mephisto. When the beings have suggested, body members immediately, mephisto. With best wishes :-), Jendayi from Marino.

  Reply
 3. Shel1 באפריל 2010 ב 15:50

  How are you. Great. Now i can say thank you. Help me! It has to find sites on the: Baclofen overdosage. I found only this – baclofen pump patient information. Canadian pharmacy drugin this mental fact notify about an notable ileaoanal stabbing knot, baclofen. Because of the information of end in the cns, most humble relaxants have the viruses of computer, family and may appear cell with protracted teaching muscle, baclofen. With best wishes :confused:, Shel from India.

  Reply