לייבבלוגינג: Multiprocessing and the Parallel Extensions for .Net

7 באפריל 2008

מרצים: אסף שלי וגיא בן-חיים

(שוב מצטער על איכות הצילום, תמונות ווידאו ברמה גבוה תוכלו למצוא באתר הרשמי של טק-אד 2008)

IMG_5361

מהם Parallel Extensions (הרחבות של VS2005/8 לעיבוד מקבילי) או Parallel Computing (עיבוד מקבילי)?

בקצרה:

(א) עיבוד מקבילי – יכולת הרצה של משימות (tasks) במקביל אודות ליכולות של חומרה (מעבד), מערכת הפעלה ויישום שאנו בונים על מנת לספק יכולות כאלה. בקיצור, אתם יכולים לבנות שתי פונקציות ולהריתן במקביל ע"י ניצול של יותר ממעבד אחד או מעבד אחד בעל מספר ליבות או לחילופין יש מעבדים בעלי ליבה אחת שמדמים Multithreading.

(ב) הרחבות לעיבוד מקבילי – אלה מחלקות מוכנות שמגיעות בתת חבילה של דוט-נט 3.5 שתפקידן לספק לנו יכולת תכנות לניצול של עיבוד מקבילי. בקיצור: במקרה ויש לכם מעבד מרובה ליבות אתם יכולים להשתמש במחלקה "Parallel" על מנת להריץ פונקציות (או יותר נכון delegates של פונקציות) על גבי מספר מעבדים בו-זמנית.

כך למשל מריצים לולאה שעושה משהו כבד בתהליך נפרד בליבה (מעבד) נפרדת:

IMG_5365

העולם הטכנולוגי אינו עומד במקום ואם אינכם מספיקים להשתלב לקצב שלו אתם תשארו בצד. עולם הפיתוח עם יכולת ניצול של עיבוד מקבילי אינו דומה לעולם הפיתוח הטורי המוכר והנו מאפשר לבצע המון תהליכים במהירות גדולה יותר.

אני זז להרצאה הבאה…

תהנו ותמשיכו לעקוב 🙂

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*