מה חדש בבראנץ-קאש 2012 וחלונות 8

19 במאי 2013

מעט מאוד נכתב בעברית על הטכנולוגיה המעניינת הזו שפותחה ע"י מייקרוסופט והיום כבר מוטמעת גם בכל מערכות הסטורג' המודרניות EMC VNX, NetApp Data ONTAP, HP ועוד. הטכנולגיה מאפשרת לחסוך ברוחב פס ופריסת שרתים ותשתיות מקומיות לפתרונות שהיו נהוגים עד היום כמו שרתי פרוקסי, שרתי קבצים, שרתי עדכונים (WSUS), שרתי הפצה (SCCM), שרתי APP-V. ולבעלי ייכולת אלתור יש אפשרות לנצל את הטכנולוגיה לכל מה שמשתמש ב SMB  או HTTP החל מעדכונים לאנטי ווירוס עד ללוגין סקריפט כבד.

 

 

ההטמעה המקובלת היא אחת משתי שיטות (אפשר גם לערבב):

 


1. Distrution cache תחנות ווינדוס 7 או 8 ישמשו כקאש לכל שאר תחנות העבודה בסניף (עם מגבלות הרישוי והעבודה של 12 תחנות בו זמנית).


2. Hosted cache שבה סרבר 2008r2 \ 2012  או מערכת סטורג' כפי שהוזכר מעלה ישמשו כנקודות הפצה לאותו הסניף.

 

 

 

 

 

הפרוטוקול עצמו תוכנן מראש תוך התחשבות באתגרי האבטחה והתפעול – וניתן למצוא במפרט שלו מספר שלבים אשר נועדו להגן על המידע מפני גניבה \ חשיפה בלתי מורשית. ועד שיבוש וחטיפה של המידע. בחלונות 7 היה לעתים צורך בהתאמות ידניות. אך בחלונות 8 \ 2012 מייקרסופט הטמיעה כברירת מחדל את כל הפונקצינליות הנדרשת לעמידה בסטנדרט הגבוהה ואף פישטה אותו עד מאוד (למשל – אין כבר צורך בשרת CA ארגוני).

 

 

אז מה השיפורים הגדולים שנחשפנו אליהם השנה ?

   1. אין כבר צורך בחלוקת המכונות ל OU מיוחדים והכנת GPO ייעודי לכל סניף. branchcache יודע לשייך את התחנות לעבודה מול השרת הקרוב והזמין ביותר. כולל תמיכה במספר שרתים (2012 \ 8) בלתי מוגבל בכל סניף.  2. הצפנה מובנת ומופעלת כברירת מחדל. כל התוכן של המשתמשים שלכם ייאוחסן באופן מוצפן ללא תלות בהגדרה מוסימת (GPO כמו בעבר) או הצפנה של הכונן כולו (כפי שהומלץ בעבר). התקשורת בין הקליינטים לשרתים – גם היא מוצפנת.  3. מנגנון די-דופליקציה מובנה וחלוקה של התוכן לבלוקים קטנים יותר במקום לקבצים שלמים, כך ששינוי בקובץ בודד לא יחייב בהעתקה של כולו. אלא חלקים קטנים בלבד.  4. הטענה של התוכן בשרת מראש. לא תצטרכו לחכות שאחד הקליינטים יינסה לגשת למשאב כלשהוא מכדי שהשרת ייאחסן אותו. תוכלו להגדיר מראש מה יירד לאותו שרת ובאילו שעות (לילה למשל) תוכלו לעשות זאת גם באמצעות מדייה נתיקה (USB, דיסק וכ'ו) .  5. בשרתי קבצים 2012 חישוב הגיבוב מתבצע כבר על השרת ומאוחסן כחלק מ  ה Meta Data של הקובץ כך ייוכל הלקיינט לבדוק זאת מבלי לבצע בעצמו את הפעולה אל מול קובץ המקורי בשיתוף (מה שהיה דורש עוד רוחב פס).  6. הרבה שיפורים נוספים שנכנסו בניהול גם בצד הקליינט, השרת, ונקודת ההפצה ב GPO, WMI and PowerShell אינטגרציה מעולה עם המון שרותי מייקרוסופט וצד שלישי כולל חבילת ה System center, MDOP, SharePoint ועוד. מכדי להבטיח התאמה לכל סוגי התוכן (חלק מכך מתאפשר בזכות החלוקה לבלוקים המוזכרת בסעיף 3).


 


אז למה אתם מחכים ? 3 קליקים – וזה עובד !Gidon Marcus work as a Storage Systems Support Engineer for the NetApp EMEA market in Newcastle, UK. He is one of the moderators of the largest Hebrew IT community and also active in some other Israeli and world-wide professional Forums & communities. For the past two years worked for the Israeli police as a deployment & Windows client expert. And also worked as senior Windows Client consultant on behalf of Hewlett-Packard (HP). Gidon served in the Israeli air force as a system administrator and a team leader of the Sys-Desk department at a large air force base. In the free time study for BA in social science at the Open University And blogs about anything related to Microsoft and technology that’s beneficial to others

Visit Gidon Marcus profile on LinkedIn
View Gidi Marcus's profile on LinkedIn

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *