כלים להפצת חלונות 8 וסיקור השמועות על חלונות 9

2 בדצמבר 2012

 רבים מאיתנו כבר מגששים על הפצה של חלונות 8 בארגון,  ייתכן וגם "נאלץ" לעשות זאת בשלב כלשהוא בזמן הקרוב עם הופעת מכשירי טאבלט, All-in-one PC, מפתחים (שמקבלים Hyper-v מובנה ובחינם) ועוד..
 
 
 
אמנם חלונות 8 מריץ את אותו הקרנל של חלונות 7  (וגם של ויסטה, אבל הס) ובכל זאת יש לנו כמה שינויים יותר מינורים ופחות מינורים.
 
 1. לקראת תכנון הפריסה שלכם, חשוב שתדעו על שינוי שהוכנס למנגנון הרישוי, עד היום אם רצינו להריץ SYSPREP בפעם הרביעית, היינו חייבים להכניס את הערך SkipRearm בקובץ התשובות. היום חלה עלינו הגבלה חדשה – מרגע שהכנסנו KEY  כלשהוא, אנחנו נוכל לבצע SYSPREP רק 9 פעמים, בלי Workarounds . לכל אלו מאיתנו שהתרגלו לעדכן שוב ושוב את ה IMAGE מדובר בחסרון.  ובכל מקרה כדאי לשקול מעבר למתודולוגיה של הכנת Task Sequence ל Build, Capture, Deploy  כך שנוכל ליצור בקלות IMAGE חדש בכל פעם.

 2.  ישנה תמיכה בדיסקים מוצפנים חומרתית. (eHDD \ eDrive) כיום דיסקים רבים (בעיקר SSD)  מגיעים עם טכנולוגית הצפנה חומרתית. חלונות 8 יודעת לתמוך בכך ויש קונפיגורציות מיוחדות בקובץ  התשובות. (להפעיל ולבטל את האופציה). להמרות השיפור בביצועים אולי בכל זאת נבחר להשתמש ב BitLocker לטובת יכולות הניהול שלו.

 3.  קצת על המטרו(w8ui) – גם איתו אפשר לשחק דרך קובץ התשובות  (לערוך עם תוכנת ה SIM שמגיעה עם ה ADK). אנחנו יכולים לערוך את 24 האיקונים הראשונים ולהוסיף עוד 6 משלנו, עוד פונקציה נחמדה שנשלטת מאותו קובץ תשובות היא המידע שמוחצן אל מסך הפתיחה (ברירת מחדל לוח שנה). תיעוד של כל הפונקציות שהשתנו ב unattended החדש:
  http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh825617.aspx

 4. הרבה הרבה פונקציות נמצאות גם ב GPO, בהזדמנות זו הרשו לי להפנות שוב אל האתר  http://gps.cloudapp.net/ בו כבר הוכנסו הערכים של חלונות 8 – בקובץ הרפרנס שמייקרוסופט מפרסמת לכל מערכת הפעלה נוספה עמודה חדשה בשם Status בו יש את הערך NEW על הגדרות חדשות, ממליץ לכם מאוד לגלול קצת ולגלות את הפונקציות החדשות.
  http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=25250

כמה מילים על השמועות סביב חלונות 9 שפורסמו בישראל השבוע בגלובס. למי שמבקר בבלוג ולא מכיר את הפלטפורמה, אציין כי כל אחד יכול לכתוב בה. אינני עובד מייקרוסופט או מקורב לכזה והמידע אותו אציג בפסקה הבאה מבוסס על שמועות באינטרנט בלבד. באינטרנט לא מדברים על חלונות 9! וחבל שגלובס פרסמו כך (המנהל רץ אלי בבוקר "רואה – לא צריך לשדרג ל 8").  הבסיס לכתבה הזו וכתבות אחרות בעולם הם אוסף של שמועות שהתגבשו יחד. בואו נאסוף אותם:

 • ב 3 ליולי פורסם באתר RedmondMag על ידי Mary Jo Foley (עורכת ב ZDNET) כי מייקרוסופט אולי תשנה את התפיסה שלה על ותתקרב יותר אל הצרכן הפשוט. אחת הגישות שהועלתה היא הפצה שנתית של עדכונים וגביית תשלום עליהם.

 • ב 10 לאוגוסט פרסם Stephen Chapman מידע מאוסף של פרופילי לינקדין שדיברו על Windows.Next (שם קוד גנרי לכל גרסה שיוצאת) ו3 אנשים שדיברו בפרופיל שלהם על Windows 9 מתוך השלושה, שניים מהם פרופילים דלים והאזכור הוא מינימלי. השלישי עובד לשעבר במייקרוסופט (עבד חודשיים)  שבנתיים גם הסיר את המשפט. אלו המקורות היחידים הידועים לשם Windows 9  (למעט עוד פורום סיני).

 • ב 13 לאוגוסט פרסמה שוב Mary Jo Foley הפעם ב ZDNET כי יש שם קוד חדש והוא Windows Blue (עליו סירבה MS להגיב). גם כאן העלתה את ההשערה כי לא מדובר בגרסת Windows חדשה. וכי אולי מדובר במשהוא שדומה יותר ל Service Pack או עדכון גדול אחד.

 • ב 28 בנובמבר פרסם Tom Warren ב TheVerge כתבה שעיקר המסר ממנה שהוא שכנראה יצא SDK חדש. שיתאים ל BLUE וכי ייתכן ומיקרוסופט תאיץ במפתחים להשתמש בו ובכך גם את המשתמשים לעדכן אליו. בכל מקרה הוא מציין כי השם Windows 8 כנראה יישאר איתנו.
לי יש להגיד על זה כמה דברים: המקורות מאוד מאוד בעיתיים, ונראה כי כולם משתמשים באותם המקורות ומוסיפים תבלינים משלהם. אני לא רואה כרגע שום סיבה שלא להגר לחלונות 8 ואפילו ובעיקר אם הגישה החדשה נכונה ומייקרוסופט יוציאו עדכונים בכל שנה.
 

 

 

About the blog owner:

Gidon Marcus served in the Israeli air force as a system administrator and a team leader of the Sys-Desk department at a large air force base in the south of Israel. For the past two years worked Gidon for the Israeli police as a deployment & Windows client expert. Today Gidon learns for B.A in social science at the Open University. And works as senior Windows Client consultant at a major company in the Israeli financial sector on behalf of Hewlett-Packard (HP). Gidon is active in some Israeli and world-wide professional Forums & communities, And blogs about anything related to Microsoft and technology that’s beneficial to others.

Visit Gidon Marcus profile on LinkedIn:

View Gidi Marcus's profile on LinkedIn

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

 1. חוות דעת23 במאי 2013 ב 2:24

  גידי שלום
  קראתי את המאמר שלך
  מאוד מקצועי ומעניין
  ג'ונס

  הגב