שימו לב לאיטיות בהפצות, מתחילים להגיע – 4K Hard disks

20 באוקטובר 2012

בחודשים האחרונים התחילו להגיע דגמים חדשים של מחשבי HP\DELL\LENOVO ובוודאי גם אחרים עם דיסקים קשיחים מהדור החדש.  הם נקראים 4K או AF – Advenced format והייתרון שלהם הוא בקריאה-כתיבה יעילה יותר מול קבצים גדולים. בפועל מאחורי הקלעים – מגדילים את את הסקטור מ 512 ביט ל 4096 ביט (4K) ובכך חוסכים פי 4 בדיקות Checksum שהדיסק צריך לעשות.

 
 
 
 
 
כדאי לשים לב לבעיות ביצועים שיתעוררו במהלך ההפצה – או לאחריה. – וחשוב מאוד שנשדרג את מערכת ההפצה שלנו מכדי שתתמוך באותם מחשבים, אחרת אנחנו צפויים להפצה ארוכה מאוד על אותם מחשבים ואף כשלונות בהפצה. באמת שההמלצה הכי טובה להתמודדות היא שדרוג, אם כי קיימים ברשת כל מני workarounds לכל מני מקרים.
 
 
  • משתמשי מערכות הפצה מבוססות WinPE כדוגמא:
    MS SCCM, MS MDT, MS WDS, CA ITCM, Altiris Deployment Solution
    הקפידו לוודא כי אתם משודרגים ל WinPE 3.1 ומעלה (WinPE 4 שוחרר עם חלונות 8) הסיבה היא קובץ imagex חדש ב WinPE שתומך ב 4K.

 

  • משתמשי Ghost ו Acronis כנראה ייצטרכו לעבור תהליך מסובך יותר – לפי ההמלצות במאמרים של סימנטק, ו WD (שמתייחס ל Acronis), יש לפרוס את ה IMAGE על הדיסק החדש, ליישר ל 4K את הדיסק עם כלי חיצוני (בד"כ של ספק הדיסק) ולקחת IMAGE חדש כולל Sysprep. מהנסיון שלי – שימו לב שבמקרה של Ghost ההפצה דווקא תעבוד מאוד מהר הבעיה תהיה בביצועים של המחשב לאחר מכן.

 

  • משתמשי Windows7 וגם Windows 7 sp1 – חשוב להתקין את הפאט'צ 982018. בגדול מה שהפאט'צ הזה עושה הוא להוסיף ל WMI ולכלים אחרים בווינדוס את האינדיקציה על כך שמדובר בכונן 4K. מידע נוסף למשתמשי Windows 7 ניתן למצוא במאמר 2510009.

 

  • בווינדוס XP, כותב שורות אלו נתקל בבעיה אחרת, במקרה היה לנו ב sysprep.inf את הערך (שבכלל לא מומלץ להשתמש בו) ExtendOEMPartition, מומלץ לשנות אותו ל 0 או למחוק אותו לחלוטין. הסימפטום שחווינו הוא Loop Restart והודעת  BSOD – Blue screen שאומרת UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME.
 
בהצלחה !
 

About the blog owner:

Gidon Marcus served in the Israeli air force as a system administrator and a team leader of the Sys-Desk department at a large air force base in the south of Israel. For the past two years worked Gidon for the Israeli police as a deployment & Windows client expert. Today Gidon learns for B.A in social science at the Open University. And works as senior Windows Client consultant at a major company in the Israeli financial sector on behalf of Hewlett-Packard (HP). Gidon is active in some Israeli and world-wide professional Forums & communities, And blogs about anything related to Microsoft and technology that’s beneficial to others.

Visit Gidon Marcus profile on LinkedIn:

View Gidi Marcus's profile on LinkedIn

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *