האם תהיה תמיכה באפליקציות VB6 ע"ג חלונות 8 ?

13 באוגוסט 2012

 
Windows 8 משתחררת ביום חמישי הקרוב ללקוחות ה SA \ TechNet, האם תהיה בחלונות 8 תמיכה באפליקציות VB6 ?(התשובה היא: בעיקרון – כן), מייקרוסופט ממשיכה בתמיכה לתקופה מורחבת של VB6 על בסיס העיקרון שהנחה אותה ב Windows 7 – "זה פשוט עובד". פוסט קצר לכל אלו שעוד לא בדקו.
 
VB6 מלווה אותנו משנת 1999 והתמיכה הרשמית בה הסתיימה בשנת 2008 (מלבד סייג קטן לטכ' IDE). להמרות סיום תקופת התמיכה, מייקרוסופט כוללת במערכת ההפעלה החדשה Windows 8 את כל הספריות אותן היא פיתחה (מלבד אחת TriEdit.dll  שכבר הוסרה בויסטה) עבור Vb6. אותן ספריות ימשיכו להיכלל בתמיכה של מייקרוסופט למשך עוד 10 שנים (5 לתקופת המיינסטרים, ועוד 5 לתקופה המתמשכת – בה יימסרו רק עדכוני אבטחה ותמיכה בתשלום). 
 
 
מה זה אומר בעצם?  זה אומר שכל הספריות אותן פרסמה מייקרוסופט ייתמכו וימשיכו גם להתעדכן (אם יהיה צורך), אך אריזה מחדש של אפליקציות – לא תתמך, כמו כן כל תוספי צד-שלישי לא ייכללו ולא ייתמכו, ועבור תמיכה בלוקאליזציה (שפות מסוימות) – תאלצו לצרף את ה DLL בעצמכם אל התקנת האפליקציה שלכם.
 
 
 
חלונות 8 – תומך גם ב Ramla .
 
 
גרסאת ה 64bit של Windows 8 (שכנראה תהיה מאוד נפוצה – תמצאו לי סיבה מדוע להתקין 32 bit)  תריץ אפליקציות vb6 דרך מנגנון הWOW. אם עדיין לא התנסתם עם מנגנון האמולציה הזה, ייתכן וגם הוא עלול להוות חסם עבורכם בעיקר עם תוכנות "קרובות לחומרה", במקרה של תקלה בהגירה אל Windows 8 64 bit עם האפליקציה שלכם כדאי יהיה לבודד את מנגנון ה WOW באמצעות בדיקה ע"ג  xp x64 / vista x64 / 7 x64 / server 2003 x64 rX / server 2008 rX x64. חשוב לי להדגיש, ע"פ נתוני המכירות של מיקרסופט בארה"ב 77% מהמחשבים החדשים שנמכרו עם Windows 7 באפריל 2010 הותקנו עם גרסאת ה 64 ביט.
 
 
 
על הכותב: גדעון מרקוס, בוגר חיל האוויר הישראלי – רצ’
סיס-דסק בבסיס צבאי גדול בדרום הארץ. בשנתיים האחרונות – מומחה סיסטם בכיר לתחום הקליינט
במשטרת ישראל. משתתף פעיל בפורומים וקהילות בתחומי ה IT בארץ ובחו”ל.

בקרו אותי בלינקדין:

View Gidi Marcus's profile on LinkedIn

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *