Bulk drivers download and extract (From HP, Dell, Lenovo)

1 באוגוסט 2012

איזה סיוט זה להוריד את כל הדרייברים מהאתרים של היצרנים ?

הסיפור: ההורדה תמיד הייתה בשבילי מטלה סיזיפית ומשעממת שמבוצעת באופן ידני. את האמת, אני קצת מתבייש בזה שעד היום לא חיפשתי פתרון אלגנטי לסוגיה (בעוד אני מתגאה בשלט שתלוי במשרד עם המוטו If you repeat it, PowerShell it! מהבלוג של שי לוי). מכיוון שאנחנו עכשיו בצוות עובדים על חבילת הפצה חדשה ל SCCM – נדרשתי להוריד דרייברים ל 19 סוגי מחשבים, גם ל XP וגם ל W7. פני נפלו לכמה שעות, התחלתי להכין רשימות, אקסלים, להוריד ולעשות Extract למאות קבצים – חיפשתי איך לייעל את ה Extract (בשורת פקודה), והאסימון נפל רק בשלב הזה מה, בכל העולם זה מה שעושים אנשי IT ?!? השלב הבא היה חיפוש בפורומים (גם הם מלאים באנשי סיסטם ממורמרים). ואז התחילו לצוץ התשובות, אף אחד לא קורא לזה Driver Tool או בכלל, כל צירוף אחר של המילה Driver. הכלים האלו הם בקטגוריה של Update Tools.

והנה הכלים שאספתי למשימה:

 
HP Softpaq download manger
הכלי הראשון, קצת כבד ומגושם, אבל נחמד ומאפשר לשמור ולטעון קבצי קונפיגרוציה, ייכול לבצע את פעולת ה Extract לבדו.
 
Dell
דל דווקא נותנים להוריד CAB ישר מהאתר, יש שיגידו שזה טוב, יש שיגידו שפחות – בן הייתר מכיוון שאנחנו צפויים לכפילות בדרייברים.
http://en.community.dell.com/techcenter/enterprise-client/w/wiki/2065.dell-driver-cab-files-for-enterprise-client-os-deployment.aspx
 
 
 Lenovo ThinkVantage Update Retriever
לנובו התחילו לאחרונה להוסיף קטגוריה חדשה להורדות שלהם (Enterprise download) שמכילה חבילות מוכנות ל SCCM. את הצעד הזה הם עושים רק לחומרות חדשות, ולכן עבורי זה לא היה רלוונטי – אבל כדאי לשים לב לאופציה הזו. כלי ההורדה שלהם מאוד קליל ופשוט לתפעול – יש בו גם אפשרות להורדה מתוזמנת, אך יש בו זוג חסרונות בולטים:
  1. החיפוש, כצפוי ל IBM\Lenovo מבוסס על ה Type ולא על הדגם, אני צריך ללכת ולהוציא עכשיו מה Asset את כל התתי דגמים ?
  2. הקבצים יוצאים בפורמט EXE, צריך לייצא – לטובת העניין מצאתי סקריפט קטן – מקווה ליישם אותו ב Power shell כשיהיה קצת זמן.
    http://richardyoung.wordpress.com/2011/01/22/getting-lenovo-drivers-into-sccm-the-easy-way/
    שימו לב להריץ אותו עם Cscript.exe Script_Name.vbs > log_Name.log
 
כלי לחיפוש דרייברים
הכלי האחרון (WEB) באדיבות תמיר לוי מ Agile-IT והוא יודע לחפש דרייברים ע"פ מספרי PnP, איך הסתדרנו בלעדיו עד היום?!?
http://blogs.microsoft.co.il/blogs/agile/archive/2012/07/01/pcidatabase.aspx
 
 
.הורדת Windows Update kb שמכילים דרייברים – APUP(StandAlone Updates download tool) + Windows Catalog
מייקרוסופט משחררת עדכונים המכילים דרייברים (מידע ב KB הבא) יש להם קטגוריה משלהם ב Windows Catalog. אני אישית – משתמש בכלי APUP להורדת עדכונים באופן מרוכז (אפשר גם מהסוס – WSUS, אבל ממליץ לכם להכיר את הכלי גם לצרכי ה StandAlone שלכם). אם אתם מכניסים דריברים ועדכונים ל SCCM\MDT, שימו לב לבעיות אפשריות – כפי שפירטתי בפוסט הבא.
 
 
כפי שכתבתי בהתחלת הפוסט, אני קצת מתבייש בכך שלא הכרתי את הכלים האלו, את הפוסט החלטתי לפרסם דווקא בגלל תקלה אחרת שנתקלתי בה. לפני כמה חודשים זיהנו סימפטום של בעיית חומרה אצל חלק מהמחשבים, לא הצלחנו להשיג דאמפים מהבעיה, או מכנה משותף…. באותו זמן חשבתי להציע להחליף את כל הדרייברים בארגון לגרסאות עדכניות- העלתי את הרעיון אבל לא דחפתי אותו מספיק, המשימה הייתה נראית לי בלתי אפשרית. עכשיו הפוסט הנ"ל נכתב, מכדי שאוכל לשלוח לינק לאיש ההפצות באותו הארגון 🙂 . אולי עכשיו – הבעית תוכל להיפטר.
 
 
ב Windows 8 מייקרוסופט כבר שיפרה את מנגנון חיפוש הדרייברים האוטומטי, בנתיים לדעתי התוצאות יפות ….
 

על הכותב: גדעון מרקוס, בוגר חיל האוויר הישראלי – רצ’
סיס-דסק בבסיס צבאי גדול בדרום הארץ. בשנתיים האחרונות – מומחה סיסטם בכיר לתחום הקליינט
במשטרת ישראל. משתתף פעיל בפורומים וקהילות בתחומי ה IT בארץ ובחו”ל.

בקרו אותי בלינקדין:

View Gidi Marcus's profile on LinkedIn

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת