קורס יזמות לכל הטכנולוגים שנפלטו משוק העבודה בגיל 45 פלוס ומחפשים את עתידם

31 ביולי 2017

תגובה אחת

שוק העבודה המודרני יכול להיות מאד אכזרי לפעמים. פעם יכולת להיכנס למקום עבודה בגיל צעיר, להתקדם לאט לאט בסולם הדרגות, ולפרוש בכבוד בגיל הפנסיה, כשאתה מקבל מתנת פרישה, וקצבה חודשית סבירה עד המוות. היום, זה כבר לא ככה. הקפיטליזם החזירי, שבו השיקול של הרווח לטווח הקצר, הרבעוני, יותר חשוב מההשקעה לטווח הרחוק והרווח לבעלי המניות הוא התרוץ לפיטורים המוניים. מביא אותנו לשוק עבודה שונה מאד, שוק עבודה שבו זורקים אנשים טכניים טובים, הרבה לפני גיל הפרישה, כדי להחליף אותם בילדים, חסרי ניסיון חיים, שעולים לעסק הרבה פחות.

01_82100_Logo_Hubanana_seniors_960אז מה עושה איש טכני, בן 45 פלוס, שהידע שלו אולי קצת חלוד, אבל יש לו הרבה נסיון מעשי בשטח, שנזרק החוצה ממקום העבודה, ומוצא את עצמו בעולם, ללא שכר קבוע וללא בטחון כלכלי, כשיש לו לפי הסטטיסטיקות, לפחות עוד 40 שנה לשרוף פה, עד שיקראו לו להחזיר ציוד.

אז הוא שולח קורות חיים לכל מודעות הדרושים שהוא נתקל בהם בעיתון. מתראיין בכל חברת השמה שרק מוכנה לזמן אותו. מצפה שמישהו יחזור אליו עם הצעה. אבל משום מה אף אחד לא חוזר, על קורות החיים הוא מקבל במקרה הטוב אישור קריאה וברוב המקרים כאילו הם נעלמו לחור שחור. מה לעשות, הגבינה זזה.

הרבה פליטי גיל כאלה תקועים בלולאה האינסופית הזו של שליחת קורות חיים ולא יוצאים ממנה. ויש כאלה, שאולי לוקח להם הרבה זמן להבין שהעולם השתנה, אבל הם קולטים את זה בסוף, ומורידים את דרישות השכר, רק כדי לגלות שזה לא הכסף אלא הגיל. וכמובן שאף אחד לא יגיד להם את זה בפנים, כי זה נגד החוק להפלות על בסיס גיל מין וכו’, אבל חוק לחוד ותקרת זכוכית של גיל לחוד.

אז Hub חברות ההזנק של רעננה, האבננה, הקים מיזם, שנועד במיוחד לאנשי הי טק, מעל גיל 45, שנפלטו משוק העבודה ומחפשים איך לשבור את תקרת הזכוכית. הרעיון למיזם מתבסס על האבחנה, שלאנשים האלה יש המון ידע וניסיון חיים, וגם את התחום המקצועי שלהם הם מכירים טוב, ברמה המעשית ולא רק מהתיאוריות או מהספרים. כישורים כאלה הם בעלי ערך רב, דווקא בתחום היזמות וחברות ההזנק. כי איתור בעיה אמיתית ולא מדומה, ושילוב של הידע הזה עם נסיון חיים וידע מהשטח, זה בדיוק ההבדל בין מיזם מצליח למיזם שנכשל.

החלק היותר חשוב באבחנה, הוא שיש דרישה וביקוש בתחום היזמות וחברות ההזנק, לסוג האנשים האלה. הם יכולים להשתלב בשוק הזה כיזמים עצמאיים ו/או כשותפים/שכירים בחברות הזנק קיימות וגם כאלה שבשלבי הקמה שונים. אחד הפרמטרים שחברות הון סיכון בודקות לפני השקעה, זה אם יש במיזם “מבוגר אחראי”, שיכול לתווך לילדים, מה קורה בעולם האמיתי.

הקושי של קבוצת האוכלוסיה הזו, הוא שבתור שכירים, תחום היזמות וחברות ההזנק הוא תחום חדש ולא מוכר, עם מונחים ושפה שלא היו חשופים לה, שלא לדבר על זה שהטכנולוגיה התקדמה קצת מאז שהם היו בתיכון. מכל הסיבות האלה ואולי מעוד כמה סיבות, הכיוון הזה לא נמצא בכלל באופק שאליו הם צופים. אז הנה חדשה שאולי תוכל לשנות להם את החיים.

האבננה פותח בסוף ספטמבר קורס יזמות והכרות עם עולם חברות ההזנק, המיועד במיוחד לקבוצת הגיל וסוג האוכלוסייה הספציפי הזה. הקורס פתוח לכלל הציבור (ולא רק לתושבי רעננה). הקורס הוא במחיר סמלי (דמי רצינות), בפורמט של מפגש שבועי בן 4 שעות לאורך 10 שבועות (לפחות).

בקורס יוכל המשתתף ללמוד את המונחים, את כללי המשחק ומידע רב ומקיף על עולם היזמות וחברות ההזנק. המשתתף יקבל לאורך הקורס כלים, וייצור קשרים, שיאפשרו לו להשלב בעולם היזמות וחברות ההזנק, כיזם עצמאי או בתפקיד “המבוגר האחראי” במיזם קיים. בתום הקורס יוכל המשתף להצטרף ל Hub כחבר מן המניין ולקבל תמיכה מלאה וסיוע מצוות המומחים של ה Hub, לתהליך ההשתלבות ו/או ההקמה של מיזם ו/או חברת הזנק.

אז אם אתה, או חבר שלך, עונים לקריטריונים של קבוצת היעד. ב 8/8/17 מתקיים מפגש הכרות עם המיזם בהאבננה. אתה מוזמן להירשם למפגש ולבוא ולשמוע על מה מדובר. במידה ואינך יכול להגיע, אתה מוזמן להירשם ברשימת המתעניינים במיזם.

אנא הפיצו את המידע הזה לכל מי שנמצא בקבוצה האוכלוסיה הזו והנושא יכול לעניין אותו. רוב הסיכויים שהוא יגיד לכם תודה בהמשך.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. בועז לוינסון24 בספטמבר 2017 ב 13:51

    כל הכבוד

    הגב