בילוי ערב בפאב עם זכרונות מ Microsoft Build 2017

18 במאי 2017

תגיות: , , ,
אין תגובות

על אותו חריץ זמן נפלו לי שני ארועים, האחד של קבוצת ה Communication בבית מיקרוסופט עם בפלים וביגלך, והשני של קבוצת ה Azure בפאב עם בירה ומרצים של Code Value. היה לי מאבק קשה עם עצמי במה לבחור’ אבל בסוף לקחתי את ההחלטה היחידה האפשרית ובחרתי בפאב. הרעיון לתפוס את השעות המתות בפאב לארוע טכנולוגי, זה Win-Win לשני הצדדים. אבל מצד שני, מערכת ההגברה של הפאב לא מי יודע מה, ההקרנה ככה ככה וה Wi-Fi פישל לפעמים. אבל למי אכפת מהפרטים הקטנים כשאתה יושב עם חברים על כוס גדולה של גינס.WP_20170517_002A

בניגוד אלי, לחברה של Code Value יש גם MVP וגם MRD, שבגללם הם הוזמנו ב Build לכמה ארועים שהיו סגורים לבני תמותה רגילים כמוני. בתיאוריה, מיקרוסופט נותנת MVP לכאלה שתורמים לקהילה ו MRD לכאלה שנחשבים למוליכים בתעשיה. אבל בפועל, לפחות בישראל (מהנסיון ההיסטורי שלי), אם אתה לא עובד של שותף מנוהל, הסיכוי שלך לקבל אחד מהתארים האלה שואף לאפס (ואני לא רוצה שישתמע מזה אפילו לרגע שאלה שנבחרים הם לא ראויים, אלא רק שיש כאן אולי בעיה של מערכת המיון והסינון). אחת מהסיבות שהגעתי לארוע, היה לשמוע מאלון ומערן את התובנות שלהם כתוצאה ממקורות המידע הנוספים שהם היו חשופים אליהם ולהשוות אותם לתובנות שלי מהארוע.

המסר העיקרי שהם קיבלו מסאטיה, מסקוט (בריבוע), במפגש המצומצם עימם, היה שמיקרוסופט היום הרבה יותר פתוחה וסובלנית לכולם (כל הטכנולוגיות וכל המתחרים והעיקר שירותו על הענן שלה). שיש על כולנו הרבה אחריות למנוע שימוש לרעה בטכנולוגיה שמתקדמת בצעדי ענק ויכולה להשמיד את כולנו או לקדם אותנו בגדול תלוי מה נעשה איתה. שאצל מיקרוסופט המידע שייך למשתמש ולא למיקרוסופט (בניגוד לעננים אחרים שבהם אתה חותם על זה שאתה מרשה לספק הענן לחטט לך בפרטיות). וכמובן עננים (ואם אתה לא יכול אז Azure stack) לכולם זה העתיד.

ערן לקח את החלק הראשון, סקר והדגים מגוון מקיף של כל הנושאים החדשים שהוצגו בכנס, עם דגש על AI, Edge Computing, שימוש ב Visual Studio ככלי האולטימטיבי לפיתוח בכל הסביבות (כולל של המתחרים). דיבר על DevOps, על AI ועל החידושים בעולם של ה BOT – ים, על Adaptive cards שזמינה בכל הפלטפורמות, על ה Cognitive Services, על ה Service fabric (שזמין לשימוש בכל בעננים כולל המתחרים), קצת על Docker ו Containers, כל Azure Functions (שניתן יהיה להריץ אותם גם On Premise) וכמובן כל המהפכה בעולם מסדי הנתונים עם ה Cosmos DB החדש. היה מרשים לראות כמה חומר ערן הצליח לדחוס פנימה, גם בנושאים וגם בהדגמות והוא עשה את זה (כצפוי) היטב.

אלון לקח את החלק השני, עלה לבמה ודיבר על Azure Batch, על היכולת להשתמש במכונות עם זמינות לא צפויה במחיר מוזל (מתחרה ל Spot של המתחרה), על ה Render platform, על הענן כמודל של Utility, על ה Mobile App, על Windows IoT (דרך אגב, למי ששואל לאן נעלם ה Windows Phone, אז מבחינת מיקרוסופט זה פשוט עוד מערכת IoT שיש לה Sim), על החידוש שה Azure cloud shell מובנית בפורטל, על Snapshot debugging, ועל הנושאים החביבים על שנינו, חידושים ב IoT core ואיך זה מתקשר ל Edge computing ועל ההרצאה המעולה של מרק רוסינוביץ על המכונות ב Azure עם כרטיסי FPGA מובנים. גם זו הייתה כמות מרשימה של חומר ואלון התמודד איתה (כמו תמיד) היטב.

בקיצור, בילוי ערב על כוס בירה, סיכום מצויין של הכנס, מה עוד צריך.

 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *