כמה מילים על PowerShell ולמה הכלי הזה חשוב לכל איש IT, פיתוח או QA.

10 באוגוסט 2016

תגובה אחת

אני האחרון שאזלזל במסורת ארוכה של שנים, ואני חייב לומר להגנתי שאני משתמש אינטנסיבי בחלון ה DOS, למרות שזה כבר שנים לא DOS וגם לא Bat או CMD, והשם הנכון שלו (עוד מתקופת ה Unix) זה Console. אבל PowerShell זה כלי חשוב שצריך להיות בארגז הכלים של כל משתמש מחשב רציני, ולא חשוב אם הוא איש IT, מפתח או איש QA.

PowerShell_5.0_icon

אחת הטעויות שמיקרוסופט עושה עם PowerShell זה שהיא מציגה אותו כאילו זה חלון CMD משופר. כל הדגמה של PowerShell מתחילה בזה שהמדגים עושה dir ואחר כך ls (כדי להדגיש כמה מיקרוסופט אוהבת את Unix כמובן) והכל כדי להראות שזה ממש אותו דבר כמו ב CMD ובכך לשכנע את המשתמש לעבור ל PowerShell. זו טעות מהרבה בחינות. קודם כל אם זה אותו דבר אז למה לעבור ולא להשאר במה שאני מכיר כבר שנים, ומה שיותר חשוב לענינינו, זה שזה בכלל לא נכון לומר שזה אותו דבר, בגלל שזה כלי אחר לגמרי, עם יכולות אחרות (וחזקות יותר) והוא לא דומה, לא ל VB Script ולא ל CShell ולא לאף שפת Script או מעטפת Console אחרת שאתם מכירים. זה משהו אחר, חזק, שימושי כמו אולר שויצרי טוב, ועם יכולות מפחידות, ששוה להכיר אותן, בעיקר אם אתה עובד חלק גדול מהיום שלך על מחשב.

ל PowerShell יש “ראש” משלה. זו לא שפת תכנות ולמעשה אם אתה מנסה להשתמש בה לפי עקרונות התכנות המקובלים, פיספסת את כל היתרונות שלה והביצועים שלך איתה יהיו ממש גרועים. ה PowerShell הרבה יותר קרובה בעקרונות העבודה שלה בקטע הזה לעולם ה Unix – י. ודווקא את הנקודה הזו, רוב אלה שמנסים למכור לך את PowerShell, שוכחים לציין.

המטרה של PowerShell, כמו כל שאר המעטפות (Shell) ל Console היא לחסוך זמן ולשפר את יעילות העבודה שלך על המחשב, בזה שהיא נותנת לך כלי למכן את הפעולות החוזרות ואת תהליכי העבודה שאתה מבצע בצורה רוטינית מחדש כל פעם. בגלל הגמישות הרבה שלה, העוצמה וקלות השימוש זה כלי עבודה ממש מתאים למטרה הזו.

למי שמעוניין ללמוד ולהכיר PowerShell ממהירות 0 ל 120 קמ”ש ואין לו זמן מיותר, אני מעביר ב 11/9/16 Crash Course על PowerShell, סדנה בסגנון גרילה, שביום אחד, מרוכז, ממוקד ופרקטי, עם תרגול רב, אני דוחס את כל מה שמפתח, QA או IT, צריכים לדעת על PowerShell על מנת להפוך את PowerShell לאולר השוויצרי שלהם. כל הדוגמאות והתרגולים מבוססים על עבודת השטח שלי ויהיו גם המון טיפים וטריקים שימושיים.

מי שמעוניין מתבקש לפנות לסיגל בחברת האם שלי ומי שלא מעוניין מתבקש להעביר את המידע הזה למישהו שכן מעוניין בארגון שלו או במעגל הקרוב שלו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. Maayan Hanin11 בספטמבר 2016 ב 22:04

    היה קורס מצויין, תודה!

    הגב