החלטתי, אני לא נוסע ל Build 2016 ((-:))

13 בפברואר 2016

תגובה אחת

כפי שדיווחתי כבר ביומן הרשת שלי לא הצלחתי להירשם לכנס Build 2016 כי ההרשמה הסתיימה תוך פחות מדקה, שזה כמובן "הישג בקנה מידה עולמי" ונותן אסמכתא ברורה עד כמה הכנס הזה מהותי וחשוב לעולם מפתחי ה Windows.

אבל לאחר לילה של שינה, התחילו לעלות בליבי כמה ספקות. ה Build הקודם (שבו ביקרתי) התמלא תוך 20 דקות, זה שלפניו בקצת יותר זמן,  וגם זה שלפניו התמלא מהר (שעות בודדות). כך שזו לא הייתה צריכה להיות הפתעה למיקרוסופט שהאירוע הזה מבוקש, כל מי שהסתכל על הגרף היה רואה שהוא מתכנס ל 0, אז למה לא נבחר מראש מקום מספיק גדול שיוכל להכיל את הביקוש ?

לא הייתי חוזר לנושא הזה, אילולא שבועיים אחרי שנכנסתי לרשימת ההמתנה, אני מקבל דואל, שאומר שהתפנה מקום ויש לי יומיים להירשם אם אני מעוניין. הדואל הזה גרם לי לתחושה קשה של "כבר הייתי שם", כי בדיוק אותי דבר היה לי בהרשמה ל Build לפני שלוש שנים. ותהיתי, מה קרה שפתאום יש מקום ? האם מרכז הכנסים הוסיף קומה ? האם היה ביטול המוני ? האם יכול להיות שכל זה היה רק משחק של אנשי השיווק של האירוע על מנת לתפוס כותרות ?

כמו תמיד מיקרוסופט לא מפרסמת את תוכן האירוע ורשימת ההרצאות עד ליום הראשון של האירוע. בעבר הייתה לזה הצדקה טובה כי לאורך השנים, ה Build (או בשמו הישן יותר PDC) היה תמיד אירוע שנקבע באופן לא סדיר, רק כאשר למיקרוסופט היה משהו באמת חדש לספר למפתחים על טכנולוגיה חדשה. כולם ידעו שאם יש Build, ואתה מפתח שנמצא בקצה הקדמי של הטכנולוגיה, כדאי שתהיה שם כדי לשמוע וללמוד כי יש משהו ממש חדש ומהפכני בתנור.

הרבה השתנה בעולם המיקרוסופטי בשנים האחרונות בלוחות הזמנים ובהפתעות. מחזורי הפיתוח התקצרו, ויש לנו גירסה חדשה של Azure כל כמה שבועות, יש לנו Windows 10 שמתעדכן כל הזמן ולא פעם בשלוש שנים. כל רעיון חדש מפורסם מיידית ויוצא לו Preview או CTP עם מעגל משוב מהיר. הקוד הפתוח חוגג. מה שיותר גרוע, ה Build הפך לאירוע שנתי קבוע, מה שמוריד כמעט לגמרי את הסיכוי שצפויה הפתעה טכנולוגית.

כך שיש לנו כאן שתי אפשרויות. או שמיקרוסופט עבדה במחשכים על משהו ממש מהפכני אותו היא תפרסם ב Build הקרוב או שכל עניין הסתרת התוכן הוא גימיק שיווקי שעבר זמנו. כמובן שאת התשובה לזה נדע כולנו רק ב 30 למרץ בשידור החי של הרצאת המליאה אבל אני מוכן להמר על חבילת מסטיק (שזה פחות או יותר הדבר היחיד שעליו אני מוכן להמר) שידברו שם על ה Nano Serrver, על ה Micro Services, על ה Azure Stack, על קוד פתוח ועל (אולי) ה Hololens, שאף אחד מהם לא באמת חדש וכמובן על החומרות החדשות של מיקרוסופט כמו הצמיד (והלוואי שאתבדה).

יש דבר אחד שמיקרוסופט כן פירסמה מראש על ה Build הקרוב וזה שהיא לא תחלק שם מתנות חמרה. במקום חפיצים מיקרוסופט תשקיע את התקציב שיתפנה ב"העמקת איכות ההדרכה" (ואין לי מושג ירוק מה זה אומר). הסיבה היחידה שאני נוסע לכנס, כפי שכולם כבר יודעים, זה כדי לאסוף חולצות T, ו Build מעולם לא הצטיין בזה. וחולצות T זה לא חמרה, כך שממילא עניין החמרה במתנה זה לא משהו שאמור להשפיע על ההחלטה שלי.

נושא החמרה הוא נקודה מאד מעניינת, כי כבר כמה שנים שמיקרוסופט שואלת את המשתתפים בכנסים הגדולים שלה למה הם בכלל באים. וכמובן שכולם שמים במקום הראשון את הלימוד של טכנולוגיות חדשות ואת ההתחככות באנשים (מה שנקרא בלע"ז מינגלינג) ואת נושא המתנות חמרה למיניהם שמים במקום האחרון, כי ביננו, מי יודה שהוא בא לכנס רק בגלל המתנות ? הרי כולנו אנשים טכניים ומקצועיים שהטכנולוגיה בראש כל מעיננו וצעצועי חמרה למיניהם זה הדבר האחרון שמעניין אותנו. נכון ? בוודאי שנכון ! עובדה, זה מה שאמרו השאלונים וזה מה שאמרנו תמיד לבוס ששלח אותנו לכנס כדי ללמוד ולהתפתח.

רק שיש כאן בעיה לוגית עם כי שני הדברים שנמצאים במקום הראשון ברשימה. "שיפור איכות ההדרכה" מתנגש ראש בראש ב "לפגוש אנשים". כי אם אתה בהרצאות ובמעבדות, אתה לא פוגש אנשים ואם אתה כל הזמן בחוץ מדבר עם אנשים אתה לא יכול להיות בו זמנית בהרצאה ו/או במעבדה. מי שפיענח את התוצאות של השאלונים ולקח את ההחלטות היה אולי איש סטטיסטיקה טוב, אבל הוא בטח לא היה מישהו שמבין בנפש האנושית.

כאן נכנסה למערך השיקולים שלי גם תחושה קלה של "האם אני פראייר מצוי", שזו אולי התחושה הכי מסוכנת שישראלי יכול לחוש. אותה תחושה שאתה מקבל אחרי שאתה עומד כמה שעות בתור למועדון, עם סלקציה קשה במיוחד, בגלל שאומרים לך שאין מקום בפנים, וכשסוף סוף אתה מורשה להיכנס, אתה מגלה שהמועדון כמעט ריק. או התחושה, שלאחר שאתה שורף 4,500$ ושבוע עבודה, כל מה שאתה מקבל זה "ידע איכותי" ואין לך אפילו צעצוע אחד להשוויץ אותו לחברה.

happy

אז מה לעשות עם האפשרות שקיבלתי להירשם ? ישבתי וחשבתי, וקמתי קצת והתהלכתי, ושוב ישבתי וחשבתי ובסוף עשיתי את המעשה הנכון והטלתי מטבע. ואז החלטתי, מתוך מודעות מלאה לכל המשמעויות, שהפעם, אני מוותר על "התענוג" ואני לא נרשם ל Build השנה. ואני לא מנצל את האפשרות שניתנה לי לצאת מרשימת ההמתנה ולהירשם לאירוע. אני שלם עם ההחלטה שלי ואין לי עליה שום חרטה (לפחות עד להרצאת המליאה ב 30 למרץ שתבשר על משהו באמת מהפכני, או לחילופין, עד שיתברר שכל משתתף קיבל Hololens מתנה).

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. Pingback: הרצאת המליאה של כנס Build 2016 | GadiM - Gad J. Meir www.idag.co.il