מה כולל מנוי ה MSDN החינמי MSDN Developers Essentials שהוכרז ב Connect 2015

23 בנובמבר 2015

תגיות: , , ,
אין תגובות

כשאומרים שהבעל בית השתגע, בדרך כלל לא חושבים על מיקרוסופט ועל פניו נראה שמיקרוסופט חטפה התקף נדיבות בלתי מוסבר, כי לפני כמה ימים בכנס Connect 2015 הוכרז סוג מנוי MSDN חדש, המיועד בעיקר למפתחים, חינמי לחלוטין, שמרכז במקום אחד את כל כלי הפיתוח החינמיים של מיקרוסופט ועוד כמה מתנות.

אז קודם כל, איך "קונים" את מנוי ה MSDN הזה. פשוט גולשים לאתר ונרשמים. כל מה שאתה צריך לצורך זה, זה Microsoft ID מסוג כלשהו, ואם אין לך אחד כזה אז תצטרך לפתוח אחד. לפתוח Microsoft ID לא עולה כסף ויש בו הרבה דברים שאתה מקבל במתנה כמו One Drive ו Mail ואולי פעם אני אקדיש רשומת יומן רשת נפרדת גם לנושא הזה. אבל אנחנו כרגע דנים במנוי של MSDN Developers Essentials אז בואו ונתמקד בו.

ארבעת כלי התכנה, שאותם אתה מקבל חינם, שמופעים בראש רשימת ההטבות, הם Visual Studio Community, Visual Studio Code, Visual Studio Express ו Team Foundation Server Express. יש כאן סוג של הטעיה שיווקית, כי בשביל להוריד ולהשתמש בארבעת הכלים האלה כיום, אתה לא צריך את המנוי הזה, כי הם גם מקודם היו חינמיים ונישארו חינמיים.

בשרותי ה Online (הענן), אתה מקבל שישה מוצרים, 25 דולר כל חודש למשחקים ב Azure, שימוש חופשי בVisual Studio Team Services, שזה השם החדש שניתן בכנס Connect 2015 לשרות הVisual Studio Online הוותיק ושימוש בשרותי App Service, PowerBI, HockeyApp ו Application Insights.

הלהיט שבעיסקה זה ה 25 דולר שאתה מקבל כל חודש מתנה לשימוש חופשי ב Azure למשך (שים לב לאותיות הקטנות) 12 חודש. 25 דולר לחודש נראה על פניו מעט, אבל זה טעות אופטית, יש המון דברים שאתה יכול לעשות ב 25 דולר לחודש ועוד יישאר לך עודף. אני באיזה שהוא שלב אקדיש כמה רשומות יומן רשת לכמה דוגמאות כאלה מהשטח. דרך אגב, ההטבה הספציפית הזו, לא זמינה עדיין בפועל, ותהיה זמינה לפי ההבטחה של מיקרוסופט או טו טו בתחילת השנה הבאה.

לגבי Visual Studio Team Services, גם כאן יש איזה שהוא סוג של רמאות שיווקית כי גם מקודם הייתה לשרות הזה תכנית חינמית שמוגבלת לחמישה מנויים כך שגם כאן זו אריזה חדשה למוצר קיים. למי שלא מכיר את השרות הזה, זה מוצר מאד מעניין, עם הרבה יכולות, לניהול פרויקטים בצוות והשם החדש שלו משקף הרבה יותר את המהות שלו וגם לו מגיעה רשומת יומן רשת משלו.

ה App Service מאפשר לך לייצר במהירות יישומי web, ישומים לטלפון חכם מכל סוג שהוא (גם לאנדרואיד ול iOS) שרותי API ויישומים לוגיים, כאשר כל הצד של ה IT של ריצת היישומים האלה, מוסתר ממך לחלוטין ושקוף לך לגמרי. דהיינו תשכח מ IT ותתרכז בקוד ובלוגיקה של המוצר ו/או השרות שלך. במנוי החינמי אתה מקבל גישה לכמות מוגבלת של יישומים (עד 10) ומשתמשים (עד 200) ועוד כמה מגבלות פחות משמעותיות. אבל גם עם כל המגבלות האלה, מה שאתה מקבל זה, במפורש, הרבה מעל ומעבר למה שאתה צריך בשביל Proof of concept או שימוש אישי.

על ה PowerBI אני לא יכול לומר לכם הרבה בשלב הזה, כי לא הצלחתי להיכנס אליו משום מה, הוא התעקש שכתובת הדואר שלי לא חוקית ושאני לא משתמש של חברה או בית ספר. אז נספר לכם עליו בפעם אחרת, אחרי שאני אצליח להכנס לשם.

השרות של HockeyApp הוא רכש חדש של מיקרוסופט שמנהל לך את ההפצה, סביבת הבדיקות ומשתמשי הביתא של היישום הטלפוני שאתה מייצר (ולא משנה לאיזה טלפון אתה כותב). HockeyApp מרכז את המשוב מהמשתמשים שלך מודיע להם על גירסאות חדשות , מנהל את ההפצה, אוסף דוחות של Crash – ים ועוד הרבה דברים טובים. בקיצור, הוא מאפשר לך לנהל תכנית ביתא רצינית, במינימום משאבים. השרות הזה חינמי עד שני יישומים ומעל שני יישומים התשלום הוא חודשי או שנתי בהתאם לכמות היישומים שאתר רוצה לנהל עם הכלי הזה.

ה Application Insights מאפשר לך לשלב בקוד דיאגנוסטיקה ולקבל דיווחים מלאים על כל מה שקורה ביישום שלך ברחבי העולם. במנוי החינמי אתה יכול לחבר כמה מכשירים שאתה רוצה, אבל יכולת האיסוף שלך מוגבלת ללא יותר מחמישה מיליון (5X10**6) נקודות דגימה בחודש והמערכת לא תשמור לך את ההיסטוריה המעובדת ליותר משנה אחורה. וזה, אם תשאלו אותי, הרבה מעל ומעבר למה שצריך לשימוש סטנדרטי.

בתחום ההדרכה, אתה מקבל מנוי חינמי של 3 חודשים ל Pluralsight (עד סוף דצמבר ועד גמר המלאי 6 חודשים מתנה למקדימים). שלושה חודשים מנוי חינם ל WintelectNow (שלא הצלחתי להפעיל כי הוא לא נתן לי את קוד ההטבה),  גישה חופשית ל Microsoft Virtual Academy (שזה לא חכמה גדולה, כי זה תמיד היה חינם) ויגיע בקרוב, מנוי ל Xamarin University Mobile Training.

מבחינת תמיכה וסיוע אתה מקבל 25 דולר ל HackHands שזה שרות שנותן יעוץ וסיוע בשאלות טכניות, אחד על אחד, וירטואלי (זה די הרבה כי חמש הדקות הראשונות ממילא חינם). ובנוסף, אתה מקבל גישה לפורום תמיכה שמובטח לך שאם לא תקבל תשובה מהקהילה תוך 48 שעות מישהו ממיקרוסופט יענה לך (היה קיים תמיד).

יש גם שלושה חודשי מנוי חינם ל Parallels Desktop למקינטוש, שמאפשר לך להריץ עליו מכונות וירטואליות. שלושה חודשים מנוי חינם ל Parallels Access, שמאפשר לך להתחבר לכל מחשב מרחוק. שימוש חינמי ב Office Online (שזה גם ככה חינם), ובדרך, לעצלנים במיוחד, יהיה גם Image של מכונה Windows 10 וירטואלית, מוכנה ומותקנת עם כל הכלים החינמיים, לשימוש חופשי במשך 60 יום, תחת כל מערכת וירטואליזציה שקיימת כרגע בשוק.

VSDevETarget

הקהל העיקרי שאליו מכוונת התכנית היא "מפתחי כל העולם התאחדו", שלא מכירים את כלי הפיתוח של מיקרוסופט וכל פרוייקטי הקוד הפתוח למיניהם (בכל טכנולוגיה, לא רק של מיקרוסופט) שמקבלים במקום אחד בצורה קלה ונוחה את כל מה שמיקרוסופט מציעה להם ככלי עבודה ולא משנה באיזה שפה או על איזו מערכת הפעלה שבא להם לעבוד איתה (תמיכה מלאה ב GDB Debugger של Unix תחת Visual Studio כבר אמרנו?) . זה עולם עצום של תנועת ה Makers, כל מפתחי ה DIY, כל מי שמפתח דברים מהצד מחוץ לשעות העבודה, כל פרוייקטי הגראז' למיניהם, האקתונים, חברות הזנק קטנות בשלבים הראשונים שלהם לפני שישתדרגו ל Bizspark ואפילו בתי תכנה קטנים שעדיין לא הגיעו לשלב של Action Pack.

יש גם קהל יעד עצום נוסף לתכנית הזו, של כל המתכנתים המתוסכלים מהטכנולוגיות המיושנות שמשתמשים בהם במקום העבודה שלהם, ורוצים להתקדם בידע שלהם (ואולי של הארגון שלהם) לשלב הבא, להתעדכן בטכנולוגיות החדשות של הענן ולהישאר רלוונטיים בעולם שבו טכנולוגית התכנה מתקדמות בקצב בלתי אפשרי כל הזמן.

אז אם נסכם, ונוריד מכל הרעש הזה את מה שממילא היה חינם ו/או את כל ההצעות לקידום מכירות וחינם לתקופה מוגבלת של כל החברות האחרות, אז נשאר לנו בעצם הגישה החינמית בתקציב מוגבל ל Azure למשך שנה. ושלא תבינו לא נכון את הציניות שאולי משתמעת ממשפט הסיכום שלי, זה חבילת הטבות חינמית יפה ומשמעותית מאד שמאפשרת לכל מפתח שלא מכיר את העולם המיקרוסופטי להיכנס אליו בקלות ובמהירות וללא עלות כספית וגם עבור מי שכבר מכיר את העולם המיקרוסופטי זו עדיין חבילה חינמית מכובדת וארוזה בצורה יפה ונוחה לשימוש.

הכל חינם כבר אמרנו ? בקיצור, מומלץ, תירשמו, תפעילו את ההטבות (צריך להפעיל כל אחד מהם בנפרד, בעיקר את אלה שיש להם זמן מוגבל), ותתחילו להשתעשע.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *