ההרשמה ויום 0 של כנס Ignite 2015

4 במאי 2015

אין תגובות

הטיסה שלנו מסאן פרנסיסקו לשיקאגו התאחרה, התאחרה שוב, בוטלה, שובצנו לטיסה חלופית, והגענו לשיקאגו באיחור של כמה שעות טובות. ממש במזל, הדוכן של ההרשמה לכנס בשדה התעופה היה בדיוק באזור שבו אספנו את המזוודות. אמנם הגענו אליו כמה דקות טובות אחרי שעת הסגירה הרשמית, אבל למזלנו היה שם עדיין תור של כמה נרשמים בתהליך ולמרות המבט הזועף שקיבלתי מהבחורה הנחמדה שנשארה אחרונה לטפל בהם, היא קיבלה אותי לתהליך וככה הספקתי להירשם ולקבל את התג שלי כבר בשדה התעופה ובכך לחסוך לי את הצורך לקום למחרת מוקדם בבוקר כדי לא לעמוד בתור במרכז הכנסים.

התייצבתי בבוקר המאוחר במרכז הכנסים על מנת לאסוף את התיק, לא היה תור, בהנחיית המנהלת שלי בחרתי את הצבע הכתום. התיק פחות עמיד מהתיק המעולה שקיבלנו בזמנו בטק-אד באילת בשנת 2010 (שמשמש אותי עד היום). קיבלתי עם התיק בקבוק מים, שצריך להקפיד לסגור אותו עד הסוף אחרת הוא נוזל. חולצת T של הכנס. בתיק MSDN Magazine ועוד כמה מנשרים.

משם הלכתי להרצאת ה Ignite 101, אני יודע שההרצאה הזו אמורה להיות מיותרת לחלוטין לזאב כנסים ותיק כמוני, אבל ה Ignite הוא חיה חדשה לגמרי ותמיד יש משהו חדש ושונה שכדאי לדעת עליו מראש ולא בדיעבד. אז הלכתי לשמוע. את ההרצאה העבירו Rick Claus ו Joey Snow שאחראים בין השער לסדרת ה Count down של Channel 9, שהיא צפיית חובה לכל מי שמתכנן להשתתף באחד מהכנסים שלקראתו הם מלווים את המשתתפים הפוטנציאליים.

אחת הבעיות הקשות ביותר שמיקרוסופט נתקלת בהם כבר הרבה זמן ועוד יותר מאז שהיא התחילה עם הענן הוא ה Skill Gap, הטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת בקצב עצום, דברים שהיו נכונים פעם לא רק שלא נכונים כיום אלא שעבודה על פי הכללים הקודמים יכולה לגרום נזק והרס מוחלט במערכות המודרניות. כמו שלהוסיף עופרת לבנזין יהרוס את הממיר הקטליטי במערכת הפליטה של המכונית שלך ככה שימוש ב Constructors ו Destructors ב NET. יגרום לנזק משמעותי לביצועי מנהל הזיכרון שלך.

שינוי משמעותי נוסף הוא שכללי העבודה בסביבת התמיכה והפיתוח השתנו, אתה מגיע מהר יותר לתשובות באמצעות שליחת שאילתה לקהילה מאשר פתיחת קריאה ב Help Desk או בתכנית השרות של יצרן התכנה שלך. הנושא של רשתות חברתיות גולש גם לסביבת העבודה והרעיון של רשת חברתית פנים מפעלית כבר הוכיח את עצמו ביותר ממקום אחד כדבר שמשפר פרודוקטיביות ויעילות.

שני הדברים האלה הם תנאי בסיס, כדי לקבל את המרכיב השלישי, שהוא היצירתיות, הרעיונות והזרימה קדימה שהיא הדבר שבלעדיו אין חיים לחברה מסוגה של מיקרוסופט. הכנס הזה נבנה על פי העקרונות האלה. הבעיה היא איך מעבירים את המסר הזה למשתתפים.

להלן כמה מספרים כלליים על הכנס. מעל 23000 משתתפים (כנראה כולל מציגים וצוות אבל זה עדיין מספר מרשים). נערך במרכז כנסים מפחיד בגודלו. מיקרוסופט השתלטה על שלושה בנינים שלמים במרכז הכנסים, הבניין הדרומי עם 5 קומות, הבניין הצפוני עם 4 קומות והבניין המזרחי עם 3 קומות, כולם מלאים בחללים, אולמות, וחדרי הרצאות שכולם משרתים את משתתפי הכנס. יש לנו 2 הרצאות מליאה, 11 הרצאות הרחבה, שמרחיבות את הרמה האבסטרקטית של הרצאות המליאה לרמה מפורטת יותר למי שמעוניין להתמקד בתחום מסוים, 16 סמינרים של הקדם כנס (בתוספת תשלום למי שמעוניין), 19 מעבדות מונחות על ידי מדריך למי שרוצה Hands On מונחה, עוד 139 מעבדות Hand On למי שרוצה להתמודד לבד ולקבל עזרה רק אם הוא מסתבך, 257 הרצאות קצרות (20 דקות) בסגנון תיאטרון בלתי רשמי, של מיקרוסופט, שותפים עסקיים והקהילה ועוד 619 הרצאות בסגנון הרגיל. עכשיו לך ותחליט לאן ללכת. נכון שהכל מוקלט וזמין למי שרוצה לצפות בחומר לאחר האירוע, כולל (וזה חידוש) המעבדות Hands On שיהיו זמינות On Line עוד חודש לאחר האירוע. אבל זה לא באמת תחליף ליכולת ללכת למרצה לאחר ההרצאה ולבדוק איתו נקודה לעומק. חוץ מזה  יש מסיבה, יש תערוכת שותפים, והמון אירועים חוץ כנסיים. בקיצור, משעמם לא הולך להיות שם.

אחת הבעיות הנוספות שמיקרוסופט נתקלת בהם היא שאנשי ה IT הם מטבעם טיפוסים אינטרוברטיים. אז המשך ההרצאה כלל קורס לחץ לאנשי IT איך להיות Connected. להלן ההוראות: פגוש כל יום לפחות 5 אנשים חדשים ולמד עליהם משהו שלא ידעת עליהם קודם. חדר האוכל יהיה מסודר בצבעים לפי נושאים כל יום בצורה אחרת, בחר את התחום שמעניין אותך ושב עם אנשים ותתמנגל. לך ותכיר את האנשים שמומחים במוצרים שאתה עובד איתם ושאל אותם שאלות. בקיצור קורס התחברות נוסח אמריקה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *