כמה מילים על כנס Ignite 2015 של מיקרוסופט בשיקאגו

18 באפריל 2015

אין תגובות

Ignite

שיקאגו מופיעה הרבה בסרטי המאפיה הישנים, היא גם אחת מהערים היקרות ביותר בארה"ב. אין לי מושג למה מיקרוסופט בחרה דווקא בעיר הזו כדי לעשות בה את כנס Ignite שלה, אבל אני מניח שאין הרבה מקומות בארה"ב שמסוגלים להרים כנס בהיקף ובגודל הזה (20,000 משתתפים).

למי שלא יודע מה זה Ignite ומאיפה צץ פתאום השם הזה אז הסיפור הוא בעיקר עניין של מיזוגים ורכישות. למיקרוסופט היה תמיד כנס אחד כללי שעוסק בטכנולוגיות נוכחיות ומיועד לאנשי IT ולמפתחים רגילים. השם שלו בשנים האחרונות היה Tech-Ed, הוא התרחש פעם בשנה פחות או יותר, ומופעים שלו יוצאו לעולם הרחב לאירופה, יפן ואפילו, לפני הרבה שנים, גם לארצנו הקטנה. משך השנים התפצלו ממנו כנסים יותר ספציפיים שעסקו בנושאים כמו Share Point, Exchange, Lync, פרוג'קט, ALM, MMS, ומיקרוסופט מצאה את עצמה עסוקה כל השנה בכנסים שונים ומשונים ומה שיותר גרוע, הלקוחות של מיקרוסופט מצאו את עצמם בבעיה של עודף כנסים לעומת תקציב והתחילו לעשות קניבליזציה של המשאבים. אז מיקרוסופט עשתה את הפתרון המתבקש, שהוא מיזוג של כל הכנסים הללו לכנס אחד גדול שיש בו הכל, עם מיתוג מחדש תחת השם Ignite.

כנס אחד גדול שיש בו הכל זה נשמע טוב. לקבל במקום אחד תמונה מלאה על כל מה שקורה במיקרוסופט נשמע עוד יותר טוב, אבל אם אתה עוסק בכמה תחומים בעולם המיקרוסופטי ויש לך רק 4 וחצי ימים של כנס, גם אם תשכפל את עצמך לא תצליח לכסות את הכל. מצד אחד זו לא מי יודע מה בעיה, כי כל ההרצאות מוקלטות וזמינות לקהל הרחב. אבל מצד שני, למי יש זמן בעבודה לשבת ולצפות בהרצאות בצורה מסודרת ומי המעביד שיאשר לך לראות סרטים בזמן העבודה.

מתעוררת כאן גם שאלה נוספת, אם ממילא הכל זמין באינטרנט, אז למה צריך בכלל להשתתף בכנס פיזית, אם אפשר באפס מחיר להשתתף בו וירטואלית ? אין לי תשובה חותכת לנושא הזה והנימוק היחידי שאני יכול להביא הוא שאת ההקלטה אתה לא יכול לשאול שאלות ושהאנשים הטכניים שזמינים לך בקלות רבה בכנס, לא יהיו נגישים לך בקלות כזו לאחר הכנס.

כן טוב, לא טוב, לא יודע, הכנס הזה יוצא בדיוק בשבוע שאחרי ה Build ואם בטיסה אחת ניתן לכסות שני כנסים ולקבל עוד כמה חולצות T (שזו בעצם הסיבה האמיתית שבגללה אני נוסע לכנסים) אז למה לא. אז בסוף השבוע אני ממריא לארה"ב, אני מתחיל את המסע בניו יורק, קצת עבודה וקצת תרומה לקהילה, משם לסאן פרנסיסקו ל Build ומשם לשיקאגו ל Ignite. אני אשתדל לשתף אתכם בחוויות שלי במגבלות הזמן הפנוי שיהיה או לא יהיה לי ואם מישהו מכם צפוי להיות באחד מהאירועים הללו עדכנו אותי.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *