על IoT ואירוע Windows Embedded של Avnet ב 27/01/15 בהרצליה פיתוח.

1 בפברואר 2015

אין תגובות

n920 287 (640x360)

שחקן חדש נכנס לתחום ה Windows Embedded בישראל, הנציגות בארץ של חברת Avnet הבינלאומית (ואתם מתבקשים לא לבלבל בינה לבין חברת אב-נט תקשורת הישראלית, שעוסקת בתחומים אחרים ושייכת לקבוצת רד בינת). Avnet העולמית הינה חברת ענק של רכיבים אלקטרוניים (ולא רק) עם מחזור רווחים של 27.5 בליון (במונחים ישראליים מיליארד) דולר והאגף הישראלי שלה שממוקם בתל מונד נכנס זה עתה (נובמבר 2014) לתחום ה Windows Embedded והוא הילד החדש בשכונה שמצטרף לשחקנים הוותיקים בתחום הזה בארץ, איסטרוניקס ו Errow.

n920 285 (360x640)

 

את הארוע החגיגי (לא כל יום נכנסת פעילות חדשה לקבוצה) פתח מנכ"ל הקבוצה הישראלית בחמש עשרה השנים האחרונות דני קורן והציג בקצרה את הקבוצה הישראלית ואת הפעילות שלה.

לאחרייו עלה לבמה Nick Donaldson שהוא Director, Software בתחום ה Windows Embedded ב Avnet אנגליה. Nick הוא המלווה המקצועי של צוות ה Windows Embedded ב Avnet ישראל מטעם חברת Avnet העולמית. והוא הציג את הפעילות של Avnet העולמית ו Avnet EMEA בתחום ה Windows Embedded.

n920 296 (640x360)

n920 297 (640x360)

n920 302 (640x360)

לרגל הארוע הגיע לארץ במיוחד נציג בכיר של מיקרוסופט, מר Dennis Stutterheim שהוא Sr. Channel Executive ומה שיותר מעניין נושא בתואר של IoT Device experience Sales בחטיבת ה OEM של מיקרוסופט. Dennis נתן הרצאת מבוא לתחום ה Windows Embedded ואחר כך הרצאה שסקרה את מגוון מוצרי ה Embedded שמיקרוסופט מספקת ואת ערוצי האספקה השונים.

למי שלא יודע מה זה Windows Embedded אז התקציר הוא שמדובר על אותם מוצרים שאנחנו מכירים מהעולם המיקרוסופטי הרגיל רק שהם ניתנים במחיר מופחת למי שמייצר ציוד ייעודי (Device) המבוסס על מערכת ההפעלה Windows. כשאני אומר מוצרים, אני מתכוון לא רק למערכות ההפעלה השולחניות אלא גם לשרתים כולל מוצרי שרתים כמו למשל SQL וגם מוצרים שאינם ניתנים להשגה במסלול הרגיל כמו Windows Embedded Compact שמאפשר עבודה ב Real Time.

n920 312 (640x360)

פרט למחיר יש למערכות Embedded גם אורך חיים נתמך ארוך יותר מאשר למערכות הרגילות של מיקרוסופט, למשל גירסת ה Windows XP של עולם ה Embedded עדיין נתמכת בצורה מלאה כולל עדכוני אבטחה בעוד שהגירסה הרגילה כבר אינה נתמכת. אורך חיים ארוך הוא שיקול משמעותי במיוחד כאשר מדובר בציוד ולא במערכת הפעלה שולחנית.

 

n920 314 (640x360)

לעולם ה Windows Embedded יש יתרון משמעותי בתחום ה Compliance, דהינו תאימות לתקינה נדרשת בינלאומית ולאומית דבר שמהווה יתרון משמעותי בציוד רפואי, אווירי וכו'. כמו כן יש למערכות ה Embedded תוספים ספציפיים שמאפשרים למשל חסימה של MsgBox – ים, טיפול אוטומטי בהתרסקויות מערכת (כולל מסך כחול), והעלמה מוחלטת של מסך הפתיחה של מיקרוסופט לטובת מסך פתיחה של החברה שמייצרת את הציוד. מה שיותר חשוב יש במערכות אלה אפשרות להוריד ממערכת ההפעלה כל דבר שמיותר לצורך היישום וכך ניתן להקטין את שטח הזכרון והדיסק של המערכת וגם את שטח התקיפה מבחינת אבטחה.

n920 324 (640x360)

 

הקטע היותר מעניין הוא הקישור בין עולם ה Windows Embedded לעולם ה Internet of things. ברמת החובב הביתי שאוהב לשחק עם צעצועים יש המון אפשרויות לכרטיסי חמרה ומערכות הפעלה בעולם המערכות והרכיבים, אבל אם בשלב הבא אתה רוצה להפוך את זה למוצר תעשייתי הנדרש להתחבר למערכות אחרות ולעמוד בדרישות מקובלות בעולם ה IT, הרבה מהפתרונות הזמינים לחובב כבר לא מתאימים. לעומת זאת השימוש במגוון המערכות של עולם ה Windows Embedded פותח לך יותר יכולות ואפשרויות אינטגרציה עם העולם, החל ממערכות השרתים הארגוניות וכלה בענן לסוגיו.

 

n920 341 (640x360)n920 340 (640x360)

הארוע התקיים במלון קרלטון ריץ בהרצליה פיתוח, לא ידעתי על קיומו של המלון הזה ובטח לא ידעתי שבמלון פועלת המסעדה של יונתן רושפלד. גיליתי את זה כמו הרבה מהמשתתפים האחרים בארוחת הצהריים, שהייתה מרתקת מבחינה קולינרית והוגשה בסטנדרטים בינלאומיים.

ברכות לרך הנולד סמיילי.

 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *