איך להתחבר עם Live Writer לשרת הבלוגים החדש של מיקרוסופט ישראל

14 בנובמבר 2013

תגיות: , ,
תגובה אחת

אני משתמש ב Live Writer בגירסתו העברית כדי לכתוב בבלוג שלי. אני לא מכיר כלי נוח יותר לכתיבת בלוגים בעברית והדרך האוטומטית שבה הוא מטפל בתמונות מוטבעות היא בעצם נקודת החוזק העיקרית שלו מבחינתי וכמובן התמיכה הסבירה בעברית.

הכלי אינו מושלם, שתי בעיות מאד מפריעות לי בכלי העיקרית היא שאתה לא יכול לבקש בדיקת איות בעברית ובאנגלית בו זמנית מה שגורם לכך שכל טקטס אנגלי מסומן אוטומטית עם קו אדום ומאחר ובשפה הטכנית יש הרבה מונחים באנגלית אני בעצם לא יכול לבדוק בכלי איות אנגלי וגם מפריע לי שאני לא יכול לומר לבודק האיות לעבוד בכתיב מלא וחסר מעורב מה שמסמן לי כל מיני מילים תקינות בעברית עם קוים אדומים מיותרים. הפשרה שמצאתי היא לכתוב את המלל של רשומת יומן הרשת שלי (הפוסט של הבלוג למי שלא הבין על מה אני מדבר) ב One Note ששם יש לי תמיכה מלאה לכל סוגי האיות ואת התוצאה אני מעביר ל Live Writer, מוסיף את התמונות וכל השאר ומפרסם. ועדיין עם כל הקיטורים זה הכלי הנוח ביותר שמצאתי לכתיבת הבלוגים.

אז להלן צעד אחר צעד איך לחבר את Live Writer לפלטפורמת הבלוגים החדשה. ההנחה היא ש Live Writer מותקן אצלך במחשב ואם לא לך וחפש אותו כאן. אם זו פעם ראשונה שאתה מפעיל אותו התהליך יהיה קצת שונה בקטע ההתחלתי אבל אני מניח שמהר מאד תסתנכרן. לאחר הפעלת Live Writer לך לתפריט File ובחר  אפשרויות.

02

בחר חשבונות ולחץ על הוספה.

03

באשף שיפתח בחר WordPress ולחץ על כפתור "הבא"

04

מלא את כתובת הבלוג שלך בפורמט http://blogs/microsoft.co.il/Your-BlogName. שים לב שבניגוד לחיבור לפלטפורמה הקודמת כאן שם הבלוג שלך מחובר ישירות לאחר כתובת האתר ולא צריך להוסיף את ה /blogs/ (המיותר) באמצע. בהמשך הכנס את שם המשתמש שלך ואת הסיסמא ולחץ על כפתור ה "הבא". אני נוהג לסמן את המשבצת של "זכור את הסיסמא שלי" במחשב העבודה שלי אבל אם אתה פריק של אבטחה ואוהב להכניס כל פעם מחדש את הסיסמא שלך, תרגיש חופשי.

05

מאחר ו Live Writer מכיר היטב את WordPress זה אמור להמשיך חלק מהנקודה הזו ותראה מסך דומה לזה.

07

באיזה שהוא שלב יקפוץ לך PopUp עם בקשה להוריד את ערכת הנושא של הבלוג. כדאי לעשות את זה כי אתה יכול לקבל תחושה טובה על איך הפוסט שלך יראה בפועל.

08

בשלב הזה אשף הגדרת החשבון יסיים את הפעולה שלו ואתה מוזמן ללחוץ על כפתור ה "סיים". אם השם האוטומטי שנבחר מהאתר לא מתאים לך, שנה אותו למה שנוח לך. לגבי נושא השיתוף האוטומטי יש כאן שאלה עדינה, מבחינתי, של האם אני רוצה לשתף את הבלוג שלי ב Windows Live. הסיבה שזו שאלה עדינה מבחינתי, היא שאם אתה לוחץ על הלחצן הזה, Windows Live יפרסם בשבילך אוטומטית בכל אחת מהרשתות החברתיות שלך, הודעה, בכל פעם שתפרסם רשומה חדשה ביומן הרשת שלך. על פניו זה נראה כרעיון נהדר שחוסך לך המון כאב ראש, אבל יש לדבר הזה מחיר מסויים בפרטיות. כדי שהתהליך הזה יעבוד, אתה צריך לקשר לחשבון מיקרוסופט שלך (ה Live ID), את כל החשבונות של הרשתות החברתיות שלך. לי אישית יש בעיה עם זה. לא מתאים לי שכל הרשתות החברתיות שלי יקושרו, הקהל שלי ב FaceBook הוא לא הקהל שלי ב LinkedIn, ואני בטח לא רוצה שכולם יתערבבו ביחד כשאני מתחבר למשתמש שלי במיקרוסופט, משתמש שמחובר לפרסונת המיקרוסופט שלי (MSDN, Azure וכו'). אם אין לך את הרגישות שלי, תרגיש חופשי להשתמש בפרסום האוטומטי.

10

בשלב הזה תחזור למסך האפשרויות, צא ממנו על ידי לחיצה על "אשר"

11

יש עוד בעיה קטנה אחת, על מנת שתוכל להשתמש באתר החדש אתה צריך לצאת ולהיכנס מחדש ל Live Writer. למה ? ככה. אז צא וכנס ואז נשאר לך רק ללכת לתיבת בחירת הבלוג שלך לבחור שם את האתר החדש ולכתוב ולפרסם שם את רשומת יומן הרשת הראשונה שלך באתר החדש עם Live Writer.

12

 

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת