מפגש פורום מנהלי פיתוח של סלע ומיקרוסופט 20130911

12 בספטמבר 2013

אין תגובות

פורום מנהלי הפיתוח של סלע ומיקרוסופט הינו פורום מאד מעניין, קודם כל בגלל ששמו באמת מתאר את האוכלוסייה שלו ולכן הוא מאד ממוקד והמפגשים שלו (פחות או יותר כל רבעון) מרתקים, והמפגש אתמול המשיך בהצלחה את המסורת.

PS100 015 (600x800)PS100 019 (2) (535x800)PS100 082 - Copy (533x800)

את היום פתח ישי רם מסלע ששימש כמנחה של האירוע, הוא הציג את הצוות של סלע, כולל הרכש החדש דורון בריל (שמחליף את אסף סינגל שמנהל כרגע את סלע קנדה) ואת האורח מחו"ל, נהל סלע הודו בן בוטבגה שקפץ לביקור. לאחר מכן הוא הזכיר לכולם את הארוע הקרוב של  Sela Developer Practice ב 15-19/12/2013 (שבו אני לא מרצה הפעם, אבל אני בטוח שהוא יהיה מעניין לפי רשימת הנושאים והמרצים}.

PS100 020 - Copy (534x800)

לאחר מכן עלתה לבמה יפעת מחטיבת הפיתוח העסקי של מיקרוסופט. למי שלא יודע, כדאי שידע, שאם יש לכם מוצר או מערכת שמשתמשת בטכנולוגיות של מיקרוסופט, ואתם רוצים לעשות מזה עסק. יש במיקרוסופט חטיבה שלמה שתפקידה לעזור לכם ליצור קשר אם הגופים העסקיים המתאימים במיקרוסופט ובכלל, על מנת שסיכוי ההצלחה שלכם יהיה גבוה יותר. זה תחום שיש לו קצת חפיפה עם מה שעושה החממה במחלקת המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה, אלא ששם זה יותר לכיוון של חברות הזנק וכאן זה יותר לכיוון העסקי. אז אם אתה ISV ויש לך עסק, יש לך כתובת במיקרוסופט.

PS100 026 - Copy (532x800)

לאחר מכן עלתה לבמה רחל פקין, שהיא מנהלת השיווק והמכירות של כלי הפיתוח בחטיבת הפיתוח העסקי והטכנולוגי במיקרוסופט, או בקיצור, האמא של כל משפחת כלי הפיתוח של מיקרוסופט. מה קורה בעולם כלי הפיתוח של מיקרוסופט, זה תחום שמעניין מאד כל מנהל פיתוח, והמסר העיקרי של רחל היה שמיקרוסופט מאזינה לבקשות של המפתחים וגם מממשת אותם. אז אם יש לכם בקשה או הצעה למיקרוסופט בתחום של כלי הפיתוח, אז גם כאן יש לכם כתובת.

PS100 040 - Copy (800x533)PS100 032 - Copy (800x534)

ואז עברנו לתחום המקצועי. ההרצאה הראשונה הייתה של שמוליק גולדשטיין, שאחראי במיקרוסופט על זה שכולנו נבין מה זה הענן של מיקרוסופט ומה אנחנו יכולים לעשות איתו, וגם לסייע לנו בכל קושי טכני או שאלה שיש לנו בתחום הזה. לא קל בשעה וחצי לסקור נושא כזה רחב ברמה שכל מנהל פיתוח יבין איך הקוביות משתלבות ביחד ומה אפשר לעשות עם הלגו הזה. אבל שמוליק עמד במשימה בכבוד. ההרצאה שלו התאימה במדויק לקהל ונתנה בדיוק את כל מה שמנהל פיתוח צריך לדעת על מנת לקחת החלטות לגבי המוצר שלו והענן. הפרט הכי חשוב לדעתי, היה משהו שלא פרץ עדיין לתודעה הציבורית של המפתחים, וזה שכל מי שיש לו MSDN מקבל ממיקרוסופט במתנה תקציב חודשי קבוע למשחקים בענן, מה שמאפשר לכל מפתח להקים מעבדת בדיקות או ניסיונות בענן ללא עלות, בנוסף להנחה משמעותית, במידה והוא רוצה להרחיב את השימוש בטכניקה הזו. לפרטים נוספים פנו בבקשה לאינטרנט.

 PS100 045 - Copy (800x534)

הקטע הטכני הבא היה הרצאה על TFS כשרות בענן. את הקטע הזה העביר ברוך פריי מסלע. אני מאד אוהב את ה TFS, הכלים שהוא נותן למנהלי פרוייקטי פיתוח וכל השרשרת שמעליהם, כדי לדעת בדיוק איפה הפרויקט נמצא, מה קצב ההתקדמות שלו ומתי הוא צפוי להגיע ליעדים, הם על גבול הוודו. הרעיון שאתה יכול לקבל את כל היכולות הללו כשרות ענן (וחינם לצוותים של עד 5 מפתחים ולא ברור עדיין התמחור הסופי לפרויקטים גדולים יותר) הוא רעיון כביר. השרות הזה חדש לגמרי, ממש מפס הייצור, ואני סקרן לראות איך ועד כמה הוא יתפוס. יש לו לדעתי פוטנציאל ולא רק לפרויקטים המפוזרים בין כמה יבשות.

PS100 053 - Copy (800x532)PS100 052 - Copy (800x533)

החידוש במפגש הפעם, היה שבנקודת הזמן הזו, התפצלנו לקבוצות דיון נפרדות, שכל אחת מהן עסקה בנושא אחר. הנושאים היו אתגרים בהחלטה ארגונית לעבור לענן, כיצד לשמר עובדים בעידן הגלובאלי, להגיע למיצוי כלי ALM שלי בארגון, יישומים מודרניים מרובי פלטפורמות ואתגרים ביישום מתודולוגיות פיתוח מודרניות. לכל שולחן היה מנחה אחד או שניים, והמשתתפים בכנס התפזרו לפי תחומי העניין. הרעיון היה לשתף אנשים אחרים בבעיות שמטרידות אותך, ולשמוע מאחרים איך הם פתרו או התמודדו עם הבעיות האלה וגם לשמוע מה מומחה בתחום אומר על זה. היה לי קשה להחליט לאן ללכת, אבל בסופו של דבר הצטרפתי לקבוצה של יישום מתודולוגיות פיתוח מודרניות בארגון. היה מאד מעניין לשמוע בעיות מהשטח, מספרים ותובנות הבאים מניסיון אישי, והמון רעיונות לפתרונות. ישי שאל בסוף האירוע מה דעתנו על הפורמט הזה, אז ישי, אני בעד. צברתי בדיון הזה הרבה יותר תובנות מאשר הייתי מקבל בהרצאה סטנדרטית.

PS100 073 - Copy (800x600)PS100 065 - Copy (800x600)PS100 069 - Copy (800x600)PS100 070 - Copy (800x600)

לסיום חזרנו לפורמט הרגיל. סשה עלה לבמה דיבר על התובנות שלו מכנס Build האחרון. זו ההרצאה השנייה שיוצא לי לשמוע ממשתתף ב Build שמספר על התובנות שלו (הראשונה הייתה של פאבל מקבוצת המשתמשים של המכשירים הניידים) וזה ממש מדהים לגלות, שכל אחד מצא לו בכנס הזה תובנות אחרות. ולמרות שיש חפיפה מסויימת, הדגשים של כל אחד שונים. אני חושב שבסופו של דבר לא תהיה לי ברירה וגם אני אצטרך לכתוב על התובנות שלי באיזה שהוא שלב. בכל מקרה, סשה, כרגיל, היה מעניין וכמו תמיד נהניתי לשמוע מה יש לו לומר. הסקירה שלו סיכמה הרבה נקודות חשובות על מה קורה בעולם ה Windows ה Azure וכלי הפיתוח, נקודות שצריכות לעניין כל מנהל פיתוח.

PS100 078 - Copy (533x800)PS100 094 - Copy (800x533)

לא כולם מצליחים לפנות את הזמן והתקציב הנדרש לשיטוט בכנסים, מצד שני, מאד חשוב לאיש המקצוע הבכיר להתעדכן במה שקורה בעולם של מיקרוסופט, בעיקר אם אתה משתמש הרבה בטכנולוגיות שלהם. מי שלא מתעדכן, מוצא את עצמו מקבל החלטות שגויות, שהמחיר שלהם לארגון יכול להיות גבוה. הפתרון כמובן הוא לקרוא למי שהיה שם ולבקש עדכון, וזה בדרך כלל עולה קצת כסף. אני סבור שהעלות של קבלת הרצאת עדכון ממוקדת, ממי "שהיה שם", וספג לא רק את ההרצאות (שכולן זמינות באינטרנט), אלא גם את "רוח הדברים" שנשבה במסדרונות ולא נאמרה על הבמה, זה השקעה טובה. מי שרוצה לשמוע את התובנות שלי מכנס Build וכנס TechEd האחרונים, מוזמן להרים טלפון או דואל לחברת האם שלי.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *