תהליך הרישום בכנס Build 2013

26 ביוני 2013

תגיות: , ,
אין תגובות

הרישום לכנס נפתח בשעה 15:00 ביום שלפני, בגלל שביום שלפני מתחיל ההקטון.למי שלא יודע מה זה, אז זה סוג של תחרות, שבו בודדים ו/או צוותים, כותבים POC של יישום, תוך פרק זמן קצוב, ובסוף הזמן הזה, שופטים או לפעמים (כמו במקרה של ה Build משתתפי הכנס), קובעים מי המנצח והזוכה בתחרות.

אני לא נרשמתי להקטון, בגלל שאני לא בראש של משחקים כאלה (עדיין), אבל מצד שני רציתי לכתוב רשומה בבלוג על החוויות מתחרות כזו. ב Build הקודם ניסיתי להיכנס לאולם התחרות, אבל השומרים בכניסה עצרו אותי, כי לא היה לי תג משתתף. ניסיתי להסביר להם שאני רק רוצה לכתוב על זה בבלוג ולא להשתתף, אבל זה היה כמו לדבר אל הקיר, כי "זו ההוראה שהם קיבלו".

אז לקראת הכנס הזה החלטתי להיות מסודר, והגשתי בקשה מסודרת לאישור כניסה, כדי לכתוב על התחרות בבלוג. כשבאתי להירשם, הסתבר לי שלא רק שאין לי אישור, אלא שהוועדה המארגנת רואה בבלוגרים גורם מפריע, שיכול להוציא את המשתתפים מהריכוז ומהזן, הנדרש מהם על מנת להצליח בתחרות. דהיינו בלוגרים הם אויב הציבור מספר אחד של הזן.  לומר את האמת, אני לא יודע איך לאכול את התשובה הזו.

אני לא בטוח שזה מספיק חשוב לי, אבל אם אני אחליט בפעם הבאה שזה מספיק חשוב לי, אני פשוט ארשם להקטון רק כדי לקבל אישור כניסה, ואכתוב את הרשמים שלי ב C# עם תרגום לעברית בגוף הקוד עבור הבלוג.

כל הסיפור הארוך הזה היה, כדי להסביר למה הגעתי בשעה 15:00 לעמדת הרישום. להגיע בדיוק בזמן זו טעות,או שתגיע הרבה לפני הזמן כדי לתפוס מקום או שתגיע אחרי הזמן בנקודה שבה כל המקדימים כבר קיבלו שרות, רק אל תגיע בדיוק בפיק. היה אולם הרשמה מלא וצפוף. היו 6 שורות של תור רגיל ו 3 שורות של צ'ק אין אוטומטי. ממש כמו בשדה תעופה. כל המשתתפים קיבלו דואל עם ברקוד, וכל מה שאתה צריך לעשות כדי לעבור בצק אין האוטומטי, זה להראות את הבר קוד לקורא הבר קוד, לאשר שזה אתה, ולהמשיך לדלפק כדי לקבל את החולצה ואת שאר החומרים. היית מצפה מקבוצה כל כך גדולה של מפתחים שכולם באו לשמוע על הדור הבא של הטכנולוגיה להשתמש בשיא הטכנולוגיה, אבל למרבה ההפתעה רוב האנשים באולם המתינו בתורים הרגילים, מוזר ואפילו מטריד.

ps100 002 (800x632)

בקיצור, המתנתי בתור לקבל את החומרים, קיבלתי תג משתתף, חולצה, שני פלקטים עם מפת האירוע, אחד עם מפת הדוכנים והשני עם מפת מרכז הכנסים, דף כפול עם רשימת ההרצאות, חוברת קטנה עם כל המידע הכללי וכרטיס הנחה לחנות של מיקרוסופט, שנמצאת בקניון המרכזי של סאן פרנסיסקו, מרחק הליכה של חמש דקות ממרכז הכנסים. זה תפס כל כך מעט נפח, שאפילו שקית לא קיבלנו (בטח כדי זה סאן פרנסיסקו וצריך לשמור על הסביבה).

 ps100 005 (800x578)

מאחר ולהקטון לא יכולתי להיכנס, עלינו זוגתי ואני לגן הציבורי שמעל מרכז הכנסים (גן ענק, עם דשאים ומזרקות ובמה להופעות ואזור הנצחה לפועלו של מרטין לותר קינג) וישבנו שם על ספסל כדי לקרוא את כל הכמות העצומה של החומר שקיבלתי. זה לקח בקושי עשר דקות. אינטרנט חופשי (יש המון כאלה בסאן פרנסיסקו) איפשר לי להתחבר ולהוריד לטלפון את היישום של Channel 9 לאירוע, ולארגן לי את תכנית הרצאות ליום הראשון. משם הלכנו זוגתי ואני למרכז הקניות שנמצא בקיר הצפוני של הגן הציבורי, זוגתי הלכה לחקור את הטרגט בקומה הראשונה, ואני חזרתי למרכז הכנסים וניסיתי לקשר בין המפה שקיבלנו למציאות (בהצלחה מועטה בלבד כי הבחור שעשה את המפה כנראה לא למד אף פעם טופוגרפיה).

לאחר מכן הלכתי לאסוף את זוגתי מהטרגט, ומשם הלכנו לאכול ארוחת במרכז האוכל של הקניון ואחר כך המשכנו בלוק אחד הלאה לחנות של מיקרוסופט, כדי לבדוק מה כרטיס ההנחה מקנה לנו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *