איך מקנפגים את Live Writer להתחבר לשרת הבלוגים של הקהילה במיקרוסופט ישראל

15 ביוני 2013

תגיות: ,
אין תגובות

מאחר ורוב הרשומות (פוסטים) שלי ביומן הרשת (בלוג) שלי הן בעברית, אני עדיין מחפש את העורך הנוח ביותר לצורך כתיבת הרשומות שלי. אני משתמש ב live writer , שהוא חלק מסביבת ה Windows Essential בגלל התמיכה שלו בעברית, הוא כלי מאד נוח כי הוא מעלה את התמונות בצורה אוטומטית, ומקל עלי לקבוע לשייך את התגיות הרלוונטיות לפני הפרסום. החיסרון היחידי שיש לכלי הזה מבחינתי, הוא שברגע שאתה בוחר שפת מילון עברית, כל מילה באנגלית מסומנת כטעות, כך שברגע זה איבדת את בדיקת האיות באנגלית, נקודה שהיא קריטית לכל ESL כמוני. ואם אתה מעביר את שפת הבדיקה לאנגלית, כל העברית מסומנת באדום ואי אפשר למצוא כלום על המסך. מה שמחייב אותי לכתוב את הטיוטה על כלי שתומך בהגהה נורמאלית (למשל One Note) ואת התמונות והעריכה הסופית לעשות ב Live Writer. אני עדיין מחפש את הכלי האידאלי לכתיבת רשומות בעברית, אני אשמח לשמוע מכל בלוגר מקצועי או חובבן שיוצא לו לקרוא את הפוסט הזה, האם הוא משתמש ב Live Writer, או שהוא משתמש בכלי אחר לכתיבת הרשומות שלו.

פנו אלי יותר מפעם אחת בשאלה איך מקנפגים את ה Live Writer להתחבר לשרת הבלוגים של הקהילה במיקרוסופט ישראל. מסתבר שהיום זה אפילו יותר פשוט ממה שהיה פעם, וזה הפך להיות לתהליך של חמישה צעדים פשוטים. אז זה הולך ככה.

ברגע שאתה נכנס בפעם הראשונה ל Live Writer אתה מקבל מסך כניסה של אשף שכל מה שתמצא בו זה קישור למידע נוסף על Live Writer.

livewriter01

אתה גם יכול להיכנס לתהליך דרך תפריט ה "הוסף בלוג".

livewriter0

ברגע שאתה לוחץ על "הבא" במקרה שאתה מפעיל את Live Writer בפעם הראשונה, או ברגע שאתה לוחץ על תפריט ה"הוסף בלוג", אתה מקבל מהאשף את השאלה "איזה שרות בלוגים משמש אותך". פלטפורמת הבלוגים של קהילת הבלוגרים של מיקרוסופט ישראל היא מסוג Community server (סיפור ארוך, וכמו כל מערכת Legacy, לא סביר שזה ישתנה אי פעם). סוג השרות הזה אינו נמצא על העמוד הראשון של האשף לכן צריך לבחור "שירותים אחרים"

livewriter02

המסך הבא מבקש ממך פרטי חשבון, שהפרמטר החשוב ביותר הוא כתובת ה URL של הבלוג הספציפי שלך באתר. הפורמט שלה URL – ים באתר הבלוגים של הקהילה במיקרוסופט ישראל הוא: blogs.microsoft.co.il/blogs/<your_blog_name>. את ה <your_blog_name> , היית אמור לקבל בזמן שפתחת את הבלוג ואם אתה לא יודע מהו, פנה לזה שפתח לך את הבלוג. כמו כן אתה צריך להכניס כאן את שם המשתמש שלך בשרת הבלוגים ואת הסיסמא. לשיקולך אם לסמן X על זכור את הסיסמא שלי, במידה ולא תסמן את זה, תתבקש להכניס את הסיסמא מחדש כל פעם שתשלח רשומה ליומן הרשת שלך.

livewriter03

ה Live Writer יודע לזהות את סוג שרת הבלוגים ואת הפרמטרים הרלוונטיים שלו, והוא מבצע תהליך איסוף אוטומטי של הנתונים הנדרשים לפעולה שלו.

livewriter04

בסוף התהליך תוכל לבחור לתת את השם שבו הבלוג הזה יזוהה ב Live Writer. ניתן לקשר בשלב הזה את הבלוג לכל הרשתות החברתיות שבהם אתה מחובר דרך Windows Live (במידה ושייכת ל Windows Live רשתות חברתיות). אני אישית לא שייכתי ל Windows Live אף רשת חברתית וזה נושא שאדון בו ברשומה נפרדת איל"ז (אם יהיה לי זמן).

livewriter05

מוגש בחיבה ואהבה לכל אלה ששאלו אותי איך מתחברים, ולכל אלה שכנראה כבר לא ישאלו אותי יותר בגלל הרשומה הזו. ברוכים הבאים לבלוגוספירה. וכתיבה נעימה.

livewriter06

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *