ההרצאות שלי בכנס Sela Developer Practice 2013

14 במאי 2013

כנס Sela Developer Practice של חברת סלע, מתרחש פחות או יותר פעמיים בשנה, באזור תל אביב. הכנס הזה נכנס טוב בחלל החסר שהותירה מיקרוסופט כשביטלה את כנסי TechEd Israel שנערכו בזמנו באילת. השנה נערך הכנס בין התאריכים 5-9 למאי כאשר היום הראשון הוקדש ל Pre Coference , שני הימים הבאים להרצאות Break Out ושני הימים הבאים להרצאות Post Coference. היו 6 הרצאות Break Out ליום, באורך של שעה כל אחת, בארבעה מסלולים שונים. הרצאות ה Break Out נערכו במלון קראון פלאזה על חוף ימה של תל אביב. הרצאות ה Pre וה Post conference היו בפורמט של יום שלם על נושא, תשעה במקביל, ונערכו במתקן ההדרכה של חברת סלע ליד קניון אילון ברמת גן.

בסך הכל היו בארוע 77הרצאות, 46 קצרות של שעה, ו 32 ארוכות של יום. ההרצאות הועברו על ידי 39 מרצים, כולל מרצים שהגיעו במיוחד מחו"ל. בארוע השתתפו סדר גודל של 1,500 משתתפים שזו כמות שלא הייתה מביישת גם את Tech Ed  אילת. עד כאן סטטיסטיקה יבשה. ואני מחוייב לסטטיסטיקה כדי לבסס על עובדות, את המשפט הבא: זה הכנס המקצועי הגדול ביותר בתחום הפיתוח, שנערך בקביעות בארץ. זו עובדה, ולא חוות דעת סובייקטיבית. וחוץ מזה מותר לפרגן.

SPDLogo

לצערי אני לא יכול לספר לכם יותר מדי על מה שקרה בכנס, כי ביקרתי בו רק בימי ההרצאות שלי, וגם שם לא היה לי הרבה זמן פנוי להסתובב. אבל ממה שראיתי היה צפוף מאנשים, והאוכל במלון היה מעולה.

במסגרת הכנס העברתי שתי הרצאות קצרות, ויום אחד ארוך. ההרצאות הקצרות היו על הכנת היישום לסביבת הייצור, ועל הכלים של Sysinternals, והיום השלם היה על המעבר מ C# ל C++ ובחזרה.

SelaSPDBio

ההרצאה על הכנת היישום לסביבת הייצור עסקה, כמו תמיד, בנתק בין המפתחים לסביבת הייצור. היום יש לזה שם חדש, DevOps, אבל בסופו של דבר, מדובר פה על מה יכולים לעשות המפתחים בזמן הפיתוח, על מנת לחסוך בצורה משמעותית בעלויות התפעול השוטף של היישום בשטח. ויש הרבה מה לעשות. למי שמעוניין בשקפים, הם נמצאים כאן. למי שמעוניין ביום הדרכה המיועד למקבלי החלטות, ולאלה שכותבים דרישות ממערכות תכנה. יום שמסביר מה צריך להוסיף לרשימת ה Features, כדי שהיישום יהיה ידידותי לסביבת הייצור, מוזמן לחטט כאן. מי שמעוניין בקורס בן שלושה ימים, שמיועד לצוותי פיתוח, מפתחים בכירים, מנהלי פיתוח, וכל מי שאמור לדעת אייך ליישם בפועל את הדברים האלה בקוד, מוזמן להציץ כאן.

SPDPrepare

20130507_134211 (1024x662)

ההרצאה על הכלים של Syainternals הייתה אתגרית במיוחד, כי בלתי אפשרי לכסות 71 כלים בפחות מ 60 דקות. החלטתי להתחיל דווקא מהכלים שפחות מוכרים למפתחים, ולא לגעת בכלל בכלים שכולם מכירים. אבל גם כך הספקתי בקושי רבע ממה שרציתי. למי שמעוניין השקפים נמצאים כאן.

SPDSysint

היום המלא על מעבר מ C# ל ++C וחזרה' היה היום המעניין ביותר מבחינתי. יצא המזל והכיתה הדחוסה התחלקה פחות או יותר שווה בשווה בין כאלה שבאו מעולם ה ++C ורצו להכיר את C# וכאלה שבאו מעולם ה C# ורצו להכיר מה ++C יכולה לתת להם. מה שהפך את היום למאתגר במיוחד, כי כל צד משך לכיוון שלו, והשאלות שעלו מצד המשתתפים חייבו הרבה פעמים ירידה לעומק. כמובן שאי אפשר לכסות את כל הפרטים ביום אחד, אבל הספקתי את כל מה שתכננתי להעביר, כולל קצת C++/CLI. למי שמעוניין השקפים נמצאים כאן.

SPDCPPCs

PS100 198 (1024x533)

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

 1. אייל (חברת וורינט)16 במאי 2013 ב 3:01

  הי,

  שלום גד, הייתי ב3 ימי כנס, וגם בהרצאה שלך במלון שהייתה מעולה.

  אני חייב כמוך, לפרגן למכללת סלע, שבאמת הרימה כנס שהוא באלפי מונים טוב יותר מהטק-אד באילת גם ברמת הארגון וגם ברמת ההרצאות.

  העברנו את חוות הדעת למנהלים שלנו והם שלחו מכתב תודה לסלע. (דאגתי גם לציין את שמך)

  תודה

  אייל

  הגב