ארוע ה Demo Day של המחזור השני בחממה של מיקרוסופט במרכז נא לגעת בנמל יפו

23 באפריל 2013

בתרבות חברות ההזנק, טקס ה Demo Day מקביל פחות או יותר לתעודת הבגרות שמקבל הבוגר מהחממה בדרכו לצאת לחיים עצמאיים. ביום הזה מציגים בוגרי החממה את המוצר, הצוות והמודל העסקי, במצגת קצרה (חמש דקות לכל היותר), בפני משקיעים פוטנציאליים ושאר בעלי עניין, כדי לקבל מימון להמשך הדרך. זו גם הזדמנות לחממה להציג את עצמה בפני היקום הזה של חברות ההזנק וספקי השרות המלווים אותם, ולהתפאר בהישגים של בוגרי החממה, בדיוק כמו שבית ספר מתגאה באחוזי ההצלחה בבגרות ובבוגרים שלו.

המאיץ של מיקרוסופט הינה משהו מיוחד בנוף החממות בארצנו וכבר כתבתי עליה פה ושם בבלוג שלי. אחד הדברים שמייחדים אותו, היא שהוא לא גובה תשלום בשום צורה שהיא (לא בכסף, לא ב IP, לא באופציות ולא בשווי עסק) מחברות ההזנק שמתקבלות אליו. ובתמורה הוא נותן אירוח חינם של ארבעה חודשים שכולל מקום, תכנה חינם לשלוש שנים, ליווי צמוד של מנטורים מהטובים בתעשיה ושימוש נרחב ברשת ה Networking של מרכז המו"פ של מיקרוסופט. והכי יפה, אתה לא חייב לעשות את המערכת שלך עם התוכנות של מיקרוסופט או שרותי הענן שלה. בעולם הזה שבו אף יועץ או מנטור לא מתחיל לדבר איתך לפני שהוא לוקח כסף ו/או אחוזים, זה בהחלט חריג.

לפני שניגש למה שקרה בארוע, כמה מילים על המקום. מי שלא מכיר את מרכז נא-לגעת מוזמן להכיר אותו. המטרה שלו היא ליצור דיאלוג בין החברה לבין חרשים, עיוורים וחרשים-עיוורים ולעזור לשלב אותם בחברה. יש להם קפה, מסעדה ותיאטרון שכל הצוות שלהם מורכב מחרשים, עיוורים וחרשים-עיוורים. אתם מוזמנים לקנות כרטיס להצגה או להזמין מקום בסדנה או סתם לבוא לאכול במסעדת Black Out או לבלות בקפה קפיש להנות מחוויה מהממת, וללמוד באותה הזדמנות משהו על עצמכם ועל השונים מכם. יפה מצידה של מיקרוסופט לערוך את האירוע דווקא במקום הזה.

PS32 069 (640x283)

הארוע היה למוזמנים, ובדוכן ההרשמה קיבלתי תג. היו צבעים לרצועה של התגים, וששאלתי למה, הסבירו לי שהאדומים זה לכאלה שיש להם כסף (מלאכים, קרנות הון סיכון וכו'). לי כמובן אין כסף, אז קיבלתי רצועה ירוקה. התערבבתי בקהל כשאני פוגש מכרים ותיקים (כולל כאלה שלא ראיתי כמה עשרות שנים) ומנסה להתחמק משלל החטיפים והמתאבנים שחולקו ביד נדיבה על ידי המלצרים (להזכירכם, חרשים, אבל קשובים מאד לכל צורך של הלקוחות) וחשבתי איך להעביר את התחושה של המקום. אז החלטתי לנסות את הצילום הפנורמי בטלפון שלי. זה לא הלך חלק, כי אנשים כל הזמן זזו ממקום למקום ובילבלו את התכנה. אבל בסוף הצלחתי.

Lumia920 011 (640x155)

לאחר שהתמנגלנו מספיק נפתחו הדלתות לאולם שהיה מלא מפה לפה, החברה עם השרוכים האדומים קיבלו מקום קדימה ואני התיישבתי, כהרגלי, בסוף, בעמדה שאפשרה לי לצלם בלי להפריע.

PS32 074 (640x480)

את הערב פתח חנן לביא, מנהל החממה, באנגלית, ולאחר הקדמה קצרה הזמין את טליה מ-נא לגעת, שהציגה לנו בכמה מילים את המקום ואת הפעילויות המגוונות שנעשות בו. ואז חזרנו לחנן שהזמין את צחי ויספלד שהסביר על החממה ועל ההצלחות שלה ועל ה Demo Day שהיא הולכת לעשות עם הבוגרים של המחזור השני במאי בעמק הסיליקון, על שיתוף הפעולה עם האקדמיה ועם הטכניון.  צחי הבהיר שכולם מדברים באנגלית בגלל שיש לנו אורחים מיפן, פינלנד, צרפת, קוריאה, סינגפור, תורכיה, אמריקה, וגם כמה ישראלים. המודל של מיקרוסופט מושך הרבה תשומת לב, בעיקר בגלל שלמרות שזה רק המחזור השני, אחוז ההצלחה (דהיינו אלה שקיבלו מימון ומתקדמים הלאה) גבוה מהמקובל בתעשייה הזו, ולכן באים גם מחו"ל ללמוד איך בדיוק עושים את זה בארץ. אור לגויים או לא אור לגויים, אני חושב שהסיבה היותר מוצדקת לשימוש באנגלית זה לעשות הכנה טובה לסיליקון ואלי.  והנה למי שמעוניין, סרט וידאו קצר על המחזור הקודם של המאיץ.

PS32 088 (640x480)

PS32 093 (640x480)PS32 097 (640x480)

ואז התחיל המרוץ, שלושה עשר פיצ'ים, דקה מבוא של מנטור או מממן, וחמש דקות לכל פיץ' חמש דקות של תהילה, שאם לא עשית אותם נכון ומקצועי, לא בטוח שתהיה לך הזדמנות נוספת (אם כי במקרה הזה, ניתן היה להתייחס לזה כתרגיל על רטוב, לקראת האירוע הגדול במאי בעמק הסיליקון).

אני חייב לציין שכל המצגות היו מקצועיות, עם תמהיל נכון של הצגת הרעיון, המוצר, המודל העסקי, הצוות שמאחורי המוצר, וכל שאר הדברים שמלאך או קרן הון סיכון מצפים לקבל, לפני שהם מחליטים אם שווה להם לפגוש את חברת ההזנק לפגישה נוספת. ניכר היה שנעשתה פה עבודת הכנה יסודית, ומגיע לכל המשתתפים (וגם לצוות של החממה)  kudos.

להלן התקציר לפי סדר ההופעה, הלוגו מוליך לקישור של חברת ההזנק באתר המאיץ.

KitchenugPS32 114 (640x480)

אתה הולך לבשל מתכון, מה מסתתר מאחורי המתכון מבחינה בריאותית בשפה ברורה לכל נפש, כולל Drill Down לפרטים אם זה מעניין אותך, התאמת כמויות למספר שונה של מנות, טיפים, עצות טובות, ספריית מתכונים ועוד.

ShopettiPS32 141 (640x463)

לא תמצאו עליהם הרבה חומר כי הם עדיין במוד stealth. שפע הסבירה לקהל את ההבדל בין Shopping לבין קניה. זה נשמע קצת לא פוליטיקלי קורקט אבל המציאות היא שקניה זה לבחורים בלבד. Shopping לעומת זאת זה משהו אחר לגמרי, כי נשים עושות את זה אחרת. אתרים והרשת בכלל, לא נותנים חווית Shopping, אלא חווית קניה, ואת הפער הזה Shopetti הולכת למלא בשביל הנשים, האימהות וכל מי שבא מנוגה שזה שוק עצום.

screemoPS32 159 (640x480)

באירועי ספורט (ואחרים) יש מסכי ענק. לכל אחד בקהל יש טלפון חכם. החיבור ביניהם שווה הרבה כסף למארגני האירוע ולבעלי עניין אחרים. על המסכים מופיעות שאלות טריוויה (או משהו אחר שמחייב תגובה). הקהל מתחבר למערכת, משיב, מקבל כיבודים, מחזק את הקשר למותג, ובדרך מספק את כל פרטי הפרופיל שלו למערכת.

innobiPS32 174 (640x466)

מודיעין עיסקי בזמן אמת זה דבר יקר, לעקוב אחר המתחרים שלך, לדעת מה הם עושים עכשיו, מה מתפרסם עליהם ואיך זה משפיע עליך, ולקחת החלטות בהתאם. זה דבר שיכול להיות, בשוק תחרותי, ההבדל בין להיות או לחדול. חברות שעושות את זה עבורך, לוקחות סכומי עתק, בגלל שזה תהליך עתיר עבודה. שרות המבוסס על תכנת מחשב מתוחכמת, עם יכולת ניתוח מבוסס בינה מלאכותית, תספק לך את אותו מידע, בחלק קטן מהמחיר. מה שמאפשר לעסקים קטנים עם תקציב מוגבל, ליהנות מיתרונות המודיעין העיסקי הממוקד. אתה מוזמן להצטרף לתכנית הביתא, הכניסה חינם.

TelesofiaPS32 195 (640x480)

נו אז קיבלת הוראות מהרופא, האם הבנת אותם ? אתה בחור זהיר וקראת את הדף המצורף לתרופה, האם הצלחת להוציא מתוכו מה באמת חשוב לך, מתוך הז'רגון הרפואי ? בארה"ב אחד מתוך שש חולים, מגיע למיון בגלל אי הבנת ההוראות הרפואיות. הנה הפתרון, סרט וידאו מותאם אישית, עם אנימציה ואפילו עם תמונות של הכדורים האמתיים, המסביר מכל המלל רק את מה שרלוונטי לגביך, בצורה פשוטה ומובנת לאדם הפשוט, וללא מונחים רפואיים מסובכים. מונע אי הבנות, מציל חיים, והכי חשוב, חוסך כסף לביטוחים הרפואיים.

 LiveTunePS32 209 (640x284)

כמה מכם ניסו אי פעם ללמוד נגינה והתייאשו באמצע הדרך ? זה לא כף לתרגל את אותו שיר מול עמוד התווים כמה שעות טובות, זה פשוט משעמם. כאן לימוד הנגינה הופך למשחק משעשע. לא חשוב באיזה כלי תנגן, תבחר איזה שיר שאתה רוצה, המערכת תדריך אותך צעד צעד, תמתין לך עד שתשמיע את הצליל הבא, תראה מצג אצבעות, תיתן לך חיזוקים וציונים, ותציע לך לאן להתקדם בהתאם לרמה שלך. המוטו שלהם "אנחנו עושים כוכבי רוק"

WSCPS32 229 (640x480)

יצירת חיבור בין חובב הספורט לתחנה שמשדרת את אירועי הספורט, והארכת זמן השהיה של הצופה באתר שווה הרבה כסף. המערכת מאפשרת לייצר קליפ וידאו מותאם לפי מילות המפתח שאתה מספק. היא עושה את זה בצורה אוטומטית וללא מגע יד אדם, במקום התהליך היקר של ה Post Production שלוקח שעות ודורש מיומנויות. את הקליפ אתה יכול לערוך, לשתף, לצרף למאמר וכו'.

askemPS32 245 (640x480)

כשאתה שואל את החברים בפייסבוק שאלה, אתה מקבל המון תגובות. אבל כדי להוציא מכל התגובות את התשובה שאתה רוצה, אתה צריך לנתח את כל התשובות ולכמת אותן, ואף אחד לא באמת מבצע את זה. התכנה הזו מאפשרת לך לקבל במסך אחד את השורה התחתונה, כולל חלוקה דמוגרפית ופרטים רלוונטיים נוספים. טוב לשאלות כמו "האם הכובע מתאים לי" וגם לשאלות מורכבות יותר, של מבחני A-B של מוצרים רציניים לחברות מסחריות. אתם מוזמנים להוריד את התכנה ולנסות בעצמכם.

applangoPS32 256 (640x480)

כל הארגונים הגדולים עוברים ל SAAS, אבל SAAS זה המון יישומים שכל אחד מהם נמצא בשימוש אצל קבוצות משתמשים אחרות והתוצאה היא תוהו ובוהו ענק שבסופו של דבר גורם לארגון לשלם הרבה על Over Subscription כי אף אחד לא יודע באמת מי משתמש במה וכמה. והנה הפתרון, תכנה SAAS שמנהלת את כל שאר תוכנות ה SAAS של הארגון. מודד שימוש ומאפשר לך לבטל מנויים מיותרים, לבצע אופטימיזציה וניהול מסודר ומחזיר את הבקרה למחלקת ה IT.

Pixtr160x60PS32 273 (640x480)

רובנו צלמים מחורבנים (ראו את התמונות שלי כדוגמא). צלמים מקצועיים משתמשים במומחים של פוטושוף כדי להפוך תמונה רעה לתמונה טובה. לרובנו אין פוטושוף מותקן וגם אם יש לנו, זה כלי שדורש מיומנות וידע שחסר לרובנו. המוצר הזה עושה פוטושופינג אוטומטי לתמונה שלך, כאילו עבד עליה גרפיקאי כמה שעות טובות, בלחיצת כפתור וללא מגע יד אדם. אתה מצלם מישהו שנראה כמו הצרות שלך, ולאחר השיפור אתה מקבל בלונדיני עם עניים כחולות. לא מאמין ? רוצה להצטרף לביתא ? בבקשה, הנה הקישור.

PhysiHomePS32 293 (640x470)

רובנו מגיעים באיזה שהוא שלב לצורך בפיזיותרפיה ולא משנה אם אנחנו ספורטאים חובבים או סתם זקנים. ללכת למרפאה לעשות פיזיותרפיה זה לא כף גדול ואנשים מדלגים. ואם הם כבר עושים את זה אז מחפפים, ואם מקבלים תרגילים הביתה, מחפפים עוד יותר. כאן אתה מקבל וידאו אינטראקטיבי, עם הוראות שאתה עושה בזמנך הפנוי בבית, אתה מצולם ומקבל משוב תוך כדי התהליך, ולפיזיותרפיסט שלך (שהקצה לך את ההנחיות) יש אפשרות לראות מה עשית, לתקן, לשנות, ולתת בקרת איכות מבלי לעזוב את שולחן העבודה שלו.

scoroidPS32 309 (640x480)

מאפשר למפתח משחקים להתרכז בדברים החשובים ולא בכל הפעולות האפורות שאותם מספקת התשתית של המוצר. או בקיצור תשתית ענן ל Game as a Service. מי שעוסק בתחום המשחקים קלט ישר, אני לצערי לא בתחום אז לקח לי יותר זמן.

SkyGiraffePS32 324 (640x480)

גם כן במוד stealth. מאפשר לחברות לשתף מידע של החברה לכל מכשיר נייד שהעובדים משתמשים בו, ללא תלות בקוד, ובחמישה צעדים פשוטים. כל זה תוך שמירה על אבטחת מידע, הרשאות, שינוי נתונים רק למי שמותר, ויכולת הצגת הנתונים במגוון אפשרויות רחב.

כאן הסתיימו המצגות, חנן נתן כמה מילות תודה, בעלי השרוכים האדומים ירדו למפגש סגור לקהל עם חברות ההזנק של המאיץ כדי לדבר על כסף. מאחר וכסף לא מעניין אותי (אין לי), יצאתי עם כל השאר לשקיעה היפואית. נהניתי מאד מהאירוע, אין מה לעשות, אנחנו מעצמה של סטארטאפים.

אם זה מעניין מישהו, ההרשמה למחזור השלישי של המאיץ החלה. פרטים נוספים בקישור הבא. קצת סטטיסטיקה: למחזור השני נרשמו קרוב ל 300 ונתקבלו 13. בהצלחה בתהליך הסינון לכל מי שהולך להירשם. אם מישהו מחברי וידידי שוקל מועמדות, שירים אלי טלפון, אני תמיד שמח לעזור.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *