על הקשר בין תכנון מסודר של פרויקט תכנה למציאות

13 בפברואר 2013

הדעה המקובלת היא שלא ניתן לתכנן פרויקט תכנה. למה ? כי כל פעם משתנות הדרישות, כל פעם מגלים משהו חדש, כל תחום זמן שתקבע הוא רק ניחוש, וממילא אי אפשר לעקוב בצורה מסודרת אחר ההתקדמות של הפרויקט כי כל הערכה שייתן לך המפתח הינה במקרה הטוב ניחוש. בקיצור, להכין Gant ו Pert לפרויקט תכנה זה בזבוז זמן.

פתרונות הקסם הם כמובן כל תורות ה Agile למיניהם, כדורי בדולח נוצצים כמו Kanban, Scrum, Lean הן הלהיטים שמתחרים ביניהם במצעד ה Agile על ליבו של מנהל הפרויקט. כאשר משום מה מתעלמים מהעובדה שכל השיטות הללו הינם בעצם פתרונות עוקפים לבעיה האמיתית, שהיא חוסר היכולת שלנו לתכנן פרויקט תכנה, על פי עקרונות הנדסיים מקובלים, בעיקר, בגלל שאין עקרונות כאלה בעולם התכנה.

ואם אני אספר לכם שיש פתרון, יש דרך לתכנן פרויקט תכנה על פי עקרונות הנדסיים מוכחים. אפשר לבחור בתכנון של פרויקט בין חלופות שונות על פי חישוב מדויק של הסיכוי שהפרויקט יעמוד בזמנים. אפשר לתמחר כל שינוי בפרויקט בדיוק רב, ולתת למקבלי ההחלטות לא רק את העלות של כל חלופה, אלא גם את הסיכון הכרוך בכל אחת מהן, ואת החיזוי של הסטייה המקסימאלית בזמנים בין התכנון והביצוע של כל אחת מהחלופות. וכל זה על פי נוסחאות המבוססות על עקרונות הנדסיים.

מי שמעוניין לשמוע יותר מוזמן להירשם ליום העיון על  Software Project Design, שיערך ב 3/4/2013 שבו יראה Juval Lowy כיצד מתכננים את ה Gantt של פרויקט תכנה בלי כשפים ובלי ניחושים. איך מתכננים נכון Critical Path כך שיהיה עמיד לשינויים. מה זה Floats. איך ניתן לעשות Compression ל Critical Path תוך חישוב מדויק של רמת הסיכון של כל מסלול דחיסה. באילו הנחות טועה תכנת Project כשהיא מארגנת משאבים, ואיך צריך לעשות את זה נכון. יום מלא תובנות לכל מי שניהול פרויקטי תכנה זה המקצוע שלו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *