פורום מנהלי פיתוח של סלע בחסות מיקרוסופט בתל אביב

2 ביולי 2012

אין תגובות

אחת מהבעיות הקשות ביותר של כל CTO היא להישאר מעודכן בכל מה שחדש בתחום המקצועי שלו, למרות עומס העבודה השוטף. על אחת כמה וכמה זה לא משימה קלה כשאתה מחובר לחברה כמו מיקרוסופט, שמדד החדשנות הטכנולוגי שלה גבוה מאד (לא דעה שלי, אלא של גארטנר).

פורום מנהלי הפיתוח של סלע, בחסות מיקרוסופט, הוא פורום ממוקד (ויוקרתי) שיכולים להתקבל אליו רק מי שנושא בתואר של CTO ומעלה בארגון. הפורום נפגש כמה פעמים בשנה, ומקבל הרצאות ממוקדות על חידושים בטכנולוגיה בעולם המיקרוסופטי.

את האירוע הנחה אסף סינגל מסלע, שאמר כמה מילות פתיחה, ומיד הזמין לבמה את נציג הספונסר (מיקרוסופט) דוד פור מאור (מאור שם פרטי) ממיקרוסופט ישראל, ואת מנהל קבוצת סלע, דיויד בסה.

 

מאור נפרד בכמה מילים מהפורום, כי הוא עובר לתפקיד חדש (ובכיר יותר) במיקרוסופט, והדגיש את שיתוף הפעולה הטוב בין מיקרוסופט העולמית לקבוצת סלע וגם הבטיח ששיתוף הפעולה ימשך גם בתפקיד הבא שלו. דיויד ניצל את ההזדמנות כדי לתת למאור תעודת הערכה על פועלו בפורום ובכלל, וגם העניק לו מגן עם  הקדשה לשים על השולחן כמזכרת.

בשלב הבא דיויד ברך את הפורום וסיפר קצת על הפעילות הבינלאומית של סלע בסיאטל, בקנדה ובהודו. על ההצלחה בארץ ובעולם של פרויקט יהלום של סלע, ועל הפרס שסלע הולכת לקבל בכינוס השותפים הקרוב של מיקרוסופט בטורונטו בקנדה על חדשנות ויצירתיות.

הפעילות הבינלאומית של סלע מתרחבת כל הזמן, לא הרבה יודעים, שכמעט חצי מערכות ההדרכה הרשמיות (MOC) של מיקרוסופט, שמהם לומדים כל המפתחים בקורסים הרשמיים של מרכזי ההדרכה של מיקרוסופט בעולם, נכתבו על ידי הצוות של סלע פה בארצנו הקטנה ומגיע להם קצת שאפו על זה.

לגבי הפעילות בארץ, דיויד הזכיר שבסוף השבוע תתפרסם התכנית הסופית של כנס המפתחים השנתי של סלע, ה SDP וכדאי לא לאחר את ההרשמה המוקדמת (גם בגלל המחיר וגם בגלל שהוא מתמלא מהר).

המרצה הטכני הראשון היה איתן בר מחברת InspireIT שריכז בשעה וחצי את מירב החידושים בגירסא החדשה של SQL Server 2012. יצא לי לעבוד יותר מפעם אחת עם איתן ויש לי רק מילים טובות לומר עליו.

המרצה הטכני השני היה נועם שפר, שאותו אני לא צריך להציג וגם לא לספר כמה שהוא מקצועי. הוא חפיצאי (חפיץ = Gadget) מדופלם ואני תמיד מתייעץ איתו כשאני זקוק לעוד ראש. נועם הציג את כל המצגת על Windows 8 כמובן, ולא הייתי מצפה ממנו לפחות מזה, במיוחד שנושא ההרצאה היה Windows  8 והענן. בשעה וחצי ריכז  נועם את הרקע ההיסטורי שהוביל ל WinRt ולמימשק המשתמש של ה Metro, הסביר מה מייחד את החידושים הללו, מה היתרונות המקצועיים שלהם, ואיך כל זה מתקשר והולך יד ביד עם הענן.

ההרצאה השלישית לא הייתה בכלל בתחום המקצועי, אלא בתחום ה Soft Skills, שאותה העבירה ד"ר גלית דיין, והיא עסקה בכישורים ובכשרים הנדרשים למי שרוצה לעבור עם אמריקאים. הנושא של בעיות תקשורת בין תרבותיות ביננו לבין האמריקאים, זה נושא שאני מאד רגיש אליו, ואני לומד בו כל פעם דברים חדשים. גלית הוסיפה לי המון טיפים פרקטיים והרחיבה את נקודת המבט שלי.  וזו מבחינתי (ויסלחו לי נועם ואיתן) הייתה ההרצאה המעניינת ביותר באירוע, וזו שממנה הפקתי הכי הרבה תועלת.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *