איך החלטתי איזה Windows Phone מתאים לי

20 ביוני 2012

תגיות: ,
4 תגובות

כשהחלטתי שאני רוצה לקנות לעצמי Windows Phone, השאלה הבאה הייתה כמובן איזה מכשירים קיימים בכלל בשוק שתומכים ב Windows Phone. מסתבר שלשאלה הזו קל מאד למצוא תשובה. ניגשים לאתר  www.microsoft.com/windowsphone ושם ניתן למצוא רשימה מלאה של כל היצרנים ,וכל הדגמים הנתמכים ,נכון לעכשיו בכל מדינה שבה יש תמיכה בטלפון. השחקנים במשחק הם נוקיה, HTC, סמסונג (לפחות לפי האתר בארה”ב), ראיתי פה ושם גם דיווחים של חברות נוספות אבל מאחר ואף אחד מהטלפונים שלהם לא הופיע באתר, מחקתי אותם מהרשימה.

כמובן שאף אחד מהמכשירים האלה  אינו זמין כרגע בארץ לקניה ישירה. ואם אתה הולך לקנות אותו בארה”ב, אתה בדרך כלל מקבל אותו  צמוד ונעול לחוזה של ספק השרות הסלולרי (בארה”ב) שמוכר לך את הטלפון. בחלק מהדגמים ספק השרות הסלולרי יהיה מוכן (תמורת סכום “סמלי”) לשחרר את הטלפון שלך מהנעילה. ובחלק מהדגמים, מחיר החופש יהיה לא כדאי מבחינה כלכלית.

כמובן שתמיד קיימת האופציה של פריצת ההגנה של ספק השרות, אבל אז אתה נכנס לערימה שלמה של בעיות, שיכולות לגרום נזקים בעתיד (למשל בעת ביצוע Upgrade או תחזוקה למכשיר שלך, חשש לאבדן אחריות וכו’). אז פסלתי  מראש את האפשרות הזו.

מאחר ולמיקרוסופט יש אינטרס חזק לתמוך באוכלוסיית המפתחים, ובגלל שטלפון נעול זה דבר רע למפתחים, ניתן למצוא בחנות של מיקרוסופט,  ואצל רוב הספקים, כמה דגמים חופשיים.

win7_phone

חופש מהספק הוא שיקול אחד אבל יש שיקול נוסף שהייתי צריך לקחת בחשבון, והוא הגירסא הבאה של מערכת ההפעלה של Windows Phone, שאמורה להיות מוכרזת או טו טו. היה לי חשוב לקנות טלפון, שניתן יהיה לשדרג לו את גירסת מערכת ההפעלה. למערכת הבאה, אם וכאשר תוכרז. הבעיה היא, שאף מקור מידע רשמי במיקרוסופט, לא היה מוכן להתחייב על הנושא הזה, והמקסימום שיכולתי להוציא מהם, היה משהו סטטיסטי, בנוסח של “יש סיכוי טוב שהדגמים החדשים יותר, יהיו עם סיכוי טוב יותר של שידרוג”. מה שכיוון אותי בסופו של דבר, לדגמים החדשים יותר שהוכרזו.

ומאחר והטלפון הישן שלי היה של נוקיה, אז הלכתי על נוקיה. הטלפון החדש מחייב לימוד ויש לי המון חוויות שאותם אני אשתף איל”ז.

ועוד הערה אחת לסיום, ארה”ב אינה האופציה היחידה, וניתן להשיג Windows Phone  גם באירופה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 תגובות

 1. מורן20 ביוני 2012 ב 20:43

  בגלל כל מה שציינת למעלה החלטתי לא ללכת על windows phone. העתיד של הפלטפורמה הזאת לא נראה לי מזהיר עם כל העובדה שחברות גדולות כמו מיקרוסופט ונוקיה עומדות מאחוריה.

  שלא נדבר על תמיכה בעברית שלא קיימת בכלל, לי אין בעיה עם אגלית אבל מכיוון שאנחנו בארץ אני צריך לתקשר גם עם אנשים אחרים.

  הגב
 2. GadiM20 ביוני 2012 ב 22:23

  הי מורן,
  את העתיד נדע לכשהוא יגיע.
  אני מסכים איתך לחלוטין, שלמשתמש רגיל אין מה לחפש כרגע בטלפון הזה, לפחות עד שלא תהיה לו תמיכה מלאה בעברית, כולל כל השירותים הנלויים. המשתמש הרגיל יצטרך לחכות עד שהוא יסופק על ידי ספקי השרות הסלולריים שלנו, כחלק מחבילות השיווק הרגילות שלהם, עם תמיכה טכנית והכל. זה יקרה לדעתי די בקרוב, אבל לא זו הנקודה החשובה.
  אני לא משתמש רגיל, אני מסתכל קדימה ורואה המון עתיד לפלטפורמה הזו, בגירסא הקרובה של מערכת ההפעלה, ואני רוצה להיות שם כשזה יקרה.
  זו הסיבה שאני מתחיל ללמוד ולהכיר את הכלי כבר עכשיו.

  הגב
 3. מוטי21 ביוני 2012 ב 13:40

  לצערך (ולצער רבים אחרים), מהר מאוד קיבלנו תשובה לגבי העתיד.

  אין שדרוג, ולא יהיה שדרוג לWP8.

  המכשיר שלך הוא Dead device walking.

  משתמש רגיל או מתוחכם, אין לאף אחד מה לחפש בטווח הנראה לעין עם Windows phone, ולהערכתי, הוא גם לא יהיה קים 5 שנים מהיום.

  הגב
 4. GadiM21 ביוני 2012 ב 14:26

  הי מוטי,
  כן, קצת אכזבה, אבל לא לגמרי.
  גירסה 8 אמנם לא תרוץ על המכשיר הנוכחי שלי, אבל גירסא 7.8 שיוצאת בקרוב כן תשתגרד על המכשיר שלי. ואני ממתין בקוצר רוח לראות מה היא תכלול.

  הגב