חוויות מסדנת הארכיטקטים של Juval Lowy ומתאבן לשבועות האחרונים

18 ביוני 2012

יום שני של ה Architect's Master Class. הסדנה נערכת במתקן ההדרכה של ג'ון ברייס מכללת הי טק בהרצליה שנתנו חסות לארוע. הכיתה מלאה (כמו תמיד). המשתתפים כפי שכבר הספקתי ללמוד מכל הפעמים שהעברנו את הסדנה הזו בעבר, שייכים לקבוצה מיוחדת של מי שההתמחות בתחום המקצועי שלו חשובה לו. וכול המשתתפים באו במטרה לקבל מה Master את המפה ואת המסלול ובעיקר את פערי הידע הנדרשים כדי להיות ארכיטקטים מקצועיים שלא מביישים את התואר שהם נושאים.

הקורס עמוס ולחוץ (כרגיל). כי לא מדובר פה על מערכת או טכנולוגיה ספציפיים, אלא על על אוסף עצום של רעיונות, קונספטים, Best Practices, הנחיות, קווים מנחים, כלים, טכניקות ומה שהכי חשוב, גישה נכונה ואלה דברים הרבה יותר קשים לקליטה ולעיבוד מאשר תחביר של שפה או הנחיות תפעול של שרת.

ההסתכלות של Juval על תפקיד הארכיטקט כמנהיג מקצועי, המחויב לסטנדרטים מקצועיים ולעקרונות הנדסיים. מוליכה לתובנות ולהנחיות אופרטיביות, שמטילות אחריות רבה על הארכיטקט, ו Juval, כהרגלו, לא נותן הנחות לאף אחד. הוא מניח לכל טיעון את התשתית התיאורטית, לבנה אחר לבנה, כשהמסקנות האופרטיביות, שוחטות כל פרה קדושה או דעה מקובלת.

כהרגלי, אני מלווה את הכיתה (יושב על התינוקות), על מנת לוודא שכל בעיה מנהלתית שמתעוררת, תיפתר הכי מהר שאפשר, על מנת להבטיח זרימה רציפה של הסדנה. יש לי המון חוויות לספר מהסדנה, אבל לא רק. המון חוויות אספתי בשבועות האחרונים מה טק אד באורלנדו, מהביקורים שלי אצל לקוחות בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ומהטיולים שעשיתי בין הלקוחות, בעיר שלא נעצרת אף פעם (לא מתל אביב, אלא מהאחות הגדולה שלה, ניו-יורק).

להשתמע בקרוב איל"ז.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *