התקנת Visual Studio 11 עם ה SDK וה WDK שלב ראשון, חומרי הגלם

20 בספטמבר 2011

קודם כל כדאי לדעת שאת ה Visual Studio 2011 Ultimate ניתן להתקין לא רק על Windows 8 אלא גם על Windows 7 (ועוד כמה מערכות הפעלה). ההמגבלה היחידה שיש למי שמתקין אותו על Windows 7, היא שהוא לא יכול לפתח ולהריץ יישומים עם ממשק המשתמש החדש (ישן) Metro UI. לעומת זאת, את ה Visual Studio 2011 Express ניתן להתקין רק על Windows 8 (בין השאר כי מטרתו העיקרית היא פיתוח יישומים במימשק ה Metro).

במבט ראשון חוסר היכולת לפתח יישומי Metro נראה אסון. אבל אם תחום העבודה שלך איננו כולל UI, ואתה כותב למשל קומפוננטות Server או Device Drivers, יש המון דברים שאתה יכול לעשות עם VS11 (שם זמני) ללא מימשק המטרו. יש תמיכה בכל מה שאתה מכיר מ VS2010, ה Power Tools כבר מותקנים עליו כחלק מהמוצר, ויש המון חוסכי זמן חדשים וטובים במוצר.

הסיבה שאני מדגיש את היכולת להתקין את VS11 על Windows 7, נובעת משתי נקודות. על הנקודה הראשונה כבר קיטרתי מספיק, והיא שאם אתה משתמש רק ב VPC, אתה לא יכול להכין מכונה וירטואלית של Windows 8, וזה לא סיבה מספיק טובה, כדי לא ללמוד מה VS11 יכול לתת לך. הנקודה השניה נובעת מזה ש Windows 7, בשלב זה של העניינים, היא פלטפורמה יותר יציבה מ Windows 8, וגם יותר מוכרת, ולכן יש הגיון מסויים בקונפיגורציה הזו (ושוב, בהנחה ש UI זה לא הנקודה החשובה לך).

הייתי רוצה באותה הזדמנות לשים את כל עניין ה Metro וה WinRT (שהוא בעיקר הממשק החדש ל API של המטרו) בפרופורציות. שני הנושאים האלה הם מהפכניים, מדהימים, מעניינים ומרתקים ותהיה להם השפעה עצומה על עתיד הפיתוח של יישומים. אבל הם קשורים ספציפית (לפחות בשלב זה, ויהיו הפתעות בהמשך) רק לנושא ה UI, ורק ל Windows 8. אם היישום שלך הינו ישום שאמור לתפקד על מערכות הפעלה קודמות, תוריד אותם בינתיים מסדר היום שלך. אשמח לקבל משוב מנומק ,על התובנה הזו, מכל מי שחושב אחרת.

להלן חדשה נוספת שלא קשורה אולי, אבל כדאי לזכור אותה. מי שרגיל היה ללכת ל MSDN כדי לחפש כל מה שקשור לפיתוח ב Windows צריך ללכת מעתה לאתר חדש ששמו  http://dev.windows.com/. האתר הזה מכיל בצורה מרוכזת, בסגנון מטפורת ה Hub של ה Metro, את כל המידע שמפתח יישומים ב Windows (לעולם ה Metro אבל לא רק) צריך לדעת.

יש לי הרבה מה לספר על מימשק המשתמש החדש, ועל העקרונות המנחים שלו (כמו למשל מה זה לעזזל Hub), אבל זה לפוסט אחר. מי שיחטט לעומק באתר, יגלה שהאתר הזה וכל הקישורים שלו, נמצאים בסופו של דבר תחת MSDN הישן והטוב, אבל בואו ולא נדקדק בקטנות. הארגון הפונקציונאלי של האתר הרבה יותר נוח (לטעמי) מהמימשק הקודם של ה MSDN. וכמו כל מטפורה חדשה של UI, לוקח זמן להתרגל אליה, אבל לאחר עקומת ההתרגלות, תגלו שזה יותר נוח ויותר יעיל מהסגנון הישן, ומכיל בתוכו ישר ולעניין את כל מה שאתה צריך (שזה מה ש Hub צריך לעשות).

שלב ראשון לפני שאתה הולך להתקין, אתה צריך להשיג את הסחורה.

אז לך ל Hub של המפתחים ושם תמצא קישור ישיר לדף הזה, שמכיל את כל מה שהציבור הרגיל יכול להוריד. ניתן להוריד שם את Windows8 בגירסת 32 ביט ו 64 ביט ובנוסף גירסה של Window 8 של 64 ביט, שכוללת בתוכה את Visual Studio 11 Express ואת ה Expression Blend 5.

הבעיה היא שכמפתח מקצועי, זה לא מה שאתה מחפש, ולא מה שאתה צריך. אתה צריך את ה Visual Studio 11 Ultimate, שאותו יכולים להוריד בשלב הזה (ואין לי מושג למה, ואם ומתי זה ישתנה) רק מי שיש לו מנוי ל MSDN. אז לך בבקשה למנהל המערכת של הארגון שלך (ו/או לחבר שיש לו מנוי MSDN) ובקש מהם שיורידו לך את מה שצריך.

אם יורשה לי בשלב הזה לתת ביקורת בונה למיקרוסופט, אז בבקשה. הבחור שלקח את ההחלטה לעשות סגמנטציה בין מנויי ה MSDN לשאר העולם, בקטע של אלפא ביתא ו CTP, כנראה שמעולם לא היה בארגון גדול, ואין לו מושג מהו הכאב והסבל הנדרש ממפתח צעיר עם יוזמה, שצריך לפנות לאחראי המנהלתי של הארגון, ולבקש ממנו להוריד לו חומר מה MSDN. מי שמפסיד מזה זה רק מיקרוסופט, שמערימה קשיים מיותרים, על נקודות אור, בארגונים גדולים, שהיו יכולים להיות (אילולא המכשולים הללו), הסיכוי היחידי של מיקרוסופט, לקדם את הארגון הגדול טכנולוגית. ושלא יתפלאו אחר כך במיקרוסופט, למה בארגונים גדולים, XP עדיין שולט, למרות כל ההשקעה באוונגליזם ובמכירות.

זה השלב הנכון, להסביר מה יש למנויי ה MSDN שאין לציבור הרחב.

נתחיל מזה שיש להם אפשרות להוריד את Windows server 8 וגם Image VHD מוכן של Windows Server 8 מוכן ישר להפעלה בסביבה של Hipervisor. כך שאנשי IT יכולים להתחיל כבר עכשיו לראות מה יש חדש ב Windows Server 8 (ויש הרבה חדש, אבל זה בפוסט אחר). בנוסף יש את ה SDK/WDK ואת ה WDF co installer ואת ה ADK. ה SDK מעניין למי שעוסק בפיתוח יישומים, השאר מעניין את מי שעוסק ב Devive Drivers.

servermsdn

בעולם ה Client יש לך את שלושת הגירסאות שניתנות להורדה באופן חופשי (64 ביט, 32 ביט וזה עם ה Vs 11 Express). ואת ה WDK/SDK, WDF Co Installer ו ADK (כמו זה שתחת ה Server) ובנוסף יש את ה Symbols של גירסת ה 64 וה 32 ביט שחשובים בעיקר למי שעוסק ב Device Drivers וב Production Debugging.

clientmsdn

תחת VS יש שתי גירסאות של dot net 4.5, אחת התקנת Web והשניה התקנה מלאה, שתי גרסאות של ה Remore Debugger ל 64 ביט ול 32 ביט, שתי גירסאות של Visual Studio 11 Ultimate אחת התקנת Web והשניה התקנה מלאה, שתי גירסאות של TFS 2011 אחת התקנת Web ואחת התקנה מלאה, ה Team Explorer everywere ו CD עם VS11 Agents.

vsmsdn

הבעיה היא שיחד עם ה Ultimate לא בא ה Expresion Blend 5. נכון שיש הכרזה יפה, אבל בשום מקום אין קישור להורדה של המוצר. יש אפילו אישור בחצי פה, שזה לא אפשרי כל כך, ואפילו יש תרגיל עקיפה לא מאושר. מה שאומר שאם אתה רוצה לשחק עם יישומי Metro בנוחיות, תשכח מה Ultimate, ותתקין את הגירסא של ה Express, שבה יש את ה Expression Blend 5. יופי נחמה, מה הועילו חכמים בתקנתם. דרך אגב, אין שום סיבה שתרגיל העקיפה הלא מאושר של ksmith77 לא יעבוד, כך שאני מצפה שבאיזה שהוא מקום, מיקרוסופט תיתן לבעיה הזו פתרון רשמי. אם מישהו מוצא באיזה שהוא מקום פתרון רשמי לבעיה, אנא הגיבו ועדכנו אותי ואת כולם.

בקיצור, לכו ותארגנו לכם את כל אבני הבניין. אני יושב כרגע לסכם את התובנות שלי מתהליכי ההתקנה, ולכשאסיים אעדכן אתכם.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *