ל Windows 8 נוספו שני פרוטוקלי Kernel Debug חדשים והפתעה…

16 בספטמבר 2011

מלכתחילה יכולת להתחבר עם Kernel Debugger למחשב שאותו אתה מדבג, דרך RS-232. באיזה שהוא שלב נוספה תמיכה ב Firewire (תקן 1394), ומשך השנים נוספה גם תמיכה (לא הכי נוחה) בעבודה עם ה Kernel Debugger דרך USB 2.0.

אבל הטכנולוגיה לא עומדת במקום, קשה למצוא כיום מחשבים, שיש להם בכלל יציאת RS-232. במחשבי שרת אין בדרך כלל כניסת 1394, וגם במחשבים הניידים היא הולכת ונעלמת. וכמובן, USB 2.0 עומד לפנות את מקומו ל USB 3.0 המהיר והטוב ממנו.

מבחינת מיקרוסופט, לא קביל שתיוצר חמרה, שאמורה להריץ מערכת Windows, מבלי שתוכל לחבר אליה Kernel Debugger. זה כמו לכתוב תכנה, ללא שום יכולת לעשות לה Testing.

אז שתי בשורות יצאו מכנס Build 2011 השנה בתחום הזה.

א. יש שני פרוטוקולי התחברות חדשים ל Kernel Debugger, אחד דרך USB 3.0 והשני דרך הרשת (כן, דרך כרטיס הרשת, וזאת מבלי להפריע לתקשורת הרגילה של הרשת שעוברת דרכו, וגם עם הצפנה מובנית).

ב. חמרה לא תוכל לקבל הסמכה להרצת חלונות 8, מבלי שתספק לפחות שתי אפשרויות לחבר Kernel Debugger, מתוך החמש הקיימות כיום (בעצם 6, כי יש שני פרוטוקולים ל USB 2.0).

אבל הקטע המשעשע ביותר מבחינתי, הוא שכנראה WinDbg המיתולוגי מת, או הולך למות בקרוב. כי לפחות לפי ההדגמות, Visual Studio Next (שם זמני Visual Studio 11), מכיל בתוכו את גם את ה Kernel Debugger (שמבצע את אותן פקודות מוכרות מ WinDbg בשוורת הפקודה).

יופי נחמה, נכון שבאמת הגיע זמן לעשות Face-Lifting לכלי הטוב והוותיק הזה. אני רק חושש שבשלב הבא יוסיפו לו גם Ribbon ואז בכלל הלך עלינו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. BnayaA18 בספטמבר 2011 ב 20:48

    פוסט מרשים , עד עכשיו הייתי בטוח שהשינוי מ7 הוא בסך הכל ב GUI , האם קיימים שינוים נוספים?אם אשמח מאוד ללינק מתעד.

    הגב