התקנה של Windows 8 Developers Preview על מכונה וירטואלית

15 בספטמבר 2011

אני מאלה (כמו רבים מאיתנו), שאוהב להתקין דברים חדשים, קודם כל על מכונה וירטואלית. יש יתרון עצום ביכולת שלך לשבת על הנייד שלך, בהפסקה בין לקוח ללקוח, להוציא מהקפאה מערכת שאתה חוקר ולומד, ולהמשיך את המחקר, מהנקודה שבה היית כמה שעות קודם. שלא לדבר על היכולת לקחת סיכונים ללא פחד שתיהרס לך מכונת העבודה הראשית שלך. זה חשוב במיוחד במערכות הפעלה חדשות, ובגירסאות מוקדמות של סביבות פיתוח, שרשום עליהם בגדול ובאדום שאי אפשר לעשות להם Uninstall, והדרך היחידה לנקות אותם זה Format מלא לדיסק.

אז אם אתה רוצה להתקין את ה Windows 8 Developers preview על מכונה וירטואלית, תן לי לחסוך לך קצת זמן. אל תנסה אפילו לחשוב על Virtual PC, חבל"ז (HAL_INITIALIZATION_FAILED).

נכון לרגע זה יש לך 3 אפשרויות:

להשתמש ב Hipervisor (מה שאומר שמערכת ההפעלה על המחשב הנייד שלך היא Windows Server, וזה לא המקרה שלי).

להשתמש ב Vmware Desktop 8 (אל תנסה גירסאות ישנות יותר, חבל"ז), מה שאומר שאתה צריך לשלם על זה (ו/או להוריד גירסא לנסיון למשך חודש חינם).

או להשתמש ב Virtual Box האחרון (חינמי, אבל לא מי יודע מה בביצועים הגרפיים).

לא ידוע לי (נכון לרגע זה) על אופציה אחרת, ואשמח לקבל משוב על הנקודה הזו.

מיקרוסופט משקיעה כל כך הרבה מאמץ בשיווק, מכירות ואבנגליזם. ושוכחת שיש קהל גדול של משתמשים שהם גם מפתחים וגם אנשי תשתיות, שלא יתקינו Windows Server על המחשב הנייד שלהם. וכל מה שהם רוצים זה מנוע וירטואלי, שעליו הם יוכלו לשחק למשל עם Windows Server 2008 R2 (שזה 64 ביט) ו/או Windows 8 ו/או Windows Server 8 (גם כן 64 ביט) פשוט כדי ללמוד איך הקוביות משתלבות. ומיקרוסופט שולחת את הקהל החשוב הזה של מעצבי מדיניות, להשתמש בכלים זרים, כדי לשחק עם הכלים הכי חדשים שלה.

לדעתי לא היה מי יודע מה קשה, להוסיף תמיכה ל 64 ביט ל Virtual PC, וגם לא היה כל כך קשה לקחת את הגירסא של ה X86 של Windows 8 ולוודא שהיא עובדת על ה Virtual PC לפני ששחררו אותה. זו לא פעם ראשונה שאני מקטר על זה, אבל יש תקווה באופק. אם לא פיספסתי משהו, אז Windows 8 כולל בתוכו תמיכה מלאה ב HiperVisor, וגם כבונוס חשוב תמיכה מובנית בכל הנושא של Mount אוטומטי של VHD – ים ן ISO – ים.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 תגובות

 1. Tzachi15 בספטמבר 2011 ב 16:04

  Check this link, not safe as vm but maybe it will help.

  http://www.hanselman.com/…/GuideToInstallingAndBootin

  gWindows8DeveloperPreviewOffAVHDVirtualHardDisk.aspx?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+ScottHanselman+%28Scott+Hanselman+-+ComputerZen.com%29

  הגב
 2. GadiM15 בספטמבר 2011 ב 19:47

  הי צחי,
  פסלתי את הטכניקה של Boot מ VHD על הסף, בגלל שהיא מחייבת אותי לעשות Shutdown ו Boot מחדש, כל פעם שאני רוצה לבדוק משהו במערכת החדשה (במקום פשוט Alt Tab). וזה בלתי קביל מבחינתי בעבודה שוטפת.
  תודה על המשוב.

  הגב
 3. ערן19 באוקטובר 2011 ב 14:02

  אני חייב לציין שגם עם virtual box היה לי הרבה כאב ראש וזה פשוט לא הצליח למרות שאני מריץ win7 64bit.

  בסופו של דבר הבעיה נפתרה רק אחרי שביצעתי enable בביוס לוירטואליזציה של אינטל.

  הגב