הרצאה של גיא בורשטיין במפגש קבוצת מפתחי ה Web על גלים

15 באפריל 2011

תגובה אחת

לפני כמה ימים (10/4/11) השתתפתי, במפגש של קבוצת המשתמשים של מפתחי ה Web, אותו העביר גיא בורשטיין על הנושא מה חדש ב Visual Studio 2010.

אני לא יודע איפה להתחיל, אז בואו ונתחיל איך זה מתקשר לגלים. הסיפור מתחיל בזה, שאם המקצוע שלך זה לבנות אתרים, שלא רק משמשים לתדמית ו PR למתחילים (שזה משהו שאתה יכול לגמור די מהר עם כמה דפי HTML בתוספת קצת עיצוב וכמה תמונות מרשימות). אתה צריך כלי עבודה טובים ומהירים, וסביבת פיתוח מתאימה ורצוי גם Frameware שמכיל כבר את התשתית הנדרשת ליישום הספציפי.

כלי העבודה שלך בעולם המיקרוסופטי, הוא Visual Studio 2010 וכל סביבת הפיתוח הנלוית אליו. הבעיה היא, שגירסא חדשה של Visual Studio יוצאת בערך כל שנתיים שלוש, בעוד שהעולם רץ יותר מהר. אז בין לבין, מיקרוסופט מוסיפה כל מיני דברים ל Visual Studio. דברים, שבסופו של דבר, ימצאו את עצמם כחלק מה Visual studio Next. התהליך הזה, מהצגת גירסא, דרך כל העדכונים שבדרך, ועד להצגת הגירסא הבאה, נקרא במיקרוסופטית Wave. ולמי שזה כל כך חשוב, עדכוני הביניים נעשים בטכניקות שונות שכוללות Service Packs, Power Tool ו Feature Packs וגם כל מיני CTP – ים למי שרוצה ללכת ממש על הקצה.

כל הדיון הארוך הזה, בא כדי להסביר, שמה שגיא עשה בהרצאה שלו, זה סקירה מסודרת, יעילה, ובדיוק בעומק הנכון. של כל החידושים והכלים והתכונות, שנוספו ל Visual Studio 2010 בשנה האחרונה (מאז יציאתו לשוק), כאשר הוא אפילו מקדים קצת את Mix 2011, ומכניס לסקירה גם את הדברים שהיו אמורים להיות מוכרזים רשמית שם.

הרצאה כזו, לטעמי, מאד חשובה לכל מפתח מקצועי, ולכל ראש צוות פיתוח של אתרי Web רציניים. כי לא תמיד אתה מספיק לעקוב אחרי כל מה שמתחדש, ומרוב כל החידושים, אתה יכול לפספס משהו. ודווקא אחת מהטכנולוגיות החדשות שפיספסת, יכולה להיות זו שתגרום לכך, שהפרויקט הבא שלך (או אפילו הנוכחי) יקח הרבה פחות זמן, או יתן פתרון טוב יותר ללקוח, באותה מסגרת זמן.

אז להלן רשימת מכולת של הדברים שגיא דיבר עליהם (לאו דווקא בסדר כרונולוגי):

SQL Compact, IIS Express, NuGet, Jquery new version, Entity Framwork new version,

Code First, MVC new version, HTML5 Support, Razor Syntax, Scaffolding

וגם Light Switch בחלק השני, ליישומים עיסקיים עם SilverLight, עם היכולת לבחור באופן גמיש, איפה אני רוצה לשים את התוצר (כולל בענן). וגם Productivity Power Tools ואפילו קצת על C#Next Async Programming.

בקיצור, הרצאת חובה לכל מי שרואה עצמו כמפתח מקצועי ו/או ראש צוות פיתוח מקצועי, ורוצה לקבל בהרצאה אחת, בדיוק בעומק הנכון, מה חדש, נכון לרגע זה, בכלי הפיתוח שבהם הוא משתמש יום יום.

הסיבה שאני מספר לכם את כל זה, זה לא כדי לגרום לכם להצטער שלא הייתם שם, ופיספסתם את ההרצאה המצוינת של גיא. אלא רק כדי להזכיר, שבגלל אחד מתוצרי השיפוצים והחידושים באולם דקל, ההרצאה של גיא כולה, הוקלטה באיכות מעולה, והועלתה לערוץ 9. כך שכל מי שפיספס אותה, יכול לראות את כל ההרצאה, כאשר החלק הראשון נמצא כאן והחלק השני נמצא פה.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. Avi Pinto16 באפריל 2011 ב 8:38

    משמח לדעת שמיקרוסופט ישראל התחילה להקליט את מפגשי הקבוצות.

    מקוה שזה יהפוך למשהו קבוע

    הגב