מפגש קבוצת משתמשי אנדרואיד במכללת אפקה 201103301800

3 באפריל 2011

למי שמרים גבה ושואל מה לי ולפיתוח יישומי Mobile, או לאנדרואיד, אני רק רוצה להפנות את תשומת ליבו, לכך שהבלוג הראשון בעברית על איך לפתח יישום ב Windows Phone 7, נכתב על ידי, עוד לפני שנה. כמעט מיד לאחר שמיקרוסופט הכריזה על הכניסה המאסיבית שלה לתחום הטלפוניה, בכנס MIX2010. וכבר כתבתי על היכולות החדשות של השחקן החדש ישן בשוק ה Mobile (ואני מדבר על מיקרוסופט) כאן וכאן.

קבוצת משתמשי האנדרואיד התכנסה הפעם במכללת אפקה, המפגש נערך באודיטוריום של המכללה, שהיה מלא מפה לפה (מעל 150 איש) כיבוד ושתיה בכיתה סמוכה, כל משתתף רושם את השם שלו על מדבקה ושם על החולצה, כדי שידעו מיהו. אווירה לא פורמאלית, בקיצור כל המרכיבים של מפגש קבוצת משתמשים.

android 136android 137

android 138android 140

android 141android 143

שוק המפתחים של מכשירי ה Mobile הינו שוק מאד מעניין. החלום הרטוב של היזמים בשוק הזה, הוא לפתח יישום, לשים אותו בחנות היישומים. שהיישום ייצור מספיק באזז שכמה מילוני איש יורידו אותו, ואז יש לך כמה מיליוני דולר בכיס. האמת היא, שהסיכוי שלך לעשות את זה, אם אתה חובבן, הוא פחות או יותר, הסיכוי שלך לזכות בלוטו, כי חלום לחוד ומציאות לחוד.

אבל כל הדיון הזה על אופי השוק, בא כדי להסביר, שבמפגש הזה תמצאו מגוון רחב של אוכלוסיות: יזמים, יועצים, ספקי שרותים, פה ושם כמה מפתחים ואפילו מחפשי עבודה.

android 166android 165

דרך אגב, הבחור הנחמד הזה, שהזכיר לי את התמונה המפורסמת הזו, לא מחפש עבודה, אלא מחפש מפתחים, דבר שאמור להיות ברור, אם אתה מקפיד לשים לב לסימני השאלה והקריאה בשלט. אבל לא כל כך ברור, אם אתה מדלג עליהם. למעוניינים http://livepattern.com/CaseStudy.html

מירב האקשן התרחש לפני הארוע ובאמצע הארוע, בהפסקה, בכיתת הקפה (על בסיס פינת הקפה, שהיא כידוע לכל הנקודה, שבה נלקוחות בחברת הי טק טיפוסית, כל ההחלטות החשובות, ובה מתבצעת בפועל, כל העבודה היעילה של הארגון).

 android 146android 147android 169android 221

הארוע נפתח באיחור מקובל על ידי מנהל הקבוצה, שהציג את התכנית הגדושה לערב הזה. אני חושב שזה רק הוגן להזהיר אתכם מראש, שזה באמת היה ארוע ארוך, שהסתיים לקראת עשר בלילה.

 android 175android 144

ההרצאה הבאה היתה של ערן אהרונסון מחברת Intuitive UI שעלה לבמה על תקן מרצה במכללה. שסיפר על קורס ישומי הסלולר, שהוא, ביחד עם עוד שלושה מרצים (גלעד גרובר מ TelMap, אודי נחום מ UDI ונועם לוטנר) העבירו במכללה. בקורס השתתפו 30 סטודנטים ממסלול הנדסת תכנה של המכללה רובם מהשנה הרביעית. שתוך 13 שבועות עברו מסטטוס של מפתחים סתם, למפתחי יישומי Mobile על אנדרואיד.

android 178android 170

ערן עדכן את הקהל, שכחלק מהמפגש, חמש מבין עבודות הגמר יוצגו למשתתפים. ובסוף המפגש תיערך הצבעת SMS, שתקבע מי המנצח. ומיד הוצגה המצגת הראשונה מבין החמש, שהיתה של חנות יישומים לישומי אנדרואיד של אורן ורננה

 android 161android 198

לאחר מכן עלה לבמה איתי נווה מחברת exent. שדיבר על הגישה היחודית של החברה שלו, להפצה של משחק, על פלטפורמות שונות, בסגנון של Game On Demand. בין השאר הוא דיבר על החזון של "אותו משחק על כל סוגי המסכים" (די קרוב ל Three screens and the cloud של מיקרוסופט). וגם הציג פיתוח, המאפשר לשחק על מסך הטלויזיה מהטלפון הנייד.

android 207android 211

לאחר מכן הוצגו עוד שני ישומי סטודנטים. משחק של חיפוש אוצר של רונאל וענבל

android 149android 232

ומשחק בישול של גליה וקטיה

android 242android 239

לאחר מכן יצאנו להפסקה שעיקרה מינגול. לאחר ההפסקה הוצגו עוד שני ישומי סטודנטים, דו קרב אקדחים של טל ורז

android 150android 273

ומשחק מבוך רב משתתפים של איגור ופיטר

android 151android 279

היו עוד משחקים אבל הם לא נכנסו לתחרות

android 159android 152android 153android 154android 155android 156android 157android 158

אני חושב שזה מאד מרשים, לראות כמות כזו של יישומים, עם עיצוב שנראה מקצועי גם במבט שני, ועם התנהגות של משחק אמיתי (גם בהתחשב בהחריקות הקטנות שהיו פה ושם). וקחו בחשבון שכולם נעשו על ידי סטודנטים שנה רביעית, עם צוות של ארבעה מרצים, כשהמטלה היתה מרעיון למוצר עובד, תוך 13 שבועות בלבד. שאפו למרצים ולסטודנטים וכמובן למכללה שנתנה במה לקורס הזה. 

אני אעשה פה Spoiler, ואספר לכם כבר עכשיו, שמי שזכה בתחרות, זה היישום של הדו קרב. שגם נתן סיפור ועלילה מושכים, וגם שילב אותם יפה עם אלמנטים של חישני מיקום וסביבה של הטלפון. וגם נתן תחושה ריאליסטית של דו קרב. החל מהרגע שאתה מקבל את ההזמנה לדו קרב (בטלפון כמובן), דרך השליפה, ועד ליריה עצמה ולפגיעה במטרה. כאשר האקדחים הם הטלפונים הסלולאריים עצמם.

android 272android 324

ההרצאה האחרונה של הערב היתה על הדרכים השונות לעשות כסף מיישומים בעולם ה Mobile והועברה על ידי תמר שחר מחברת AppSnips, שכיסתה בהרצאה שלה המון נקודות מעניינות הקשורות לדרכים לעשות כסף מיישום. בעיקר בקונספט וביתרונות של שימוש ב In App Payment ככלי ליצירת הכנסות מהיישום.

android 289android 312

כמו שהבטחתי לכם, זו היתה תערובת של המון סוגי משתתפים, עם פריסה רחבה מאד של נושאים, ועם המון המון מידע רלוונטי למפתחים בתחום ה Mobile. הערב הסתיים בסביבות 21:45 (כן כמעט 4 שעות), ומבחינתי היה שווה כל רגע.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. אבי10 באפריל 2011 ב 15:05

  אפשר קצת יותר פירוט פעם הבאה על תוכן ההרצאות ?

  קצת מה נאמר ותיאור כללי לפחות (אי אפשר לדרוש את כל התוכן)

  של תוכן ההרצאה

  קצת במה עסקה ההרצאה של APPSNIPS וכ'

  הגב
 2. GadiM10 באפריל 2011 ב 17:14

  הי אבי,
  יש רק 24 שעות ביממה, מצטער.
  הרבה מהחומר שנידון בהרצאות נמצא גם באתר הבית של כל אחת מהחברות (שאליו צירפתי קישור).

  הגב