הרפתקאות בדרך לרדמונד וחזרה חלק ג

9 בדצמבר 2010

תגיות: , ,
תגובה אחת

יום שני של קורס ה HPC, עשיתי את הטעות הקלאסית ושכחתי לכבות את הנייד כשהלכתי לישון. לקוח העיר אותי ב 3 בבוקר ואחר כך כבר לא הצלחתי להרדם. קמתי מוקדם, עבדתי קצת, ב 7:48 יצאתי לכיוון הכיתה. לא ירד גשם אבל היה קר ואפור, הגעתי לכיתה ב 8:03 כשאני מצלם כמה תמונות בדרך.

Redmond 017Redmond 018Redmond 006Redmond 013

התקדמנו בחומר של הקורס, דיברנו על כל השיטת לעשות ריבוי נימים, החל מהמסורתיות וכלה במעבר ל Tasks. אחר כך עברנו למימשק המתכנת לשרת, בנינו ניהול עצמי של משימות וסיימנו במבוא ל MPI. הנושא של MPI לא היה לי מוכר, אבל הוא מאד קרוב לטכנולוגיות אחרות שבהן כבר השתמשתי בעבר, אז המיפוי היה יחסית פשוט.

באיזה שהוא שלב, באחת המעבדות, הראתי למרצה קיצור דרך טכני לפתרון בעיה, שהוא לא הכיר. הבחור זינק לתיק שלו בקריאות קרב, שלף ארנק, ולעיני כולם נתן לי שטר של דולר, כשהוא דופק אותו על השולחן, בתנועה שגרמה לרעש להישמע בחצי מהבנין. מסתבר, שזו דרך מקובלת באזור שלו, להביע הערכה. יופי נחמה, תאמינו או לא, סלק היה יותר לבן ממני. לא ידעתי איך לצאת מזה, בסוף עלה בדעתי רעיון, ביקשתי ממנו שיחתום על השטר, והבטחתי לו שאני אמסגר את זה, ואשים מעל השולחן שלי, כמזכרת מהקורס וממנו. מאותו רגע ואילך, השתדלתי לשמור על פרופיל נמוך, ולהסתתר מתחת לשטיח, בכל פעם שהוא התקרב אלי. להלן השטר עם החתימה.

  Redmond 001

בסוף היום פגישות עם חברים, אפילו הדלקתי נר שביעי של חנוכה. לילה שקט עבר על כוחותינו אבל ב 4:00 בבוקר התעוררתי ללא יכולת להרדם, מה שנקרא Jet lag מאוחר. אז התישבתי לעבוד קצת.

כשיצאתי מהמלון לכיתה ירד גשם, לא מבול כזה, אבל עדיין גשם. הלבשתי מעיל גשם עלי ועל התיק והלכתי בגשם כשאני שר (לא באמת). הגעתי לכיתה כשאני יבש לחלוטין והתיק קצת רטוב בחוץ, למרות הכיסוי שלו. שום נזק לציוד, אבל אני לא אוהב ללכת בגשם. אני שוקל ברצינות, בפעם הבאה שאגיע לאזור הזה, לשכור רכב, ולו רק בגלל מזג האויר הסגרירי ששורר פה תמיד.

בצהריים הטמפרטורות עלו, ושברו את השיא של הטמפרטורה לעונה. אמרו בטלויזיה שכבר הרבה שנים לא היה להם חום של 51 מעלות בעונה הזו (למי שלא יודע לתרגם מפרנהיט לצלסיוס, אז מדובר בטמפרטורה של 10 מעלות). בגלל החום הפעילו בכיתה את המזגנים (אני לא צוחק). מה אני אגיד לכם, תפסתי אמריקה.

היום השלישי הוקדש כולו ל MPI, תחום שהיה לי חדש ועכשיו כבר לא.  החלק המענין מבחינתי כמובן היה debugging של MPI. זו לא בעיה טרויאלית לדבג תהליך שרץ במקביל על 1000 מחשבים, וזה מחייב צורת עבודה שונה מהרגיל, ושימוש בכלים שונים ממה שרגילים. לשמחתי, היה כלול בקורס גם קטע על ETW ועל Tracing, וגם על כלים תיאורטיים לבדיקת נכונות תכנית, וגם כלים לאיחוד ומיזוג לוגים. גיליתי כמה כלים שאני לא מכיר. מצד שני היו כמה כלים שאני מכיר שהיו חסרים.

מאחר וכל הדברים האלה הם כלים שאני עובד איתם על בסיס יומי. ניצלתי את זמן המעבדה ואת זה שהיה לנו Cluster פרטי, כדי לעשות כמה דברים שלא היו רשומים בחוברת המעבדה. המרצה התגנב מאחורי תפס אותי על חם. עשיתי איתו הסכם, שהוא לא מביך אותי יותר בפומבי, ואני אראה לו מה בדיוק מה עשיתי. אז לאחר שכולם הלכו הביתה, נשארנו לשחק קצת (כמה שעות טובות) ועל כל טריק שאני הראתי לו ב Production Debugging, הוא החזיר לי במשהו מתקדם ב MPI. אני די בטוח שאני הרוחתי מהעיסקא הזו יותר ממה שהוא הרויח. אבל מה זה משנה, העיקר שהיה כף. כבר אמרתי לכם באיזה שהוא מקום שהמרצה הוא Joe Hummel ? ושהוא מקצוען ? אז אם יצא לכם להשתתף בכנס או בקורס שבו הוא מרצה, אל תפספסו אותו. 

חזרתי למלון בגשם רסיסים כזה, וישבתי לכתוב את ההרפתקאות שלי. המוח שלי נפוח מ MPI, ואני הולך לישון. לילה טוב רדמונד.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

  1. גיא11 בדצמבר 2010 ב 7:37

    שלום גדי,

    זה גיא מרפאל שדיבר ב-teched. ממש נחמד לקרוא על החוויות מהקורס ומהמקום.

    נשמע קורס מעניין.

    הגב