הרפתקאותי בדרך לרדמונד וחזרה חלק א

6 בדצמבר 2010

תגיות: ,
אין תגובות

למי שלא יודע אז אני נוסע לרדמונד להשתתף בקורס HPC. מי שלא יודע מה זה HPC, אני מבטיח שבאיזה שהוא שלב אני אכתוב על זה פוסט, ואולי אפילו יותר מאחד.

גיליתי קצת במאוחר בהתחשב בכמות הטיסות שעשיתי בימי חיי, שעדיף לנסוע לארה"ב בשעות היום, גם אם זה כרוך באבדן של יום עבודה, כי בעצם אנימרויח יום עבודה. בעולם המחובר של ימינו, לא משנה לך אם אתה יושב על כורסא במטוס או על כסא במשרד. כל מה שאתה צריך זה בעצם מחשב חסכוני מספיק, עם בטריה גדולה מספיק. זה שאתה מנותק מהרשת 12 שעות, זה לא סוף העולם, כפי שלמדו לפני זמן קצר כל מנויי סלקום (שאני נמנה עליהם).

אז מצאתי את עצמי קם ביום ראשון בשעה נורמאלית, שותה קפה עם זוגתי (שתחיה) ונוסע לשדה התעופה, יושב לי באולם ההמתנה בשדה, ועובד ללא הפרעות, ואז עולה לטיסת קונטיננטל 85 לניוארק, שיוצאת ב 11:15, כאשר אני כבר חיסלתי חצי יום עבודה. אני מגיע למושב שלי במטוס ומוצא שם את נועם שפר מסלע, הסיכוי למצוא במטוס מישהו שאתה מכיר הוא לא מי יודע מה. למצוא מישהו שאתה מכיר, במושב לידך, שנוסע גם כן לרדמונד, לקורס אחר, זה ממש השגחה אלוהית.

 yomuledet 060

נועם הרבה יותר ותיק ממני בטיסות, הוא גילה לי שבמטוסי קונטיננטל יש חשמל (אמיתי כזה ממש 110V) מתחת למושב. אני תמיד שמח ללמוד דברים שאני לא יודע, יופי קונטיננטל, רשמתי לתשומת ליבי, חסר רק חיבור אינטרנט חופשי, ואני לא יורד מהמטוס שלכם. אז יצאתי מיד ממוד חסכון במחשב, התחברתי לחשמל, וניצלתי את עודף הכוח כדי לגמור להתקין ולבדוק את מערך ה HPC שבניתי לי על המחשב כהכנה לקורס. אמנם חמש מכונות וירטואליות 64 ביט שרצות בו זמנית על מכונה עם 4G זכרון זה לא מתכון מבטיח לביצועים, אבל לשמחתי הביצועים היו סבירים, וממילא המטרה כאן היא POC ולימוד תהליכים ולאו דווקא ביצועים. דרך אגב, לשקע הזה יש הגנה אוטומטית מצריכת חשמל מוגזמת והוא מנתק אותך אם אתה מושדך יותר מדי חשמל במכה אחת (לידיעת חברי וידידי פאבל ואלון)

אחד היתרונות לעבודה בטיסה טרנס אטלנטית, היא היכולת שלך לראות סרט או סדרת טלויזיה לפי בחירה בזמן שאתה ממתין למשל ש Visual Studio יגמור להתקין את עצמו. אז ראיתי כמה פרקים מאווטר מכופף האויר (המצוייר המקורי, לא הסרט). בערך שעברנו את גרינלנד נפלה מערכת התצוגה במטוס, ומישהו עשה לה Restart. כמובן שמייד שלפתי מצלמה כדי לצלם את המסך הכחול, רק שמשום מה הוא לא היה כחול אלא שחור, והיה שם ציור של פינגויין למעלה בפינה בזמן שהמערכת התניעה, עם המון שורות עם מילים מוזרות. מסתבר שהתעופפויות זה לא מחלה שאופינית רק למערכת חלונות.

yomuledet 075

מניוארק טיסת המשך של עוד כמה שעות לסיאטל. אני לא יודע אם סיפרתי לכם כבר פעם שאני שונא לטוס. בטח טיסות ארוכות כאלה. בשלב הזה כבר היה לי ממש כואב בחלק האחורי למרות שהקפדתי לקום כל שעתיים ולמתוח ולעשות התעמלות ליד השרותים. הגעתי למלון, התארגנתי לשינה, מחר ב 9:00 מתחיל הקורס. לילה טוב רדמונד.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *