חוויות מהיום הראשון שלי בטק אד שלא הספקתי לספר לכם עליהם חלק ב

30 בנובמבר 2010

4 תגובות

מליאת הפתיחה נערכה בנמל, ונסענו לשם מהמלון באוטובוס. הטק אד הזה גדול מדי על מדינת ישראל, למען האמת, אין מקום טוב בארץ עם כל הנדרש כדי לרכז בו כמה אלפי איש, לכנס רציני, לכמה ימים. גם אילת קטנה עלינו, אין מקום מספיק גדול למסיבה ולמליאה. אז הפתרון הוא לצאת חצי לחו"ל, דהינו אל ההאנגרים הענקיים של נמל אילת. למזלנו, לא דרשו דרכונים, ולא העבירו אותנו את כל התהליך של יציאה לחו"ל, ולא נדרשנו להצהיר במכס שחזרנו, אבל היינו ממש במרחק נגיעה מהספינות.

איך שנכנסתי לאולם כבר קיבלתי מצב רוח טוב, פגשתי גם את משיח וגם את הרב דוט נט (לחצו על התמונות לקישור), וזה כבר היה סימן טוב לבאות.

TechEs_Il 003TechEs_Il 004

אחר כך תפסתי לי עמדה נוחה בשורה השניה, קצת ימינה ואחורה לדני ימין, שכמה טכנאים עסקו בכיוונונים אחרונים של חיבורו למימשק האלקטרוני של הארוע. האורות כבו והתחיל המופע. קודם כל נדלקה מנורה, ומישהי התחילה לנגן בכינור, ואז לאט לאט נבנה מאחוריה מופע שלם, שהתחיל בקרן רחוב עזובה והסתיים בעיר מלאה רקדנים, ואפילו טטריס היה שם. אני לא יודע אם הקליטו את זה, ואם ההקלטה מסוגלת לשקף בכלל את החוויה הרב מימדית שהיתה שם, אבל אני מאד נהניתי מכל רגע, גם מהחוויה האומנותית, וגם מהבחינה הטכנית מתוך הבנה והערכה למורכבות הטכנולוגית של המופע הזה. אני יודע שתמונות לא מסוגלות לשקף את מה שהיה שם אבל קבלו בכל זאת כמה.

TechEs_Il 010TechEs_Il 013TechEs_Il 020TechEs_Il 021

אחר כך עלו לבמה ניר טנצר וסיגל קלמנסון קושניר והתחילו את הערב. ניר היה מאד אנרגטי ומלא התלהבות, סיגל שמרה קצת יותר על פאסון, וידאו, תודה לשותפים. אחר כך עלה לבמה דני ימין שקודם כל הודה לכולם אחר כך דיבר על ההתגלות שהיתה לו שהביא לחידוש המסורת של טק אד, העלה לבמה את איציק בנבנישתי מנכ"ל בז"ק (חסות פלטינום) שהחמיא לעתיד ולסיום דני הקריא שיר של דוד אבידן.

TechEs_Il 028 TechEs_Il 032TechEs_Il 045

לאחר מכן התחיל דמו מאד מורכב מבחינה טכנולוגית, שכלל מעל עשרים מיני דמוי-ים שונים, שהדגימו כמעט כל טכנולוגיה חדשה (וגם כמה ישנות) שיש למיקרוסופט. מבחינה טכנולוגית, זה היה דמו מרתק. אבל לא כל הקהל היה מסוגל להעריך את היופי הטכני שלו, ולקראת הסוף שלו, החלה נדידה מסויימת החוצה. אני דווקא נשארתי עד הסוף וגם נהניתי, אבל אני פריק של טכנולוגיות, כך שאני לא דוגמא טובה.

סתם כקוריוז, גם אני הופעתי על המסך כחלק מהדמו (ותודה לצביה שהביא אותי עד הלום).

TechEs_Il 066TechEs_Il 070

מפגש המליאה הסתיים ברוח קצת יותר קלה, עם ניר טנצר, מנסה בשארית כוחותיו, ובמאמץ פיזי ניכר, להגן על הכבוד הגברי האבוד של כולנו. מול אוסף של אמזונות, שדיכאו אותו עד עפר, משחק אחר משחק, ב XBox עם הקינקט החדש. וחשוב להדגיש שניר התאמן שעות רבות לקראת הטורניר הזה. אל תיקח את זה קשה ניר, אנחנו עדיין אוהבים אותך.

TechEs_Il 079TechEs_Il 087

לסיום הוצג פרויקט True You. לכו לאתר במקום להסתכל על התמונות, ותבינו לבד מה הפסדתם.

TechEs_Il 091TechEs_Il 093

בתום המליאה יצאנו לערב השותפים, היו כמה משתתפים שזכו בזכות הנדירה לראות את אילת מלמעלה, כשהם תלויים חוט דק של מנוף. אני לא בטוח שאני הייתי עולה לשם, גם אם הייתי זוכה, אבל זה עניין של טעם אישי כמובן.

וTechEs_Il 094

אחר כך עשיתי סיבוב מהיר על כל הדוכנים, אספתי מזכרות לילדים, אכלתי גלידות, שתיתי סידר, צילמתי כל מיני אנשים ודיברתי עם כל מיני אנשים.

TechEs_Il 095TechEs_Il 097TechEs_Il 098TechEs_Il 099

לא יודע איך הזמן עבר כל כך מהר, אבל פתאום מצאתי את עצמי לבד, בהאנגר חשוך, יחד עם הטכנאים שמפרקים את הציוד. יצאתי מהר החוצה, עליתי על אוטובוס, חזרתי למלון "עיפים אך מרוצים". הזמנתי השכמה לשעה 5:00 כרגיל והלכתי לישון. לילה טוב טק אד.

לכל הפוסטים שלי בנושא TechEd 2010 Eilat.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 תגובות

 1. קשת30 בנובמבר 2010 ב 20:36

  נשמע שהיה מעניין…

  הגב
 2. Ella Maschiach30 בנובמבר 2010 ב 23:03

  המשיח אוהב אותך גדי! (ואני מרשה לעצמי לדבר גם בשם עדלי :))

  הגב
 3. Daniel Matalon1 בדצמבר 2010 ב 0:44

  thanks for the pix

  הגב
 4. Shlomo1 בדצמבר 2010 ב 18:10

  תודה – ואני שוב מתנצל על הפיספוס של ההרצאה שלך (חמרמורת), האם תעביר אותה שוב בקבוצות המשתמשים ?

  הגב

חוויות מהיום הראשון שלי בטק אד שלא הספקתי לספר לכם עליהן חלק א

תגובה אחת

איך הגעתי לאילת כבר סיפרתי לכם, גם סיפרתי לכם מה היתה התכנית שלי ליום הראשון. אז הלכתי להרצאת הפתיחה של מסלול המפתחים. הבעיה בהרצאות פתיחה היא תמיד עומק לעומת רוחב, היו כמה מסרים טכניים/שיווקיים כמו למשל שכלי הפיתוח של מיקרוסופט מכסים מקצה לקצה את כל הפלטפורמות, החל מהטלפון הנייד וכלה בענן, בדיוק באותה קלות ובדיוק אותה צורה, כאשר אותי יישום יכול לרוץ על כל אחת מהסביבות ההטרוגניות מבלי שיהיה צורך ליישם תהליך פיתח נפרד לכל פלטפורמה. היכולת הזו דווקא יוצרת יותר עומס על ארכיטקט היישום כי שיש לך כל כך הרבה אפשרויות לבזר את היישום עם כל כך הרבה קוביות לגו, הקישוריות הופכת להיות חשובה (לא סתם בזק נתן חסות פלטינה על הארוע), ובחירת הקוביות הנכונות ובעיקר קינפוג מנגנוני החיבור וההחלפה ביניהן, הופכת להיות נושא מרתק בפני עצמו.

את המצגת הוביל גיסון זנדר, סגן נשיא בכיר במיקרוסופט, שתחום כלי הפיתוח נופל בגזרת האחריות שלו. גיסון לא לקח את כל הבמה לעצמו, הוא ניהל את קטעי הקישור והעלה שחקני חיזוק שיעזרו לו. שחקן חיזוק ראשון היה מיודעינו יוחאי קרייתי, שעושה חייל ברדמונד. לאחריו עלה נועם קינג מיודעינו, שחקן רכש חדש במיקרוסופט ונגן סקסופון ידוע. למזלו הרע של נועם רשת האינטרנט נפלה באמצע ההדגמה שלו (מישהו בטעות משק את התקע מה Switch ששירת את הל המלון, אם כל כך מעניין אתכם מה בדיוק קרה). התוצאה היתה ניתוק מיידי של כל המלון וכל רשתות המלון מה Data Center בצורה נבזית במיוחד כי הכל נראה עובד רק אין קישוריות למרכז. כאן נועם הראה שהוא באמת מלך, בתנאי לחץ, מול VP בכיר של מיקרוסופט ומול קהל צמא דם, התחבר לרשת מחדש דרך הרשת הסלולרית והראה לא רק יכולת פתרון בעיות בתנאי לחץ, אלא גם את הגמישות הרבה של התשתית המיקרוסופטית שאותה הוא הדגים. זו אמנם לא היתה הדוגמא שהוא תכנן במקור, אבל התוצאה לדעתי היתה אפילו יותר מרשימה. הייתי ממליץ למיקרוסופט להכניס תכלות כאלה באופן יזון לחלק מהדמויים שלהם.

TechEd_il 002TechEd_il 013TechEd_il 022TechEd_il 025

משם הלכתי להרצאה של סטפן טיוב שעליה כבר כתבתי. משם חזרתי לבית המלון לאכול ארוחת ערב בדרך להרצאת המליאה וארוע השותפים עליו אספר בהזדמנות אחרת כי אני צריך עכשיו לנוע לכיוון האולם שבו אני מרצה הבוקר.

להתראות באילת.

לכל הפוסטים שלי בנושא TechEd 2010 Eilat.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

 1. גיזי בן-טובים8 בדצמבר 2010 ב 23:23

  בתור אחד שלא זכה להשתתף, תודה על המידע הרב שהוספת לי ועל הכתיבה החיה והמרתקת.

  הגב