הרצאה על Agile עם בריאן קלר

30 בנובמבר 2010

אין תגובות

בריאן הוא איש מקצוע עם נסיון בתחום ה Agile ושאר מתודולוגיות ה XP המקובלות בימינו. והוא מכיר את ה TFS היטב. הצרוף הזה גרם לכך שההרצאה שלו היתה מכרה זהב לכל מי שמנסה לנהל פרויקט מכל סוג של XP באמצעות TFS. בריאן הסביר ובעיקר הדגים בצורה הכי מעשית שאפשר איך צריך מנהל צוות שעובד עם TFS ועם כל סוג של XP לעבוד. נכון שהוא השתמש בשבלונה של Agile אבל הוא הפנה מיד בתחילת ההרצאה להרצאה דומה שנתן Bjork בטק אד האחרון בברלין שניתנת להורדה ומראה את אותם הדברים עם  Scrum. חשוב לציין בהקשר הזה שהשבלונה של TFS Agile רחבה יותר מזו של ה Scrum אבל המינוחים שם שונים כל שמי שרוצה להיצמד למינוחים המקובלים ב Scrum יכול לעבוד איתה ולעומת זאת מי שהמינוחים לא מפריעים לו יוכל להפיק יותר תועלת מהשבלונה של ה Agile.

הקהל שהגיע להרצאה היה מאד ממוקד, כולם כמעט היו אנשים שמשתמשים במתודולוגיה גמישה זו או אחרת. רובם גם משתמשים ב TFS. בריאן שאל על זה בתחילת ההרצאה והתאים את עצמו לקהל.

TechEd_Il 013

בריאן התחיל בתקציר מהיר מאד של עקרונות הפיתוח הגמיש, התמקד כדוגמא ב Agile והראה איך מנהל צוות צריך לנהל את כל אחד מהשלבים בתהליך ה Agile. ההדגמות לדעתי היו החלק החשוב ביותר בהרצאה כי היו בהם המון טיפים וטריקים ובריאן בכל שלב הראה לא רק את מה שה TFS יודע לתת אלא ממש מיקד את זה במה שחשוב למנהל פרויקט שעובד Agile, כשהוא מדלג על כל הדברים שאולי יפים ומענינים, אבל לא קשורים לנושא. המון מהדוגמאו היו ב Excel ואני לא צריך לספר לכל מי שמנהל באמת פרויקט אג'ילי, שהכלים היפים של הניהול הם נחמדים, אבל בסופו של דבר, האקסל הקטן שלך, הוא המנהל האמיתי של הפרויקט.

בריאן היה קשוב לקהל, הוא הגיב מיד לכל שאלה בקהל, ענה לעניין ונתן פתרונות מהשטע מבלי להסתיר בעיות ומבלי למרוח. אני די בטוח שהקהל מאד העריך את זה. אני רק מצר על זה שההקלטה הזו (כמו שלי) לא הוקלטה.

 TechEd_Il 016TechEd_Il 017

לקראת הסיכום בריאן עשה סיכום יפה על כל הדברים ש TFS נותן למנהל פרויקט, שיכולים לעזור רבות לקבלת תמונה ואיתור מוקדם של בעיות, כאשר הוא ממש ממקד את זה למנהל פרויקט אג'ילי. אמר כמה מילים על העתיד, הפנה שוב להקלטות של טק אד ברלין וקיבל (בצדק) הרבה מחיאות כפיים.

אחד המשפטים שבריאן אמר שמאד מצא חן בעיני, זה שהכלים יכולים לעזור עד גבול מסויים, אבל בסופו של דבר אנשים זה מה שקובע. או בתרגום חופשי שלי, TFS יכול לעזור לך, אבל הוא לא יכול לבוא במקום יכולות הניהול של ראש הצוות.

להתראות באילת.

לכל הפוסטים שלי בנושא TechEd 2010 Eilat.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *