סטפן טיוב על עיבוד מקבילי

28 בנובמבר 2010

אין תגובות

סטפן פתח בחוק מור (מאד צפוי) ועל ההבדל בין קצב שעון לכמות הליבות. אחר כך עבר לדיון על ההבדלים בניהול Threads בין הדור הקודם של דוט נט (3.5) ל 4 עם כל המשמעות של השינוי הזה על נושא המעבר ל Task במקום ל Thread כנקודת חלוקה בסיסית של משימות.

סטפן הוא איש של דוגמאות ומאלה שנהנים להראות קוד עובד. בדוגמא הראשונה הוא הראה שרק במעבר מ 3.5 ל 4 הקוד המקבילי רץ במקום 21 שניות, 2.1 שניות (ללא שינוי בקוד) רק בגלל הניהול השונה של תהליך ה Trade Pool.

בהמשך הוצג ה TPL ושוב באמצעות דוגמא שבשימוש ב Threads מביאה את המערכת לרוויה, מעבר לקונספט ה Task תוך שימוש ב TPL מאפשר לאותו יישום לנוע יותר מהר וגם לצרוך פחות משאבים.

לאחר מכן סטפן סקר את אבני הבנין החדשים שמסופקים לעולם המקבילי בגירסא 4 של דוט נט וענה לשאלות מהקבל. השאלות היו מענינות ויצרו רושם שרוב הקהל שהיה בהרצאה הזו ידע על מה הוא מדבר (בדקתי את זה אחר כך ען המרצה וזו גם היתה ההתרשמות שלו).

סטפן עבר משם לדוגמא של ספק לקוח, עם שימוש באבני הבנין המסופקות על ידי ה TPL. חשוב לציים למי שעוד לא שוחה בעולם המקבילי, שספרית השרות עם כל האופרטורים, היא אולי החלק החשוב ביותר בתשתית כדי לאפשר כתיבת קוד נקי ויעיל. אחר כך סטפן נתן דוגמא נוספות עם אקסל שמריץ מונטה קרלו. ועבר לדיון קצר על Cancel.

השלב הבא היה סקירה מלאה על כל התכונות הקשורות לעולם המקבילי של VS לאחר מכן סטפן הקדיש כמה דקות לכיוונים החדשים בעולם המקבילים שהוצגו ב PDC האחרון עם דגש קל על הפעולות האסינכרוניות החדשות (יש CTP, תוריד ותנסה).

השליטה של סטפן במקלדת היתה מרשימה, אין אצלו סניפטים, כל הקטעים החשובים נכתבים ביד. מאד מחובר לקהל ומגיב, מה לעשות מקצוען. הרצאת חובה לכל מי שעוסק בתחום המקבילי ורוצה לקבל את התמונה המלאה. אני מקוה שההקלטה תעלה מהר לאתר ומה שיותר חשוב, שניתן יהיה להוריד אותה למזכרת, למקרה ואתה נתקע באיזה שהוא מקום ללא אינטרנט, ויש לך שעה פנויה.

TechEd_il 036TechEd_il 041

להתראות באילת.

לכל הפוסטים שלי בנושא TechEd 2010 Eilat.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *