החזרה הגנרלית של מסלול ALM

27 בנובמבר 2010

ביום שלישי היתה למרצים במסלול ALM בטק אד חזרה גנרלית. כל אחד מהמרצים הציג את המצגת שלו, ואחר כך קיבל משוב מהקבוצה, שכללה בנוסף למרצים האחרים, גם כמה משתתפים חיצוניים למען האיזון. אה, למי שעדיין לא יודע, אני מרצה השנה ב טק אד באילת על כלי הארכיטקט החדשים ב Visual Studio 2010 כחלק ממסלול ALM.

למה אני מספר לכם על החזרה הגנרלית, כי זו היתה הפעם הראשונה שיצא לכל מי שהיה שם לראות במקום אחד ובזמן אחד את כל המצגות של המסלול.

alm 017alm 018

אז להלו רשימה של כל המצגות במסלול:

Day

Time

Subject

Speaker

Day2

08:00

End to End Application Lifecycle Management with Visual Studio 2010 Keynote

Tzvia Gitlin

Day2

09:45

A Lap Around Visual Studio 2010 Application Lifecycle Management

Brian Keller

Day2

11:30

Applied Software Testing with Visual Studio 2010

Shai Raiten

Day2

14:00

Getting started with Visual Studio Lab Management 2010

Coby Peled & Eran Ruso

Day2

15:45

Database Development Lifecycle with Visual Studio 2010

Dan Morgenstern

Day3

08:15

Visual Studio 2010 Architecture Guidance and tools

Gad J. Meir

Day3

09:30

Agile Project Management with Team Foundation Server 2010

Brian Keller

Day3

11:15

Customizing TFS 2010 Build and deploy Processes

Shmulik Segal

Day3

12:30

Test Driven Development with Visual Studio 2010 (Agile)

Ariel Gur-Arie

צביה פותחת ונותנת את המבט הכולל על התמיכה של Visual Studio ו TFS ב ALM. למי שמשתמש במערכות ניהול אחרות, ולמי שלא מכיר את היכולות של TFS בשילוב עם Visual Studio בתחום ה ALM, זו בדיוק ההרצאה הנכונה להיות. בונוס, צביה גם מציגה את שאר המרצים במסלול ועל מה כל אחד מהם ידבר, כך שניתן לקבל אוריאנטציה כללית ולקבל החלטות במה כדאי להשקיע (בכולם כמובן).

לא יצא לי לשמוע בחזרה את Brian Keller בגלל שהוא עוד לא הגיע לארץ בזמן שעשינו את החזרה, אבל למי שלא מכיר אותו, להלן קישור לבלוג שלו. הוא נותן שתי הרצאות, הראשונה ביום השני והשניה ביום השלישי של טק אד, ובהתחשב בחוות הדעת שהוא קיבל בטק אד אירופה, אני לא הייתי מפספס אף אחת מהן.

הנושא של שימוש בכלי ה Testing של Visual Studio 2010 ובעיקר ה Lab management הוא נושא שיש עליו דגש רב ב Tech Ed השנה. כמעט שליש מהמסלול עוסק בכלים האלה. זה לא נעשה ללא סיבה. יכולת הבדיקות ב Visual Studio 2010 בצרוף היכולות שנוספו ל TFS החדש, מהווים במפורש קפיצת מדרגה לכל מי שעוסק בתחום הבדיקות וה QA. במקום להשתמש באוסף של כלים חיצוניים, כל אחד מיצרן אחר, וכל אחד עם הבעיות והמגבלות שלו, אתה מקבל פה כלי חזק מאד, שיודע לעשות המון דברים שלא היו שם קודם, ומשולב בצורה מלאה בסביבת העבודה הטבעית של צוות הפרויקט.

את ההרצאה של שי ריטן על נושא ה Testing לא ראיתי, אבל כל מי שיציץ בבלוג שלו, יבין שמשעמם לא יהיה בהרצאה שלו, ומן הסתם היא תשמש בסיס לעוד הרבה פוסטים מעניינים של מידע שימושי בבלוג שלו.

קובי פלג וערן רוסו יציגו לכם את היכולות של ה Lab management תוך התבססות על סיפור לקוח מהשטח. ה Lab management הוא כלי חזק מאד לניהול סביבות בדיקה ובדיקות (גם אוטומטיות וגם ידניות). אני צריך פעם לכתוב פוסט על הבעיתיות של ביצוע בדיקות בסביבות הטרוגניות, קחו רק קומבינטוריקה פשוטה הנובעת מהצורך לבדוק מוצר על ארבע מערכות הפעלה שונות, עם כמה Service Packs שונים, כאשר יש גם 64 ביט וגם 32 ביט ובנוסף צריך לבדוק אותו עם או בלי כמה תוכנות אחרות מותקנות, ותקבלו בלי מאמץ 32 סביבות בדיקה שונות, איך מנהלים כזה דבר ? ל Lab Manager פתרונות. הרצאהת חובה לכל ראש צוות QA ו Testing בארגון בכל סדר גודל.

ההרצאה של דן שממוקמת בסוף היום השני פשוט הפילה אותי מהכיסא. היא בכלל לא היתה צריכה להיות במסלול הזה, אלא במסלול מסדי נתונים, וזאת למרות שהיא ALM קלאסי. הוא נוגעת בנימים הכואבים ביותר של כל DBA באשר הוא. כולם חושבים שהם יודעים איך מנהלים גירסאות של תכנה, עכשיו נראה אתכם מנהלים גירסאות של מסדי נתונים. איך אתה מכניס למערכת ה Source Control שלך סכמה של מסד נתונים, איך אתה מבצע Diff בין סכמות ? ומה עם Upgrade למסד נתונים קיים ? איך אתה מוודא שהסכמה של מסד הנתונים שאתה מספק עם המוצר החדש, והסכמה של מסד הנתונים של הגירסא הקודמת שעבר Upgrade, זהות ? איך אתה מבצע TDD על המבנה של מסד הנתונים ? הכל ועוד בהרצאה הזו. סיפור הלקוח שמוצג שם (על ידי הלקוח כמובן) הוא החלק הכי מעניין בהרצאה, ממש החלום הרטוב של כל מי שצריל לנהל גירסאות של מסדי נתונים בעולם האמיתי. הרצאת חובה לכל DBA ומנהל מסד נתונים, ולא רק של מיקרוסופט. אין ספק שמסדי נתונים, הם עכשיו חלק אניטרגלי מ ALM.

alm 021

על ההרצאה שלי אני לא הולך לדבר כאן. הדבר היחידי שאני יכול לומר, זה שלקבל את ההרצאה הראשונה על הבוקר שלאחר המסיבה זה אתגר, ומי שיכבד אותי בנוכחותו, יקבל תמורה מלאה על המאמץ.

 alm 022

למי שסקרן לדעת מה זו האזניה על האוזן, אז המחשב שלי תומך ב BlueTooth, ונמאס לי כל פעם שאני מקליט את עצמי לבקרה אישית ב One Note, לשמוע את עצמי מדבר מתוך חבית, ובעצמה משתנה, לפי המרחק שלי מהמיקרופון הפנימי של המחשב. אז חיברתי למחשב את האזניה של הטלפון, וככה אני יכול להסתובב חופשי, ולקבל איכות הקלטה טובה, גם במרחק של כמה מטרים טובים מהמחשב.

אחרי עולה שוב להרצות Brian Keller, ואני לא אחזור כאן על מה שכבר כתבתי קודם עליו. כדאי לבוא ולהקשיב לו.

שמוליק סגל ידבר על תהליך ה Build ב 2010, שעבר הרבה שינויים, ובעיקר שיפורים ותוספת. בין השאר שמוליק יראה שילוב של כלי הארכיטקט בתהליך ה Build, שזה מתקשר בצורה יפה לנושאים שאני מראה (ובעיקר מדגים), בהרצאה שלי. כל מי שהוא Build Master בארגון שלו, ולא משנה באיזה כלי הוא משתמש כיום, יגלה בהרצאה של שמוליק, שמה שנותן כיום ה Build בגירסא 2010, הן מבחינת עוצמה והן מבחינת הנוחיות של ה Build Master, מצדיק לעבור למערכת הזו הכי מהר שאפשר. ואם אתם לא מאמינים לי, בואו ותתרשמו בעצמכם אצל שמוליק.

לסיום המסלול ההרצאה של אריאל גור אריה על TDD ועל Agile ואיך TFS תומך בהם, ידידותי להם, ועוזר לך להכניס אותם בדלת הקדמית לצוות הפיתוח. אני לא צריך לומר לכל מי שעוסק בניהול של פרויקטי תכנה, שאי אפשר לעשות את זה עם Waterfall קלאסי, אלא צריך בדרך זו או אחרת לעשות את זה יותר זמיש (Agile). השימוש ב TFS נותן לך גם בקרה וגם גמישות, מה שמאפשר לך לרקוד בצורה טובה על שני העולמות, ובתור בונוס לספק תפוקה גבוהה יותר בפחות זמן מבלי לאבד את הבקרה. כדי להבין איך לעשות את זה בוא לשמוע את אריאל.

בתור שרברב של תהליכים, אני מוצא עניין רב בכל אחד מההרצאות של המסלול, ועל אלה שראיתי הרחבתי. אני מקווה שהפוסט הזה יעזור לכל לכל מי שנושא ALM מעניין אותו, ולכל מי שתהליך הפיתוח בארגון שלו חשוב לו, לבחור לאיזה הרצאות במסלול ALM כדאי לו ללכת, כל אחד בהתאם לתפקיד שהוא ממלא בשרשרת המזון של תהליכי הפיתוח וההטמעה בארגון שלו.

להתראות באילת.

לכל הפוסטים שלי בנושא TechEd 2010 Eilat.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *