על ניפוי שגיאות בתנאי שטח

30 באוקטובר 2010

אתמול סיימתי שבוע מתיש, אבל מרתק אי שם בניכר, שבו עבדתי עם צוות פיתוח שלם, על תכנה של ציוד מעבדתי מורכב, שהתעופפה בצורה בלתי מוסברת בזמנים הלא נכונים. זה מקרה קלאסי של סביבה שאתה לא יכול להשתמש בה ב Visual Studio כדי לדבג בעיה. כי ברגע שאתה מפעיל Visual Studio הבעיה פשוט נעלמת או הופכת לבעיה אחרת לחלוטין.

בכלל ל Visual Studio יש תכונה, שאותה הוא ירש עוד מימי ה Visual Basic העליזים, להסתיר מהמתכנת את העולם האמיתי ולתת לו עולם סטרילי ויפה שבו החיים ורודים והבעיות נפתרות מאליהם. ומילא Visula Studio, בואו נדבר לרגע על האמא הפולניה האולטימטיבית.

כשאמא פולניה אומרת שאצלה בבית מעולם לא נכנס ומעולם לא יכנס ליכלוך, היא מתכוונת לזה. אז מה קורה שאמא פולניה חוזרת מהקניות ונכנסת הביתה לסלון ומוצאת באמצע הסלון גופה שותתת דם. אמא פולניה לא מאבדת את העשתונות ועושה בדיוק את מה שכל אמא פולניה היתה עושה במקרה כזה. היא משמידה את הגופה, מפנה את השרידים לפח הקרוב, רוחצת את הרצפה והשטיח עם אקונומיקה, מעבירה את החדר ניקוי בקיטור ואחר כך ממשיכה ועושה את כל מה שאמהות פולניות עושות בדרך כלל. ואם תשאלה אותה על הגופה, היא תגיד לך שאצלה בבית מעולם לא נכנס ולעולם לא יכנס לכלוך.

מהבחינה הזו ה CLR הוא האמא הפולניה הקלאסית. כאשר ה CLR נתקל בארוע לא מוסבר, בואו ונאמר למשל שהוא חוטף פסיקה לא מטופלת שמגיעה מאיזה שהיא תת קומפוננטה כמו למשל רכיב COM, ocx, Remoting, או איזה שהיא חולירע אחרת. כל מה שה CLR יודיע לך (וזה עוד במקרה הטוב) זה משהו אנמי בנוסח "הי, היתה איזו שהיא בעיה קלה וטיפלתי בה". שלא לדבר על זה שבדרך, ה CLR ידאג לנקות באגרסיביות כל שריד לאותה בעיה, ועכשיו לך ותחפש את החברים שלך.

אז למי שרוצה ללמוד קצת על העולם המופלא של ניפוי שגיאות בתנאי שטח, ב 14/10/10 אני מעביר (בארץ ובעברית) את הסדנה שלנו (שלושה ימים) על ניפוי שגיאות בתנאי שטח, ונשארו לנו עוד כמה מקומות (שלושה למען האמת) פנויים. אז למי שמעונין ויכול לנוע מהר, מוזמן ליצור קשר עם סיגל שלנו.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *