מפגש ראשון בסדרה של נושאים ב-SQL Server למפתחי NET.

6 במאי 2010

תגיות: , ,
תגובה אחת

אמש התרחש המפגש הראשון בסדרה של ארבעה מפגשים על נושאים ב-SQL Server למפתחי NET. המפגש הראשון עסק ב Entity Framework 4.0 ו LINQ. המפגש הבא יערך ב 26/5 ויעסוק ב T-SQL למפתחים. המפגש השלישי ב 6/7 יעסוק ב כתיבת קוד NET. – י בתוך בסיס הנתונים והמפגש האחרון ב 10/8 יעסוק בניהול מסדי נתונים. הסדרה מועברת על ידי מרצים שונים, כל מרצה בתחום התמחות והיא חריגה בנוף הארועים. קודם כל המפגש הוא של שעתיים ומנוהל בסגנון של כיתה ולא של מפגש קבוצות משתמשים. הנושאים ממוקדים לקהל היעד. והנושאים הם טכניים ומעשיים ולא הדגמות שיווקיות.

הנושא של מה יכול המתכנת לעשות עם SQL ועם נתונים בכלל, הוא נושא שבדרך כלל מתכנתי NET. לא חשופים אליו יותר מדי. יש אמנם קבוצת משתמשי SQL, אבל מי שבא לשם הם בעיקר DBA – ים שלא מתעסקים יותר מדי עם תכנות, ובטח לא עם #C. היתה באמת חסרה בשטח הדרכה והסבר על נושא החידושים בעולם הנתונים, לקהל יעד ספציפי של מתכנתים. סדרת ההרצאות הזו היא בדיוק סגירת הפער בנושא עולם הנתונים לכל מי שעוסק בתכנות. אני לא יודע של מי היה הרעיון לעשות את סדרת ההרצאות הזו, אבל זה רעיון טוב, בזמן ובמקום. לדעתי כדאי להרחיב את העיקרון של סדרות נושאיות ממוקדות, גם לנקודות אפלות אחרות.

המפגש האשון הועבר על ידי גיל פינק מסלע ועסק ב Entery Framework עם הרחבה על גירסא 4 ובחידושים ב LINQ. גיל היה מאד ממוקד וחד, הגדיר בדיוק מה כלול ולא כלול בחומר, כיסה בסופו של דבר את כל מה שתוכנן, כולל דוגמאות וניהל נכון את שאלות הקהל. גיל הבטיח שהשקפים שלו יהיו באתר שלו וקיים, אבל זה לא אותו דבר כמו להיות שם.

  pj01 001 IMAG0025

IMAG0026

אני ממליץ לכל מפתח שרוצה להתעדכן בכל מה שקשור לעולם מסדי הנתונים, שירוץ לאתר הארועים של מיקרוסופט ישראל וישריין לו את חריצי הזמן של ההרצאות הבאות. לפחות לפי ההרצאה הראשונה, זה יהיה שווה את המאמץ.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובה אחת

 1. Gil Fink6 במאי 2010 ב 20:27

  הי גדי,

  תודה רבה על הפידבק החיובי.

  כמו שרשמתי בבלוג שלי, מאוד נהנתי להעביר את ההרצאה ומהקהל שהגיע והיה שותף מלא במהלך ההרצאה.

  בקרוב מיקרוסופט אמורה לפרסם סבב נוסף של כל ההרצאות שמתקיימות בסבב הזה עקב הביקוש הרב שהיה למפגשים הללו כך שמי שלא היה אתמול יוכל להגיע למפגש הנוסף.

  בברכה,

  גיל

  הגב