כנס Alt.Net Israel 2010 המפגש

27 במרץ 2010


הגעתי בבוקר מוקדם, ועברתי על התכנית שנקבעה אתמול לאחר שעזבתי. שלוש חריצי זמן, שלוש חדרי ישיבות.


altnet 206 altnet 207


היו בורקסים ועוגות לארוחת בוקר מתנת חברת TypeMock שנתנה חסות לכנס. ולא צריך לשכוח בהקשר הזה גם את חברת סירס ישראל (SHC) שנתנה את המקום. אחר כך חן אגוזי פתח ותזכר את הכללים (לא מעניין אותך תרגיש חופשי ללכת, היחידי שלא יכול ללכת זה מי שיזם את הנושא (אלא אם הוא נשאר לבד), לא להרביץ מכות, לא לירוק על הרצפה בלי לנגב, וכו')


altnet 210 altnet 212


התחלתי בקבוצה שעסקה בהמון נושאים מרתקים שכולם קשורים לפערי ידע. מה צריך לדעת מפתח מבחינה מקצועית, המתח שבין דרישות הארגון והשאיפות האישיות להתקדמות מקצועית, מוטיבציה להתפתחות מקצועית, כלים ואמצעים לסגירת פערי ידע והמון נושאים מעניינים קשורים אחרים של הדרכה והתפתחות מקצועית.


בניגוד לכנס הקודם, שבו דילגתי מקבוצה לקבוצה, הפעם ישבתי בדיון עד הסוף, כאשר אני תורם את דעותי האנרכיסטיות ונסיון החיים המופרע שלי, וסופג כמה שיותר מידע מהמשתתפים האחרים. מהנושאים שעלו שם יש לי חומר להמון פוסטים, ופעם איל"ז אני אכתוב סדרה שלמה, רק על נקודות ידע חשובות שהתעופפו בחלל החדר באותה שעה וחצי.


altnet 218 altnet 219 altnet 220


ואז הגיעה ארוחת הצהריים (פסטות) ולהזכירכם, הארוע היה בחסות חברת TypeMock, שמימנה את הפסטות ותודה לחברת סירס ישראל (SHC) שנתנה את המקום. כולם התרכזו סביב פינת הקפה (הגדולה), לשיחה על נושאים מקצועיים ולאכילה. היו גם כמה שהעדיפו לעזור לחסל כמה חתיכות פיצה שנשארו מאתמול. יש לציין שפינת הקפה של SHC היא חצי חדר אוכל כזה, ויש שם כל הציוד האלקטרוני הנדרש, כך שהתנאים הסביבתיים היו מעולים.


מאחר וזה כנס Alt Net – י, השיחות מסביב הם חלק חשוב מהארוע. ובהפסקת הצהריים עבר שם מידע מעניין, במהירות ובקצב שלא היו מבישים רשת גריד. לאחר מכן התפזרנו שוב לקבוצות, והפעם הלכתי למפגש שעסק בנושא אבטחה.


altnet 224 altnet 222


השאלה הראשונה (והיחידה בעצם) שעלתה על הפרק היתה האם Obfuscation זה דבר טוב או רע. אני לא האקר ומעולם לא הייתי (ואולי פעם אני אספר באיזה שהוא פוסט, למה קריירת ההאקריות שלי נפסקה עוד לפני שהתחילה). אבל אני נתקל המון בנושאי אבטחה במסגרת עבודתי כשרברב ומשמיד חרקים. אני מאד נגד Obfuscation ומאחר והנושא קרוב לליבי התלהבתי וקטלתי כשאני יורה לכל הכיוונים, וסליחה עם כל מי שחטף ריקושטים, הכל בא מהלב ועם כוונה טובה. גם הנושא הזה, ועוד המון נושאים קטנים וחשובים שקשורים לאבטחה, הם מקור לא אכזב לפוסטים, איל"ז.


הדיון נגמר מוקדם, ועוד הספקתי להצטרף קצת לקבוצה של ה Agile. היה לי הרבה מה לספר שם על הקשר של Agile ל MSF, אבל כבר לא נשאר זמן.


משם המשכתי למפגש השלישי והאחרון לאותו יום, לקבוצה שעסקה ה Performance. כפי שאתם בוודאי יודעים, Instrumentation זה תחום התמחות שלי, אני מאד חריף בדעה שלי, ש Instrumentation הוא מהדברים שצריכים להיות מתוכננים מההתחלה לתוך המוצר, בדיוק כפי ש Security צריך להיות טבוע במוצר עוד מתחילתו. היו המון דברים ששמעתי בדיון והיו מעניינים מאד, ובעיקר זוויות שונות לחלוטין על הבעיה מצורות ההסתכלות שלי. וגם כאן, יש לי המון מה להרחיב, בפוסטים עתידיים איל"ז.


דרך אגב, איל"ז זה ראשי תיבות של אם יהיה לי זמן, ולכן כל מה שמתוייג כאיל"ז, בטוח בערך כמו מפרט תכנה או מפרט דרישות מפורט, של פרויקט רב שנתי.


הדיון נגמר מוקדם, וחלק מהמשתתפים עזבו באמצע. אני עשיתי טעות איומה ונוראה ושאלתי למה הם עוזבים, וזה נחשב לחוסר נימוס עצום בעולם של ה Alt.Net, כי לפי חוק שני הרגליים, מותר לכל אחד לעזוב מתי שהוא רוצה, והוא לא חייב להסביר לאף אחד למה. מייד היה מי שהעיר לי על חוסר הנימוס (מה לעשות זה רק הכנס השני שלי בשיטה הזו), ומייד התנצלתי, ואני מנצל את ההזדמנות להתנצל שוב ששאלתי.


להגנתי אני רק יכול לומר, שהבעתי אתמול בפני חן, את החששות שלי, שהפורמט של Alt.Net, הוא אולי קצת יותר מדי אירופאי, ולא בטוח שהוא מתאים למדינת ישראל, שבה סגנון הויכוח הוא יותר אלים. אבל מצד שני, הייתי צריך לקחת בחשבון גם את העובדה שבתוך עמנו אנו חיים, ולכולם יש כבר מספיק נוגדנים לסגנון. אני חושב שבסופו של דבר, כמי שהשתתף כבר בשני כנסים כאלה. שלמרות הבדלי המנטליות. הסגנון הזה עובד גם בישראל.


altnet 233 altnet 234


בסיום התכנסנו כולנו, כמקובל בסוג הארוע הזה, לפגישת סיכום. התחושה הכללית היתה טובה, לא היו הרבה לקחים, ולאף אחד לא היה משהו מיוחד להוסיף.


altnet 244altnet 242


אז עברנו מייד להגרלת הפרסים למשתתפים. את הפרסים ברובם הביא אוהד, וכפי שרואים בתמונה הוא שמח ומאושר. הסיבה לכך היא שהוא גילה לקראת סדר פסח, שנשארו לו במחסן ערמות של מתנות. היו שם ספרים, חלונות 7 חוקי, ועוד כמה דברים טובים. וזו מבחינתו היתה הזדמנות פז לעשות ביעור חמץ.


 altnet 243altnet 241


אלמוני תרם לערמת הפרסים, כמה DVD – ים עם הקלטות ההרצאות של ה Dev Academy 4, שמישהו הספיק להוריד מהאתר הרשמי, לפני שהם נעלמו משם באופן מיסתורי (יש מישהו במיקרוסופט או בסלע, שיכול להסביר לי למה להוריד הרצאות מ MIX אין בעיה, אבל מ Dev Academ 4 יש ?).


החברה מ TypeMock, ניצלו את ההזדמנות להיפטר משאריות חולצות ה T שלהם. כך שזה היה כמעט פרס לכל משתתף (כמו מחשב לכל ילד בערך). ואז יצאנו כולנו שמחים ומאושרים הביתה.    


מי שלא בא לכנס הפסיד. אין לך הרבה אפשרויות לבוא וללמוד נושאים שמעניינים אותך, סביב שולחן דיונים, שאתה גם יכול לתרום וגם יכול לקבל. אני מאד נהניתי, ולמדתי המון דברים חדשים. אני מקווה שגם תרמתי מעט מהידע שלי למשתתפים האחרים, כי זה בעצם כל העניין בכנס הזה, תרום לי ואתרום לך. כפי ששמתם לב, היו פה ושם נסיונות לצלם את המפגשים בוידאו, ואני מניח שבאיזה שהוא שלב בעתיד, ההקלטות הללו ישוחרר לקהל הרחב.

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 תגובות

 1. דורון27 במרץ 2010 ב 21:32

  איכשהו הלכת לכל הסשנים שאני לא הלכתי אליהם, וכשאני קורא כמה היה מעניין שם יש לי תחושת החמצה, כי יכולתי ללמוד ולתרום גם בהם. אני מקווה שהסרטונים יעלו לרשת מהר ואוכל להתרשם.

  אה, כן, ולחברה קוראים Typemock עם K 🙂

  הגב
 2. GadiM27 במרץ 2010 ב 21:41

  תיקנתי, תודה

  הגב
 3. סשה גולדשטיין28 במרץ 2010 ב 8:55

  היי גדי,

  אני לא יודע מה קורה באתר הרשמי, אבל באתר של סלע ההרצאות עדיין שרירות וקיימות וניתן לצפות בהן:

  http://www.sela.co.il/…/dev4.html

  סשה

  הגב
 4. GadiM28 במרץ 2010 ב 10:40

  הי סשה,
  הבעיה לא עם הצפיה אלא עם היכולת שלך להוריד את ההקלטות למחשב שלך ולצפות בהן Offline, מה שמאפשר לך לראות קטעים לא חשובים במהירות כפולה, ולהאיט קטעים שאתה רוצה להתרכז בהם, וגם לראות את הכל Off Line. היו באתר קישורים להורדת ההקלטות, וכרגע אין.
  אני כמו הרבה אחרים, זקוק ליכולת להורדה של ההקלטות לעבודה יעילה. אתה יכול להוריד את כל ההקלטות של MIX בהרבה פורמטים, יכולת לעשות את זה באתר של ההקלטות של ה Dev Academy 4, ומישהו הוריד את האפשרות הזו באופן יזום ומודע. ואני כמו הרבה אחרים לא מבינים למה.
  מקווה שהבהרתי את הנקודה (למרות שאני חושב שהיא היתה מאד ברורה גם קודם).
  גדי

  הגב
 5. Maayan H26 בדצמבר 2011 ב 2:54

  היי גדי,

  נתקלתי בקהילת ה-ALT.NET לאחרונה, ובין היתר צפיתי בסשן הביצועים ומיכשור המדובר.
  היה מצויין, אגב, ואני מאוד מעריך את הגישה שלך לעבוד קודם כל עם תשתיות קיימות כמו PerformanceCounters.

  לגבי "אנשים עוזבים" – קשה לי לשים את האצבע על המקום המדוייק, אבל הדיון באיזשהו שלב סטה והלך לכיוונים פחות מעניינים לקהל הרחב (לדעתי). גם אני כצופה בסטרימינג "עזבתי" לקראת הסוף 🙂

  איל"ז צפה בהקלטה ואולי ייפול לך אסימון.

  איל"ז, אגב, הוא אחלה מושג. אני אהבתי, ואני מרחיב אותו לכל הגופים (לי \ לך \ לנו \ להם).

  הגב