קבוצות המשתמשים של מיקרוסופט ורשימת הרצאות לשימוש אישי II

17 בינואר 2010

תגיות: ,
אין תגובות


לפני די הרבה זמן (אפריל 2007) ריכזתי בבלוג את דעתי על החשיבות של קבוצות המשתמשים, ובאותה הזדמנות ריכזתי שם את רשימת ההרצאות שלי בקבוצות המשתמשים השונות לאורך תקופה של כמה שנים. הרישום הכי עתיק שמצאתי, היה הרצאה שלי על Multi Threading משנת 2001 בקבוצה של ++C, ודי משעשע היה לשים לב, שההרצאה הראשונה שלי בקבוצת Windows Developers שנערכה רק לפני כמה שבועות, עסקה במבוא ל Parallel World. ההומור נובע מזה שקבוצת מפתחי חלונות, היא בעצם ההקמה מחדש של קבוצת ה ++C המקורית, זו שחיה ובעטה בעולם ה Native, עוד הרבה לפני שהפכה להיות מנוהלת (Managed) ושהשם שלה שונה לקבוצת ה #C. המקריות הזו מעןוררת מחשבות על אפקט המטוטלת, ועל "אין חדש תחת השמש".


מאחר ואני עדיין זוכר כמה מאמץ השקעתי אז, בלדלות פה ושם, שרידי תכתובות ופרסומי הרצאות, על מנת להכין את הרשימה ההיא. ועלה בדעתי, שאולי הפעם לא כדאי שאחכה שבע שנים לפני שאני עושה ריכוז נוסף, ובכלל, אולי כדאי שאני אהפוך את זה לנוהל, לסכם בסוף כל שנה את מה שעשיתי בקבוצות המשתמשים בשנה הקודמת.


מכאן והלאה הפוסט הזה הוא בעיקר לשימוש אישי, ואתם מוזמנים לדלג עליו.


22/8/07 – קבוצת המשתמשים של Windows Client


הפעם, טיפה בשונה, המפגש יעסוק בשאלה: "לאן רצה הטכנולוגיה, לאן רצה מיקרוסופט ואיך כל זה משפיע עלינו? "
•    מה קורה למערכות ההפעלה של מיקרוסופט בעולם שבו מצד אחד מערכת ההפעלה היא לא יותר מאשר מרכזיה של גאדג'טים מבחינת הצרכן הפשוט ומצד שני יש דרישה למרכזי מחשבים ענקיים מרובי CPUs וליבות ?
•    מהם התפקידים שממלאים בעולם הזה Vista, W2K8, Media Center, Home Server ?
•    כיצד כל זה מתקשר לטכנולוגית ה Rally, ל Eco System, להזרקה של תקלות חמרה באמצעות תכנה, לטכנולוגיות אבטחה חדשות ולמערכות Enterprise ?
•    מה ההשפעה שיש לכל הטכנולוגיה הזו על הבית שלנו ועל מקום העבודה שלנו ?


ירצה לנו על רשמיו מכנס WinHEC2007, גדי מאיר, "שרברב" של מחשבים המתמחה באיתור בעיות מערכתיות בתהליכי פיתוח והטמעה ומנהל מחלקת מו"פ בחברת ידאג בע"מ
המפגש מיועד לכל מי שטכנולוגיות חדשות מעניינות אותו


16/01/08 – קבוצת המשתמשים של #C


Topic: Presentation one Title: Optimizing Code Performance: Theory and Practice
Presentation one Abstract: Code optimization is an art, not a science. Yet, the Visual Studio C/C++ compiler offers numerous optimization features, many of them not well known or properly practiced. It is first necessary to understand what each feature does to the application in order to select the right combination of features necessary to achieve the required performance goals. The session covers the core optimization features and techniques and demonstrates the performance effects of each feature. The participants will get practical tips and best practices based on field experience.


Topic: Presentation two Title: Eliminate Bugs Early With Static Code Analysis
Presentation two Abstract: Catching bugs early reduces development costs. Static analysis is one of the best ways to detect bugs early in the development process. However, to realize its full potential, code must be annotated. Annotating code for static analysis, self documents the code and improves code quality and readability. The session focuses on the Visual Studio C/C++ compiler static analysis features and its static analysis annotation tags. The session is loaded with practical information, demos, and it includes guidelines based on field experience. After attending the session, participants will be able to employ static analysis immediately on their code base.


18/02/09 – קבוצת המשתמשים של #C


Topic: Debugging C++, Native and .NET Applications in the Field with  updated information on Vista, Windows-7 and 64-bit


Lecture description:


At customer sites and in testing and QA labs, Visual Studio is not installed. Single-stepping an application is not a practical approach to catch an elusive bug at a production site with connected live users. Unfortunately, many bugs only reveal themselves in such environments. By using the freely available Debugging Tools for Windows package and the SOS extension, it is possible, without installation, to collect and analyze debug information. The presentation will explains everything a .NET programmer needs to know in order to utilize these valuable tools and techniques immediately. The session is loaded with practical information, demos, and it includes guidelines based on field experience.


Prerequisites
Debugging experience.


24/05/09 – קבוצת הארכיטקטים של דוט נט


This month's topic will be about Why projects fail, why systems crash and what can be done to preempt this.


Our presenter, Gad Meir, is a plumber and a plumber’s job is to clean blockages in pipes. When there is a crash, I go to a production site and take a dump. From the dump I find a bug. Behind every bug there is always a chain of bugs, eventually leading to the root cause of the failure. The root cause of failure could be incorrect architecture, poor process, or abused technology, to name but a few.  When we have a dump, the dirt cannot be swept under the carpet, because the carpet is no longer there.


Analyzing dumps give one a unique perspective about a project’s lifecycle. From this unique, bottom-up approach, all errors that were made during the lifetime of a project can be revealed.  Everything can be detected, from errors made during the envisioning phase to those made just before the crash.


The subject of my talk will primarily be about measures that may be taken in current or future projects to avoid and to be better prepared to all kinds of failures. It will include war room stories and lessons learned. I will also talk a lot about processes, team’s structure, risk management, testing, planning, instrumentation, monitoring, tracing, MSF, MOF, tools, etc.


Target audience is Architects, Project leaders, Senior developers and also IT managers, Help desk personal, Deployment teams, QA managers and anybody who is involved or deals with system failures.


10/06/09 – קבוצת נס ציונה


נושא ההרצאה: איתור תקלות במערכות תכנה בתנאי שטח ומה צריך לעשות בתכנה כדי שיהיה קל יותר לאתר בה תקלות בתנאי שטח.


תאור הנושא:


בשלב ראשון נציג מה האילוצים שהשטח כופה על מי שבא לאתר תקלה בתכנה. החל מזה שבסביבת הייצור לא מותקן Visual Studio וכלה בזה שמנהל ה IT שונא מפתחים (ויש לו סיבות טובות לכך). לאחר מכן נציג טכניקות שונות שעונות על האילוצים הללו וניתנות ליישום בתנאי שטח. נדון קצת ב Debugging tools for windows ונכיר גם כלים נוספים שכולם או כבר מותקנים כחלק ממערכת ההפעלה או שהם זמינים להורדה חופשית מהאתרים השונים של מיקרוסופט.


בשלב השני ניכנס קצת לטכניקות מתקדמות יותר של איתור תקלות שכוללות Tracing, שימוש מושכל בכלים של  Performance Counters, קצת WMI וכלי עזר נוספים שניתן לשלב אותם בקלות בתכנה שלנו, והם יכולים לסייע לנו להפוך את התכנה שלנו להרבה יותר נוחה לאיתור תקלות. נקודה שחשובה במיוחד כאשר התכנה כבר מותקנת על רצפת הייצור אצל הלקוח, אבל גם בסביבות QA.


ההכנסה של חלונות 7 ו Windows Server 2008 R2 לשוק בקרוב, מספקים לנו כמה חידושים בתחום, שגם אותם נזכיר בהרצאה.


18/06/09 – קבוצת המשתמשים של ALM


מפגש קהילת ALM בנושא: התיאוריה של MSF שמאחורי TFS (וגם: תוכניות MSF ל2010)


מיקרוסופט היא אחד מהגופים הגדולים בעולם שעוסקים בפיתוח ובהטמעה של פרויקטי תכנה. למיקרוסופט נסיון מצטבר רב בפרויקטים שנכשלו ובפרויקטים שהצליחו. את הנסיון הזה מיקרוסופט ריכזה בארגז כלים של תהליכים הנחיות וקוים מנחים שקיבל את השם MSF או Microsoft Solution Framework. השם הזה אמור להישמע מוכר לכל מי שעובד עם השבלונות המובנות של TFS שכן מיקרוסופט שילבה את MSF בשתיים מתוך השבלונות של המוצר.


הבעיה היא שכמה שאתה מנסה למכן תהליכים ולשלב אותם במערכת, אם המשתמש במערכת לא מבין את העקרונות התיאורטיים שהוליכו את התהליכים הללו בסופו של דבר הוא יפעיל אותם בצורה שונה ממה שהתכוון אליהם המתכנן. מי שמשתמש בתבניות של TFS מבלי להבין את התיאוריה של MSF שעומדת מאחוריהן עלול למצוא את עצמו משתמש בהן באופן שגוי.


.ההרצאה, שתועבר ע"י גדי מאיר, מדריך MSFמוסמך מטעם מיקרוסופט העולמית ו- MSF Practitioner, תעסוק בעקרונות הבסיסיים של MSF, מה הם אומרים ואיך הם משתלבים בתבניות של TFS. כל העקרונות שמסתתרים מאחורי מודל הצוות, התהליך, הלך המחשבה וכל שאר המונחים וההצעות המופיעות ב Process Guidelines יוסברו ויוסבר גם הרקע התיאורטי והמעשי שעומד מאחוריהם


במסגרת ההרצאה יוקדש מקום לחידושים הרלונטיים בנושא MSF כפי שהם משתקפים ב CTP של Visual Studio 2010

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *